:: ECONOMY :: РОЛЬ КОРПОРАТИВНИХ ФІНАНСІВ У РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ :: ECONOMY :: РОЛЬ КОРПОРАТИВНИХ ФІНАНСІВ У РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ
:: ECONOMY :: РОЛЬ КОРПОРАТИВНИХ ФІНАНСІВ У РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

РОЛЬ КОРПОРАТИВНИХ ФІНАНСІВ У РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ

 
25.05.2020 16:31
Автор: Ляшевський Ярослав Олександрович, студент,Університет митної справи та фінансів; Горєлов Єгор Валерійович, студент,Університет митної справи та фінансів; Туболець Ірина Іванівна, доцент кафедри державних, місцевих та корпоративних фінансів, кандидат економічних наук, Університет митної справи та фінансів
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]

Важливою частиною економічного управління є корпоративні фінанси, які в ринковій економіці відіграють вирішальну роль у функціонуванні фінансової системи країни. Це наука, що вивчає сукупність економічних відносин, що виникають в процесі формування, розподілу і використання фінансових ресурсів з метою максимізації ринкової вартості корпоративних підприємств. Корпоративний сектор є основним доходом бюджету і основою економічного розвитку суспільства, забезпечуючи соціальний рівень життя.

Мета корпоративних фінансів - максимізувати цінність бізнесу, плануючи і розподіляючи управлінські ресурси, одночасно балансуючи ризик і прибутковість. Є три напрями діяльності, пов’язаних з корпоративними фінансами, до них відносять наступні:

1. Інвестування. Бюджетування і розвиток капіталу включають планування того, де розмістити довгострокові капітальні активи корпорації, щоб максимізувати прибутковість з урахуванням ризику.

2. Капітальне фінансування. Ця діяльність включає прийняття рішення про фінансування конкретних інвестицій в акціонерний капітал за рахунок власного капіталу, залученого капіталу або їх комбінації. 

3. Дивіденди і повернення капіталу. Ця діяльність вимагає, щоб корпоративні менеджери вирішували, чи зберігати надлишки прибутку від бізнесу для майбутніх інвестицій і ділових цілей або розподіляти прибуток між акціонерами у формі дивідендів або викупу акцій [4].

4. В Україні на сьогоднішній день можна побачити, відповідно до капітальних вкладень від організацій корпоративного сектору, що вони здійснюють левову частку інвестицій в національну економіку країни, протягом останніх років (табл. 1). 




За даними таблиці можна простежити, що інвестиції від корпоративного сектору в національну економіку країни займають значну частку серед інших джерел фінансування. Сума інвестицій даного сектору має постійну динаміку до збільшення за весь аналізований період. Станом на 2014 р. вона становила 66,3%, у 2019р. 70,8% від загальної суми джерел фінансування.

Варто зазначити, що корпоративні фінанси чітко орієнтовані на види діяльності, які здійснюють корпоративні підприємства, і засновані на певних принципах, які тісно пов'язані з цілями і завданнями їх розвитку. Загальні принципи корпоративних фінансів, пов'язані з організацією фінансів підприємств в цілому. До них відносяться:

1. Фінансова незалежність: гарантія державою та місцевою владою рівних прав і можливостей для всіх підприємств в доступі до фінансових, матеріальних і трудових ресурсів; самостійний вибір видів діяльності компанії, джерел формування і напрямків використання фінансових ресурсів;

2. Фінансова відповідальність: необхідність своєчасного і повного розрахунку компаній з контрагентами, а в разі несплати застосування системи фінансових санкцій;

3. Формування фінансових резервів: створення запасів фінансових ресурсів, необхідних для покриття непередбачених витрат і збитків компанії, які стали наслідком внутрішніх і / або зовнішніх факторів фінансової кризи [2, 3].

Конкретні принципи корпоративних фінансів, які властиві корпоративному управлінню, були розроблені Організацією економічного співробітництва і розвитку. До них відносяться:

1. Захист прав власника: надійні способи реєстрації власності; передача акцій (корпоративні права); отримання необхідної інформації про компанії на регулярній і своєчасної основі; участь і голосування на зборах власників; участь у виборі органів управління; частка в прибутку компанії;

2. Захист прав зацікавлених осіб: визнання передбачених законом прав зацікавлених осіб та заохочення активного співробітництва між корпоративним підприємством та зацікавленими особами; 

3. Справедливе ставлення до всіх власників: в межах одного класу всі власники повинні мати однакові права голосу; зберігачі або кандидати повинні голосувати за угодою з власником акцій (корпоративних прав); правила і порядок проведення зборів власників повинні забезпечувати справедливе ставлення до всіх власників [4, 5]. 

Дослідження особливостей розвитку корпоративних фінансів має важливу роль, з метою постійного удосконалення та пошуку методичних прийомів обґрунтування управлінських рішень у зазначеній сфері, фінансових технологій та інструментів їх реалізації в умовах нестабільної ринкової економіки, швидких змін зовнішнього і внутрішнього середовища, ірраціональної фінансової поведінки та мислення. 

Список використаних джерел:

1. Офіційний сайт Державної служби статистики України. [Електронний ресурс] – URL: http://www.ukrstat.gov.ua

2. Зайцев В. Ю. Финансы корпораций: теоретический и методологический аспект // Экономика, Статистика и Информатика. – 2016. – №5. – С. 39-45.

3. Зимовець В. В. Корпоративні фінанси як домінанта фінансової науки // Фінанси України. – 2017. – №9. – С. 78-95.

4. Рыбакова О. В. Современные тенденции в теории управления корпоративными финансами // Среднерусский вестник общественных наук. – 2016. – №1. – С. 138-146.

5. Тельнова Г. В. Організація підсистеми гнучкого планування в системі фінансового менеджменту підприємства // Економіка & держава. – 2018. – № 6. – С. 51-53.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СПЕЦИФІКА СУЧАСНОГО СТРАХОВОГО МАРКЕТИНГУ В УКРАЇНІ
28.05.2020 13:21




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.219 сек. / Mysql: 1599 (0.173 сек.)