:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОБЛЕМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ УКРАЇНИ

 
14.04.2020 10:47
Автор: Костецька Наталія Миколаївна, студент групи ФБ-41, Національний університет «Львівська політехніка»; Чубка Ольга Михайлівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, Національний університет «Львівська політехніка»
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

Інвестиційна привабливість країни роками залишається одним із вагомих факторів розвитку економіки, покращення стану та ефективності національного господарства. Для економіки України є важливою інвестиційна привабливість, адже це дозволяє залучати інноваційні технології, збільшувати експортний потенціал, створює нові робочі місця, покращує якість виробленої продукції тощо. За оцінкою Європейської бізнес асоціації (EBA) індекс інвестиційної привабливості в Україні покращився, порівнюючи з попередніми періодами, проте у другому півріччі 2019 року становив 2,95 бали (із 5 можливих), що нижче за середнє значення та перебуває у негативній площині [1].

Аналізуючи інвестиційну привабливість країни, варто зазначити основні форми залучення інвестицій. Розрізняють такі основні форми ПІІ:

• злиття та поглинання (англ. M&A - Merge and Аcquisition); 

• інвестиції у створення нових підприємств, так звані інвестиції «Грінфілд» (від англ. green - зелений, field - поле) [2].

Попри те, що для розвитку країни є бажана друга форма залучення коштів, більшість інвесторів обирають саме першу. Злиття з компанією дозволяє швидше вийти на цільовий ринок, зазнаючи менших втрат [3].

Аналізуючи ж надходження ПІІ в Україну, можемо побачити негативну динаміку (рис. 1). Це пояснюється обмінним курсом USD/UAH, який значно змінився через знецінення національної валюти після подій 2014 року. 




За аналізом German Advisory Group Ukraine ПІІ позитивно впливають на розвиток таких галузей, як харчова промисловість, агробізнес, а також на фінанси, торгівлю тощо. Позитивна диференціація виробничих потужностей компаній та виробництво ВВП на 50% більше за компанії без ППІ, підтверджують необхідність влиття коштів з-за кордону [5].

Cтаном на 31 грудня 2019 року в Україну надійшли ПІІ приблизно від 130 країн, проте більшість з обмеженої групи країн. Це вказує на низьку географічну диверсифікацію експортерів ПІІ (рис. 2).

Аналіз експортерів прямих іноземних інвестицій в економіку України виявляє низьку частку ПІІ з розвинених країн, тоді як розмір інвестицій з офшорних зон є досить значним. Зокрема, до кінця 2017 року загальний обсяг накопичених ПІІ з цих регіонів досяг 13,045,7 млн. дол. США, що становить близько 33% від загального обсягу ПІІ. Таким чином, офшорні інвестиції витісняють капітал розвинених країн з економіки України, забезпечуючи лише кількісний приплив ПІІ, а не якісний.




Для України важливо отримувати інвестиції з країн, які є технологічними лідерами, що виробляють продукцію з високою доданою вартістю. Це «старі» члени Європейського Союзу (Франція, Італія, Німеччина), а також США та Японія.

Інвестори вбачають в Україні такі позитивні моменти як: вигідне географічне розташування, потенційно великий ринок, висока кваліфікація робочої сили та її відносна дешевизна; низький курс національної валюти; можливість вивезення прибутку, тощо. Інвестиційну прибаливість України можемо підтвердити збільшенням надходження прямих іноземних інвестицій в  кінці 2019 – початку 2020р. у порівнянні з початком 2018 року. 

Проте, незважаючи на позитивні зрушення, Україна залишається інвестиційно непривабливою у порівнянні з розвиненими країнами через: відсутність надійного законодавства, неточністю податкового регулювання і його непередбачуваністю, відсутністю ефективної інфраструктури для іноземного підприємництва, економічною і політичною нестабільністю (до економічних факторів можна віднести, нестабільну систему зовнішньо-економічної діяльності, незбалансованість економіки, непевність валютного ринку, тощо [6].

Всі ці чинники стримують розвиток інвестиційної привабливості України, потребують вдосконалення та потребують розробки ефективної методики управління інвестиційними ризиками.

Список використаних джерел:

1. Investment attractiveness index. Електронний ресурс. – [Режим доступу]: https://eba.com.ua/wp-content/uploads/2019/12/EBA-Investment-Attrativeness-Index-2H2019-ukr.pdf

2. Штепенко К.П. Особливості іноземного інвестування в Україні в умовах економічної кризи / К.П. Штепенко// Електронне наукове видання «Ефективна економіка». – 2019. - № 5

3. Нікітіна А.В. Особливості та способи залучення прямих іноземних інвестицій на підприємства за умов глобалізації світогосподарських відносин / Нікітіна А.В. // Науковий вісник Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського. – 2013 [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://global-national.in.ua/archive/22-2018/17.pdf

4. Офіційний сайт Державного комітету статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua.

5. The economic impact of FDI on Ukraine. [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://www.ier.com.ua/en/publications/consultancy_work?pid=6002

6. Вербицька Г.Л. Проблеми та перспективи розвитку залучення івестицій в економіку України /Вербицька Г.Л. // Науково-виробничий журнал «Інноваційна економіка». – 2016 // ст. 49-52



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСНОВИ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ РЕЗУЛЬТАТІВ НАУКОВИХ РОЗРОБОК І ВПРОВАДЖЕНЬ
21.04.2020 16:17




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.372 сек. / Mysql: 1570 (0.306 сек.)