:: ECONOMY :: СУЧАСНИЙ СТАН ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ :: ECONOMY :: СУЧАСНИЙ СТАН ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ
:: ECONOMY :: СУЧАСНИЙ СТАН ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СУЧАСНИЙ СТАН ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ

 
29.09.2020 19:52
Автор: Туровська Анна Сергіївна, студентка 3 курсу факультету обліку та податкового менеджменту, Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана»; Ільїн Валерій Юрійович, доктор економічних наук, професор кафедри обліку і оподаткування, Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана»
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

На сьогодні інвестиційна діяльність може надати багато інформації про стан країни. І ця інформація стосується не тільки економічної сторони країни, а й політичної, фінансової, нормативно-правової та багато іншої. Адже всі ці фактори безпосередньо впливають на інвестиційний клімат країни та перспективи позитивного розвитку. 

Інвестиційна діяльність в сучасній Україні знаходиться на низькому рівні. Причиною такої проблеми є нестабільність країни, а також несприятлива законодавча база. Вона неспроможна захистити інвесторів. Проблема полягає в тому, що зараз показники інвестиційної діяльності можна прирівнювати з такими поняттями, як інноваційний розвиток, сприятливий економічний клімат, а також процвітання та стабільне положення країни в цілому. І якщо досліджувати Україну саме зі сторони показників інвестицій, то можна зробити висновок про нерівномірність надходжень за останні роки, які прив’язані саме зі змінами в системах країни.

На даний момент багато вчених займаються дослідженням теми інвестиційного клімату України, розвитку діяльності та проблематикою залучення. Наприклад, Самотоєнкова О. В. вважає, що безперечно всі фактори впливають на інвестиції, але найбільший вплив має політична складова: «будь-яке загострення політичної ситуації викликає не тільки значне скорочення надходження інвестицій, а й відтік коштів із країни» [1]. На цей рахунок Колеватова А. В. має іншу думку і вважає, що головною причиною є недосконала та недопрацьована законодавча база: «недосконалість законодавчої бази щодо регулювання інвестиційної діяльності та несприятливий інвестиційний клімат практично за усіма його базовими складовими» [2]. Але Голюк В. Я. та Манзик Ж. В. наполягають на тому, що головними завданнями для держави є ефективна реорганізація системи формування та підтримки іноземних інвестицій в Україні, розробка стратегії розвитку вітчизняної економіки, забезпечення стабільність нормативно-правової бази [3].

Завдання цього дослідження полягає в оцінці сучасного стану інвестиційної діяльності України, розгляді перспектив та проблем розвитку.

Інвестиційна діяльність – це поштовх до розвитку держави та стабілізації її функціонуючих систем. Для того, щоб збільшити надходження потрібно налагоджувати міжнародні економічні відносини, а також робити акцент на сильних сторонах країни. За 2019 рік в економіку України надійшло 34,7 млрд доларів іноземних інвестицій, про що свідчить рисунок 1. 




З аналізу рисунку 1 ми бачимо, що основними інвесторами України виступають країни ЄС. Їхня частка капіталовкладень становить 78% від усього об’єму (27,2 млрд доларів). Якщо ж порівнювати данні з 2018 роком, то вони значно зросли, що свідчить про поліпшення інвестиційного клімату країни. Найбільш привабливими для інвесторів сферами є: промисловість (32,9%), оптова і роздрібна торгівля (16,2%), фінансова та страхова діяльність (12,9%), операції з нерухомістю (12,9%), професіональна, наукова і технічна діяльність  (6,5%). В 2019 році в рейтингу інвестиційної привабливості Україна зайняла 64 місце, і порівняно з 2018 роком, піднялася на 7 позицій. Можна спостерігати покращення індикаторів  в 5 позиціях з 10, але  й погіршення в ситуації з податками та банкрутством. 

Розглянемо саме сильні сторони та перспективи України. Отже сприятливими показниками для інвестиційного клімату є: географічне розташування – країна знаходиться на перетині торгових шляхів, а також є вихід у водний простір; великий товарний ринок без чітко виражених конкурентів; потенціал інновацій та наукових відкриттів; великий запас робочої сили. В свою чергу всі ці показники приваблюють увагу інвесторів. Але ми вважаємо, що можна набагато збільшити показники привабливості. По-перше потрібно показати свої сильні сторони, а саме аграрну. Адже країна вважається аграрною, є великий природно-ресурсний запас з родючими ґрунтами. По-друге потрібно знизити відрив по технологічно-інноваційній складовій, тобто модернізувати підприємства та зробити виробництво більш автоматизованим. По-третє налагодження зовнішньоекономічних зв’язків. Потрібно налагодити всі сфери під глобалізаційні процеси. 

Далі пропонуємо розглянути основні перепони до розвитку, які в першу чергу відлякують інвесторів. На наш погляд їх існує три: 

1. Політична та економічна нестабільності. Кризи та загострення відносин з Російською Федерацією погіршують очікування інвесторів щодо перспектив довгострокових вкладень. А також постало питання про безпеку саме цих вкладень.

2. Законодавча система. Вона є непрозорою, часто вносяться зміни, а більшість законів мають декілька трактування, що не забезпечує безпеку інвестицій. Інвестори при такій базі залишаються незахищеними, і у випадку виникнення суперечностей не впевнені в захисті з боку суду. Також негативно впливає явище поширення корупції. 

3. Податкова система. Вона досить складна та несприятлива для міжнародних інвесторів. Тобто інвестори потребують податкових пільг при інвестування. До прикладу можна взяти податкову систему Естонія. Саме зараз Україна хоче побудувати схожу систему. Естонію називають країною стартапів, адже податкова система сприяє розвитку інновацій та малого бізнесу. Суть в тому, що при реінвестуванні коштів компанія не сплачує податків.

Отже ми прийшли до висновку, що для залучення інвестицій Україна повинна провести ряд змін в законодавчій, судовій, податковій системі. А також показати свої сильні сторони, підпорядкувати системи під міжнародні стандарти, модернізувати підприємства. На жаль провівши дослідження Україна зберігає тенденцію низької інвестиційної діяльності та більшість підприємств інвестують себе самі. Але при дотримані умов описаних раніше, Україна має потенціал стати привабливою для інвесторів країною.

Список використаних джерел:

1. Самотоєнкова О. В. Інвестиційна діяльність в Україні: тенденції та перспективи. Ефективна економіка, 2019. № 5. С. 1-9. 

2. Колеватова А. В. Сучасний стан залучення іноземних інвестицій в економіку України. Глобальні та національні проблеми економіки, 2018. № 22. С. 1080-1084.

3. Голюк В. Я., Манзик Ж. В Сучасний інвестиційний клімат України: аналіз та шляхи покращення. Актуальні проблеми економіки та управління: збірник наукових праць молодих вчених, 2017. № 11. С. 1-8.

4. Прямі інвестиції (акціонерний капітал) в економіці України (2015-2019).URL: http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2020/zd_inv_new/p_inv/15-19/pi_reg_15-19_u.xlsx



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.228 сек. / Mysql: 1599 (0.178 сек.)