:: ECONOMY :: ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЇЇ РОЛЬ В РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ :: ECONOMY :: ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЇЇ РОЛЬ В РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ
:: ECONOMY :: ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЇЇ РОЛЬ В РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЇЇ РОЛЬ В РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ

 
14.02.2020 13:38
Автор: Тагірова Ольга Вікторівна, студентка Криворізького факультету Запорізького національного університету
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]

Зовнішньоекономічна діяльність - це один з найважливіших чинників розвитку національної економіки. Жодна країна в світі не в змозі самостійно розвивати власні виробничі процеси, забезпечити економічне зростання без ефективного використання переваг міжнародного розподілу праці та сукупного міжнародного науково-технічного потенціалу. 

В наш час економіка визначається як потужний та досить об’ємний механізм, який забезпечує життєдіяльність як суспільства, так і кожного індивіду окремо. Національні економічні системи можуть ефективно розвиватись лише за умови їх міжнародної взаємодії. Нині важко назвати країну, яка б не була суб’єктом міжнародних економічних відносин і не знала впливу зовнішнього середовища. 

Зовнішньоекономічна діяльність підприємства - це сфера господарської діяльності, пов'язана з міжнародною виробничою і науково-технічною кооперацією, експортом та імпортом продукції, виходом підприємства на зовнішній ринок [1]. 

За часи незалежності України спостерігається тенденція до зміни вектора зовнішньоекономічної діяльності на спрямованість до інтеграції та міжнародної співпраці. Саме тому активний розвиток зовнішньої економіки дозволить значно швидше зрівнятись з європейськими країнами та покращити економічні показники [2]. 

У період глобалізації для досягнення значного економічного розвитку та ефективного функціонування економіки на макрорівні необхідно чітко аналізувати наявні потужності та ресурси. Будь-які ресурси (корисні копалини, людський потенціал, тощо) тісно пов’язані з географічним положенням країни та наявними технологіями. Країна, яка має певні унікальні ресурси, потребує менших зусиль для створення готової продукції на експорт, порівняно з країнами, у яких даний ресурс у дефіциті або потребує складних технологічних рішень для створення готового продукту. Саме розвиток цих конкурентних переваг дозволить кожній країні займати лідируючі позиції на міжнародній арені і позитивно вплинути на стан національної економіки [3].

Фокусуючи увагу на виявленні конкурентних переваг, можна побудувати потужне суспільство з високим рівнем розвитку національної економіки. Кваліфікований моніторинг наявних ресурсів та інвестиції у технології виробництва дозволять мати стійкі міжнародні торгівельні зв’язки та покращити імідж країни на міжнародній арені. Зовнішньоекономічна діяльність впливає на національну економіку такими шляхами як стабілізація сальдо торгівельного балансу; залучення інвестицій в економічну сферу, що розвивається; створення стійких міжнародних торгівельних зв’язків; участь у міжнародній кооперації; покращення технічного оснащення виробництва; зменшення рівня безробіття; загальне підвищення рівня життя країни. 

Отже, кожній країні необхідно приділяти увагу розвитку своїх конкурентних переваг, вивченню наявних ресурсів та здійсненню ефективної зовнішньо - економічної політики, що призведе до покращення загального добробуту населення, активізації інвестиційної діяльності, розвитку науково-технічної бази і загалом економіки країни. 

Список використаних джерел:

1. Тюріна Н. М., Карвацка Н. С. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства: 

навч. посіб. К.: «Центр учбової літератури», 2013. 408 с.

2. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. URL: – Режим доступу:http://www.ukrexport.gov.ua/ (дата звернення: 11.11.2020).

3. Пісьмаченко М. Л. Державне управління зовнішньоторговельною діяльністю в Україні : монографія. Донецьк : ТОВ «Юго-Восток, Лтд», 2008. 366 с.

________________

Науковий керівник: Гакова Міра Володимирівна, викладач Криворізького факультету Запорізького національного університету



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРОПОЗИЦІЇ СТОСОВНО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ ЗНАНЬ В УКРАЇНІ
11.02.2020 12:42




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.312 сек. / Mysql: 1599 (0.256 сек.)