Актуальність теми роботи. Як відомо на сьогодні транспортна галузь в Україні як в країні, що розвивається є досить затребуваною, адже містить в собі всі необхідні засоби пересування, що служать для розвитку бізнесу і країни загалом. Відносно цього неабияке значення в даній сфері відіграють громадські організації, метою діяльності яких є загалом всебічне сприяння розвитку транспортного комплексу України, консолідація зусиль учасників організації щодо статутної діяльності, представлення і захист на загальнодержавному рівні економічних інтересів і юридичних прав, тощо, що загалом на наш погляд, є на сьогодні недостатньо вивченим і потребує більшого розгляду з боку вивчення даної тематики.
Обꞌєктом дослідження виступає транспортна сфера України.
Предметом ж дослідження – діяльність громадських організацій у транспортній сфері України.
Отож, метою роботи є дослідження є діяльності громадських організацій у транспортній сфері України.
Виклад основного матеріалу дослідження. На основі узагальненого вивчення відповідних джерел визначимо основні особливості діяльності найважливіших громадських організацій, які активно беруть участь у розвитку транспортної сфери на сьогодні. Отож, до цих організацій відноситься на сьогодні ГО «Український транспортний союз», що представляє собою добровільне недержавне формування фізичних осіб, діяльність яких сприяє розвитку даної сфери. Головною метою діяльності цієї організації є загалом всебічне сприяння розвитку транспортного комплексу України, консолідація зусиль учасників організації щодо статутної діяльності, представлення і захисту на загальнодержавному рівні економічних інтересів і юридичних прав. Відносно цього Союз займається координацією зусиль учасників в сфері захисту соціально-економічних інтересів працівників транспортної галузі, розробляє і вносить на огляд різні пропозиції щодо вдосконалення транспортних послуг, тощо [1].
Іншою важливою на сьогодні організацією можна назвати Всеукраїнську асоціацію автомобільних перевізників (ГО «ВААП»). Дана організація загалом задовольняє і захищає законні і спільні інтереси членів ГО «ВААП у сфері автомобільного транспорту щодо загального користування, окрім цього вона сприяє розвитку прав і захисту інтересів громади у сфері автомобільного транспорту, тощо [2].
Іншою ж важливою громадською організацією, що бере активну участь у розвитку галузі є Всеукраїнська громадська організація «Громадський комітет транспортної безпеки». Метою діяльності організації є загалом організація консультацій на безоплатній основі щодо законодавства, організація і проведення навчальних семінарів, формування ділового механізму обміну різною інформацією і досвідом у цій сфері, сприяння розвитку підприємництва, ліцензування дозвільної системи у сфері організації перевезень і безпеки на автомобільному транспорті, сприяння поширення української і зарубіжної навчання у сфері права і бізнесу, тощо [3].
На основі цього варто відзначити, що в розвитку транспортної сфери беруть участь і інші громадські організації, які більшою чи меншою мірою забезпечують всебічний розвиток транспортної галузі сприяючи її всебічному розвитку в сфері автомобільних перевезень, залізничних, орієнтуючись у змінах нормативно-правової бази і надаючи активну допомогу учасникам цих організацій.
Окрім того потрібно зауважити, що діяльність даних визначених громадських організацій на сьогодні є на наш погляд, загалом досить важливою, адже за їх допомогою здійснюються різна організація і проведення консультацій в тому числі й на безоплатній основі щодо чинного законодавства у цій сфері, окрім того відбувається й активна організація і проведення навчальних семінарів, окрім того відбувається формування ділового механізму обміну різною інформацією і набутим практичним досвідом у цій сфері, сприяння розвитку підприємництва, ліцензування дозвільної системи у сфері організації перевезень і безпеки на автомобільному транспорті, сприяння поширення української і зарубіжної навчання у сфері права і бізнесу, тощо.
Висновки. На основі загального теоретичного вивчення різних інформаційних джерел щодо цієї тематики досліджено основні особливості практичної діяльності відомих громадських організацій у транспортній сфері, загалом, визначено, що їх діяльність спрямована на всебічний економічний розвиток і забезпечення інтересів щодо активного бізнес-розвитку у транспортній сфері.
Список використаних джерел:
1. Всеукраїнська громадська організація УТС [Електронний ресурс] Режим доступу: www.drs.gov.ua › 2019/10 › Vidomosti-pro-diyalnist-28
2. Громадський комітет транспортної безпеки [Електронний ресурс] Режим доступу: www.drs.gov.ua › wp-content › uploads › 2017/10 › P...
3. При Державній службі України з безпеки на транспорті ... dsbt.gov.ua › novyna › pry-derzhavniy-sluzhbi-ukrayi
|