:: ECONOMY :: ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ ТА ПЕРАТИВНИХ ПЛАНІВ В ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ COVID-19 :: ECONOMY :: ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ ТА ПЕРАТИВНИХ ПЛАНІВ В ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ COVID-19
:: ECONOMY :: ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ ТА ПЕРАТИВНИХ ПЛАНІВ В ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ COVID-19
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ ТА ПЕРАТИВНИХ ПЛАНІВ В ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ COVID-19

 
30.10.2020 16:06
Автор: Графська Орислава Іванівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри готельно-ресторанного бізнесу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського; Бордун Олеся Володимирівна, аспірант Львівського університету бізнесу та права; Євдощенко Олена Вадимівна, фізична особа підприємець, магістрант Львівського університету бізнесу та права
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

З кожним днем питання пандемії COVID-19, все більше і більше стає актуальнішим. Жоден науковець, чи просто стратег на підприємстві не може з прогнозувати, на скільки довго може тривали ця не контрольована ситуація, та наскільки сильних збитків понесе економіка, тому питання фінансового забезпечення стратегічних та оперативних планів в період пандемії набирають все більшої актуальності. Адже відомо є те, що реалізація стратегічних та оперативних планів потребує ефективного фінансового забезпечення, та безперебійного фінансування, що для деяких підприємств стає проблематичним сьогодні.

Розглядаючи питання фінансів підприємств можемо сказати, що це застосування різноманітних економічних методів та прийомів для досягнення максимального прибутку ними, або загального капіталу, вкладеного у підприємство. Фінанси являють собою специфічну форму руху виробничих відносин, тобто підсистему економічного базису з певною регулюючою основою, також варто зазначити, що фінанси можна поділити на дві сфери це: державні фінанси та фінанси підприємств.

Фінансова політика і фінансове законодавство несуть на собі відбиток суб’єктивних дій певних соціальних верств суспільства або окремих груп людей. Вони пов’язані з процесом прийняття рішень у галузі політики, економіки та фінансів і соціальній сфері. Фінансова політика зумовлюється передусім розстановкою політичних сил, а також тим, які партії із якою метою її проводять. Фінансова політика завжди зумовлена об’єктивними економічними процесами. За допомогою фінансів, держава впливає на процес реалізації сукупного суспільного продукту в цілому і додаткової вартості зокрема [1]. Фінансова політика держави спрямована на максимізацію прибутку, який є перетвореною формою додаткової вартості, тому в період пандемії COVID-19, фінансове забезпечення підприємств всіх форм власності відіграє домінуючу роль.

Фінанси підприємств – це відносини розподілу, безпосередньо пов’язані з формуванням і використанням грошових доходів і фондів. Фінанси підприємств мають, безпосередній зв'язок з фінансами держави, адже через систему оподаткування, це є слащава частина наповнення бюджету. Головною складністю розробки фінансових проблем підприємств в період пандемії COVID-19 є необхідність їхнього постійного зв’язку з економічними факторами та умови, що дуже швидко змінюються, в цій ситуації.

Стратегічно-оперативне планування передбачає як мобілізацію внутрішніх фінансових можливостей підприємств, так і залучення зовнішніх ресурсів. Воно спрямоване на пошук найкращих варіантів використання власних можливостей господарських одиниць з врахуванням того, що залучення зовнішніх джерел може бути обмеженим. Фінансове планування передбачає урахування всіх умов і факторів для того, щоб корпорація витримала як внутрішньогалузеву, так і міжнародну конкуренцію, а в період пандемії COVID-19 змогла успішно втриматися на ринку послуг [2].

В період пандемії COVID-19 в умовах ринкової економіки фінансово-кредитний механізм відіграє надзвичайно важливу роль. Так, як за допомогою залучення кредитних коштів підприємство може, абсолютно поповняти свої обігові кошти, з яких робити першочергові операційні витрати, та сплачувати податки до бюджету, а також допомогти зберегти робочі місця за своїми працівниками. Також варто відмітити, що ефективність функціонування фінансово-кредитного механізму залежить від стану ринкових відносин загалом, а відсутність реальних доходів у більшості підприємств призвела до їх рентабельності.

Фінансово-кредитний механізм на рівні підприємства повинен забезпечити ефективність планів економічного і соціального розвитку на засадах господарської самостійності, активності на ринку, саморозвитку тощо.

Отже, з наведеного можна зробити висновок, що в період пандемії COVID-19 питання фінансового забезпечення виконання стратегічних та оперативних планів є дуже важливим і, на жаль, підприємствам дуже важко здійснювати стратегічне планування так як з ситуація з пандемією COVID-19 є невідомою для нас. Підприємства можуть лише здійснювати оперативне планування і здебільшого, підприємствам необхідним є звернення до фінансових установ для підтримки фінансово-кредитного механізму, який допоможе підприємствам втриматися на ринку у непростий для всіх час.

Список використаних джерел:

1. Коркуна О.І., Кулик О.М. Інвестиційна діяльність в період економічної кризи в сфері туризму. Збірник тез наукових робіт учасників міжнародної науково-практичної конференції «Фінансова система та інформаційні технології: сучасний стан, ефективність, перспективи» (30травня 2020 р.). Київ. С. 40-42.

2. Коркуна О., Цільник О. Бордун О. Інноваційні технології в системі регіонального менеджменту. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні технології менеджменту». (7 листопада 2018р) Луцьк. С. 331-332.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.959 сек. / Mysql: 1570 (0.822 сек.)