:: ECONOMY :: ПРОМИСЛОВА ПОЛІТИКА, ОДИН ІЗ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ ДЛЯ РОЗВИТКУ :: ECONOMY :: ПРОМИСЛОВА ПОЛІТИКА, ОДИН ІЗ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ ДЛЯ РОЗВИТКУ
:: ECONOMY :: ПРОМИСЛОВА ПОЛІТИКА, ОДИН ІЗ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ ДЛЯ РОЗВИТКУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОМИСЛОВА ПОЛІТИКА, ОДИН ІЗ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ ДЛЯ РОЗВИТКУ

 
24.11.2020 13:15
Автор: Онищук Оксана Анатоліївна, слухач магістратури за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування” Західноукраїнського національного університету
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

Під промисловою політикою слід розуміти, цілісну та скоординовану систему заходів державних органів влади, направлену на розвиток промисловості в цілому та окремих (пріоритетних) її галузей, що підкріплюється відповідними механізмами реалізації (стимулювання, регулювання та контроль через відповідні інститути держави та ринку), спрямованими на розв’язання стратегічних і тактичних завдань розвитку реального сектора: зростання обсягів та зміна структури промислового виробництва, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності національної економіки та окремих її галузей, тощо [1]. З огляду на вищезазначене можемо вважати, що основною метою промислової політики є створення умов для розвитку виробництва товарів та послуг, які забезпечать конкурентоспроможність вітчизняного виробника та задовольнять потреби безпосередніх споживачів. 

Сучасний стан розвитку промислового комплексу визначається рядом аспектів, а саме:

1) недостатньою орієнтацією на виробництво продукції кінцевого споживання;

2) домінуванням видобувних і базових галузей з низьким ступенем переробки сировини; 

3) застарілими технологіями у більшості галузей (за наявності унікальних високотехнологічних виробництв); 

4) високою матеріало- та енергоємністю виробництва при майже монопольній залежності від імпорту енергоресурсів; 

5) втратою традиційних ринків збуту в СНД і країнах Східної Європи; 

6) розривом кооперованих зв’язків у межах СНД; 

7) високим ступенем зношеності основних фондів; 

8) деформованою структурою виробництва;

9) неконкурентоспроможністю більшої частини вітчизняної продукції через низьку якість і моральну застарілість, що поглибилась у зв’язку із встановленням світових цін на енергоносії; 

10) відсутністю платоспроможного споживчого попиту і недосконалістю пропозицій через недорозвиненість системи дослідження кон’юнктури ринку і маркетингу [2].

Важливим аспектом в стимулюванні розвитку промислової політики є створення різноманітних методів, підходів та механізмів, які забезпечать зростання виробничого потенціалу вітчизняних підприємств [3].

На даний час, промисловий сектор економіки в країні зумовлений нестабільним розвитком та не ефективною діяльністю, що в свою чергу це не дає можливості розглядати його, як потенційний напрямок розвитку та вкладання інвестицій. Промислова політика уособлює в собі набір сегментів, які дають можливість великим підприємствам розвивати свою діяльність, ставати конкурентними та не збитковими, а малим та середнім – забезпечує стабільну початкову діяльність, яка дає всі умови для розвитку та ефективного функціонування.

Одним з основних проблемних питань у розвитку промислової політики є неефективні методи роботи. Станом на сьогодні, спостерігаємо нераціональне використання промислового сектору економіки, що в свою чергу унеможливлює розвиток промислової галузі. Існуюча система реалізації промислової політики не дає можливості зберегти наявного промислового потенціалу та забезпечити розвиток нових підприємств. 

Державна стратегія розвитку промислового сектору економіки передбачає в собі розвиток промислових підприємств за європейськими тенденціями, що в свою чергу ставить під загрозу вітчизняне виробництво загалом. Європейські тенденції розвитку промисловості характеризуються методами, які направлені на підтримку та заохочення місцевих товаровиробників, що в свою чергу забезпечують високий рівень економічного розвитку країни (грошові субсидії, спеціальні субсидії для найважливіших нововведень, звільнення від податків при ввезенні матеріалів для промисловості, відшкодування податків, заохочення нових винаходів і відкриттів, тощо).

Важливим аспектом у розвитку промислового сектору є державна підтримка, яка буде забезпечувати необхідними інструменти вітчизняні підприємства, що дасть можливість для його подальшого розвитку підприємництва та ефективного функціонування.

Згідно наведеного, розуміємо, що промислова політика повинна включати в себе усі етапи розвитку та стимулювання діяльності підприємства, що в свою чергу забезпечує ріст соціально-економічного стану як на регіональному так і державному рівнях.

Список використаних джерел:

1. Державне підприємство “Укрпромзовнішекспертиза” http://www.expert.kiev.ua/ua/promislova-politika/pro-promislovu-politiku/;

2. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/272-96-п;

3. Правові засади формування та реалізації економічної політики держави : автореф. дис. д-ра юрид. наук: спец. 12.00.04 “Господарське право; господарське-процесуальне право” / Д. В. Задихайло. – Х., 2013.

________________

Науковий керівник: Ліфанова Мар'яна Ігорівна, кандидат економічних наук, кафедра міжнародної економіки Західноукраїнського національного університету



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СУТНІСТЬ КОНКУРЕНТНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА
24.11.2020 17:37
ІНСТРУМЕНТИ ХЕДЖУВАННЯ: СУЧАСНА ПРАКТИКА ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ
23.11.2020 13:37
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ НАСЕЛЕННЯ
20.11.2020 17:40
АНАЛІЗ ГАЛУЗЕЙ РЕАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТСЬКИХ СТАРТАПІВ У ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ СВІТУ
17.11.2020 10:37
THE MECHANISM OF MAINTENANCE OF FOOD SAFETY OF REGION
13.11.2020 18:48
CLASSIFICATION OF RISKS OF ECONOMIC SAFETY OF GOVERNMENT PROGRAMS
13.11.2020 10:52




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.176 сек. / Mysql: 1599 (0.137 сек.)