:: ECONOMY :: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СТРАХОВОГО РИНКУ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СТРАХОВОГО РИНКУ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СТРАХОВОГО РИНКУ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СТРАХОВОГО РИНКУ В УКРАЇНІ

 
16.12.2019 14:07
Автор: Нотевський Євгеній Вячеславович, студент, голова Студентської академічної ради факультету економіки та управління, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана; Тищенко Дмитро Олександрович, асистент кафедри страхування, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
[Секція 6. Податкова система. Бюджетна система. Правові відносини в економічній системі;]

В умовах глобалізації та динамічної інтеграції України в європейське та світове співтовариство виникає нагальна потреба поглиблення досліджень проблем, що притаманні розвиткові страхового ринку в Україні. Також на часі окреслення найбільш перспективних напрямів функціонування страхового сегменту в нашій державі.

В останні роки на розвиток страхового ринку в Україні суттєво впливав комплекс зовнішніх факторів. Серед слід виділити і події на Сході України, і різку девальвацію національної валюти у 2014-2017 рр., і негаразди у вітчизняній банківській системі. Як зазначено в окремих дослідженнях, в період кризи суттєво зменшився обсяг страхового поля в Україні (так, за приблизними оцінками на тимчасово окупованих територіях нашої держави було сконцентровано близько 30 % страхового бізнесу; відбулося масштабне погіршення ділової активності українських підприємств. Багато в чому невирішеними залишилися і проблеми валютного регулювання, збережено обмеження в доступі вітчизняних страховиків до ринків перестрахування, на вітчизняному страховому ринку слабкими є конкурентні механізми (що визначає високий розмір комісій та низькі тарифи), і до цього часу функціонує мережа «кептивних» страхових компаній, які реалізують різні схеми, орієнтовані серед іншого і на виведення капіталу за кордон, мінімізацію податкових зобов’язань, фіктивне банкрутство учасників страхового ринку [1].

Відбулося переформатування регуляторної моделі вітчизняного страхового ринку. Як зазначають українські фахівці, регулювання страхового сектору в Україні на сучасному етапі характеризується значною розширенням переліку страхових послуг з добровільних видів страхування, підвищенням вимог до порядку створення діяльності страхових компаній та їх конкурентоспроможності, подальшої інтеграції країни у міжнародні структури та необхідністю залучення страхового ринку до вирішення найважливіших питань економічного розвитку [2]. В тім, перелік актуальних проблем, що притаманні регулюванню страхового ринку в нашій державі залишається надзвичайно вагомим.

Дослідження вітчизняних фахівців [1], власний аналіз дають можливість детермінувати наступні ключові тенденції страхового сегменту на сучасному етапі розвитку:

1. Зміна джерел страхового капіталу. Очевидно, що криза суттєво скоротила притік іноземного капіталу на вітчизняний страховий ринок. Одні представники закордонних страхових груп добровільно покинули Україну (через негативну оцінку економічних перспектив), інші – не змогли витримати специфіки конкурентної боротьби. На наш погляд, в середньостроковій перспективі увага іноземного страхового капіталу до України відновиться, і як результат збільшиться частка учасників страхового ринку з іноземним капіталом. Можна прогнозувати, що зросте питома вага страхових груп з США та Канади.

2. Відбуватиметься збільшення попиту на медичне страхування. Якщо щорічний приріст медичного страхування протягом останніх 5 років становив порядку 15%, то в 2019 приріст наблизився до 35%. Не останню чергу це відбуватиметься завдяки законодавчим новаціям, а також через зміни у фінансовій поведінці вітчизняних домогосподарств. 

3. Укрупнення ринку. На сьогодні ТОП-20 страховиків займають 80% всього українського страхового ринку. Щороку спостерігаються процеси, коли дрібні страховики не витримують конкуренції, а їх страхові портфелі переходять до середніх та крупних (за українськими мірками) страхових компаній. Зазначені процеси не можна оцінити однозначно, адже тут є і свої переваги, і свої суттєві недоліки.

4. Актуалізується процес поява нових страхових продуктів. Зокрема, в цьому контексті слід особливу увагу звернути на страхування кібер-ризиків. Втрати бізнесу від кібератак на світовому рівні ростуть величезними темпами. Так, аналітики групи Allianz пророкують зростання втрат бізнесу від кібератак до 2 трильйонів в 2019 році. У багатьох компаніях приходить розуміння того, що страхування кібер-ризиків у поєднанні з використанням власних технічних засобів, є найбільш ефективним та результативним підходом до вирішення цієї проблеми.

5. Відкритим залишається питання щодо розвитку накопичувального пенсійного страхування. Швидка та дієва пенсійна реформа може дати потужний поштовх для розвитку страхового бізнесу в Україні, і з позиції популяризації страхових продуктів, і з погляду вкладень страховиків. 

Загалом, можна погодитися з тими фахівцями, які стверджують, що розвиток національної економіки України повинен забезпечуватися стабільністю, в тому числі – і вітчизняного страхового ринку, підвищенням ролі страховиків [3]. Це позитивно впливатиме на зацікавленість іноземних інвесторів до започаткування або розширення власного бізнесу в Україні. 

Серед питань, що потребують вирішення на ринку страхових послуг сьогодні є: захист прав споживачів; виведення з ринку проблемних фінансових установ, які не виконують та/або не мають на меті виконувати зобов’язання за договорами надання фінансових послуг і створюють суттєві системні ризики для ринку; посилення вимог щодо відповідальності власників та керівників небанківських фінансових установ;  посилення вимог до ліцензійних умов; посилення пруденційного нагляду.

Список використаних джерел:

1. Що чекає на страховий ринок України в 2019 році? Основні тренди: [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.insa.com.ua/uk/blog/chto-zhdyot-strahovoj-rynok-ukrainy-v-2019-godu-osnovnye-trendy. 

2. Фесенко Н.В., Яремченко Л.М. Стан та перспективи функціонування страхового ринку України в умовах глобалізації: [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.economy.in.ua/pdf/8_2019/7.pdf

3. Зайченко К.С., Дзюбенко В.М. Страховий ринок України: сучасний стан та перспективи розвитку: [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://pev.kpu.zp.ua/journals/2019/5_16_uk/48.pdf.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРИЧИНИ УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ В УКРАЇНІ ТА НАПРЯМКИ МІНІМІЗАЦІЇ ЇХ ДІЇ
24.12.2019 16:05
ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ В ІТ СФЕРІ
20.12.2019 14:39
БОРГОВА БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ: УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМ БОРГОМ
18.12.2019 11:50
ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У ТРАНСПОРТНІЙ СФЕРІ
18.08.2020 09:53
ОПОДАТКУВАННЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ ТА НАПРЯМКИ ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ
03.12.2019 16:28




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.273 сек. / Mysql: 1599 (0.208 сек.)