:: ECONOMY :: МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЯК ЕЛЕМЕНТ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ :: ECONOMY :: МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЯК ЕЛЕМЕНТ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
:: ECONOMY :: МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЯК ЕЛЕМЕНТ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЯК ЕЛЕМЕНТ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

 
15.06.2020 18:42
Автор: Щокіна Анна Вадимівна, здобувач вищої освіти, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Лободзинська Тетяна Петрівна, кандидат економічних наук, доцент, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]

У сучасних умовах трансформації вітчизняної економіки, входження країни у світове господарство, забезпечення розвитку ринкових відносин, постають нові задачі, що спрямовані на забезпечення позитивних зрушень та отримання ефективних результатів в Україні. Необхідною умовою у процесі інтеграції є реформування бухгалтерського обліку, а саме гармонізація фінансової звітності вітчизняних підприємств з міжнародними стандартами, оскільки саме цим більшою мірою визначається вплив інтеграційних процесів на облік. 

Загалом, протягом тривалого періоду часу в Україні вже здійснюється реалізація процесу реформування системи бухгалтерського обліку та проводиться впровадження принципів формування економічної інформації згідно з міжнародними стандартами для забезпечення відкритості, прозорості та зіставлення показників фінансової звітності. Відповідно, прийнято, змінено або доповнено низку законодавчо-нормативних актів для вдосконалення системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Україні з урахуванням вимог МСФЗ та законодавства ЄС.

Міжнародні стандарти фінансової звітності – це прийняті Радою з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку документи, якими визначено порядок складання фінансової звітності [1].

Від початку застосування МСФЗ в Україні спостерігається позитивна тенденція щодо кількості суб’єктів господарювання, що формують власну звітність відповідно до міжнародних стандартів. Проте, частка таких суб’єктів у загальній кількості підприємств становила 0,67% - у 2014р., 1,08% - у 2016р., 1,27% - у 2018р. та 1,32% - у 2019р., що свідчить про рівень зацікавленості у формуванні фінансової звітності відповідно до зазначених стандартів [2, с. 28] Також, до основних чинників, які не сприяють широкому впровадженню МСФЗ, слід віднести відсутність достатніх фінансових можливостей, кваліфікованого персоналу та необхідної мотивації для складання фінансової звітності за МСФЗ.

Загалом, у більшості випадків, перехід на застосування міжнародних стандартів фінансової звітності відбувається лише технічно – підприємства починають використовувати новий План рахунків без субрахунків і у фінансовій звітності ставлять відмітку «згідно з МСФЗ» [2, c.25].

Зараз Україна знаходиться на шляху до повноцінної інтеграції на міжнародну арену і необхідно забезпечити цілковиту відповідність міжнародним   стандартам для розвитку всіх векторів економіки, в тому числі і бухгалтерського обліку, тим більше, що країна має всі можливості для цього. 

Практика доводить, що до основними перевагами використання МСФЗ є: 

• поглиблення міжнародного співробітництва;

• ретельне врахування особливостей бізнесу конкретної компанії у процесі складання фінансової звітності;

• однозначне трактування фінансової звітності та збільшення довіри до її показників у всьому світі. 

Отже, перспектива ефективного застосування МСФЗ в Україні залежить від результативності вирішення основних проблем, що існують станом на сьогодні, які потребують детальної координації дій та рішень органів державної влади та суб’єктів господарювання.

Зміни у законодавстві країни, які відбуваються щодо реформування бухгалтерського обліку, є лише невеликим кроком до запровадження повноцінного застосування МСФЗ в Україні [3, c.178].

Таким чином, міжнародні стандарти ведення бухгалтерського обліку мають розглядатися як ключовий фактор ефективного проведення реформи бухгалтерського обліку в Україні за сучасних умов інтеграції. З економічної точки зору, впровадження сучасної і послідовної системи бухгалтерського обліку і звітності зможе надати значні переваги, зокрема, це забезпечить поліпшення інвестиційного клімату, прискорить економічне зростання і продуктивність економіки України.

Список використаних джерел:

1. Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні"» від 12.05.2011р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws

2. Ловінська Л. Г. Вплив євроінтеграційних процесів на розвиток бухгалтерського обліку та звітності в Україні / Л. Г. Ловінська // Фінанси України. – 2018. – № 9. – С. 21–30.

3. Яцунська О. С. Процес впровадження МСФЗ в Україні / О. С. Яцунська // Бізнес Інформ. – 2017. – №3. – С. 173-182.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОРГАНІЗАЦІЯ СИНТЕТИЧНОГО ТА АНАЛІТИЧНОГО ОБЛІКУ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
24.06.2020 16:25




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.317 сек. / Mysql: 1630 (0.258 сек.)