:: ECONOMY :: ПІДХОДИ ДО ОБЛІКУ ВИТРАТ РОСЛИННИЦТВА ТА МАШИННО-ТРАКТОРНОГО ПАРКУ :: ECONOMY :: ПІДХОДИ ДО ОБЛІКУ ВИТРАТ РОСЛИННИЦТВА ТА МАШИННО-ТРАКТОРНОГО ПАРКУ
:: ECONOMY :: ПІДХОДИ ДО ОБЛІКУ ВИТРАТ РОСЛИННИЦТВА ТА МАШИННО-ТРАКТОРНОГО ПАРКУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПІДХОДИ ДО ОБЛІКУ ВИТРАТ РОСЛИННИЦТВА ТА МАШИННО-ТРАКТОРНОГО ПАРКУ

 
28.11.2019 18:25
Автор: Кувіла Олександр Олександрович, Салецький Анатолій Анатолійович, студенти магістратури Подільського державного аграрно-технічного університету; Кондрюк Леся Василівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку, оподаткування та технологій електронного бізнесу Подільського державного аграрно-технічного університету
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]

За сучасних умов економічного розвитку досить широкого розповсюдження набирає впровадження технологій глобального позиціонування, тобто використання GPS-моніторингу суб’єктами господарювання. Більшість країн світу вже відчула явні переваги від використання даних технологій своїми підприємствами. Щодо України, то у нас дані технології поки що тільки набирають обертів користування. Проте GPS-технології використовуються лише для управління та контролю руху автотранспорту, а можливість їх застосування для потреб бухгалтерського обліку поки що залишається малорозвиненою. Отже, питання становлення системи обліку під впливом досягнень науково-технічного прогресу у формі повної автоматизації облікових робіт нині набуває особливої актуальності [1].

Транспортний засіб, оснащений GPS-приймачем, приймає й обробляє сигнали із супутників, визначаючи параметри руху транспортного засобу: координати (широта, довгота й висота), швидкість і напрямок руху. Ці дані записуються на внутрішню енергонезалежну пам’ять і передаються через GSM- та INTERNET-канали на сервер, який опрацьовує отриману інформацію та розподіляє її за різними категоріями, формуючи базу даних [1].

Для забезпечення повноцінного контролю й обліку виконання операцій агрегатів у полях, компанії спочатку проводять комплексне оснащення сільгосптехніки. Далі в програмне забезпечення вносять всі технологічні карти по відповідних культурах, створюють оперативні плани роботи всього парку техніки в прив’язці до конкретних полів господарств. Така система дозволяє вести хронометраж усіх норм роботи та витрат палива відносно конкретної техніки, агрегатів і виконуваних операцій. Цей блок дозволяє не лише провести календарне планування роботи техніки, а й чітко проконтролювати якісне виконання. У розпорядженні керівництва буде вся потрібна інформація, обробка та аналіз якої дозволять ухвалювати більш зважені управлінські рішення. У результаті підвищується ефективність і дисциплінованість роботи всього напряму. Система дає змогу диспетчерам вести облік виконаних робіт, складати карти обробленої площі, а також контролювати максимальну швидкість проведення технологічних операцій [2].

Принципово важливим моментом у впровадженні комплексної системи управління технікою є створення максимальної кількості точок контролю для підтвердження витрат компанії. Таким чином, обліковець чи бухгалтер отримує первісно перевірені дані, або має можливість оперативно перевірити їх, ґрунтуючись на даних з геоінформаційної системи [2].

Використовуючи систему GPS можна здійснювати облік витрат пального, насіння, фізичний знос об’єктів машинно-тракторного парку для планування ремонтних робіт. Однак, потрібно комплексний підхід щодо відображення фактів господарського життя з програмним забезпеченням системи бухгалтерського обліку.

Програмний продукт від ТОВ Мікро Тронік на базі платформи «1С Підприємство 8» поєднує в собі повний цикл управління рухом палива і отримання автоматизованої звітності. Система призначена для використання диспетчерськими службами і службами безпеки з метою виключення крадіжок палива по всьому ланцюжку його руху, а також отримання різних управлінських звітів по роботі техніки  (рис. 1) [3].

Впровадження систему GPS  з інтеграцією платформи «1С Підприємство 8» дозволить значно зменшити витрати часу на формування обліково-аналітичної інформації для управління підприємством, звітності та посилити контроль. 




Отож, вважаємо що впровадження систему GPS у поєднанні з спеціалізованими продуктами для ведення бухгалтерського обліку дозволяє оптимізувати витрати рослинництва та МТП та потребує подальших досліджень. 

Список використаних джерел:

1. Бєлозерцев В.С., Рижик Я.С. Застосування технологій глобального позиціонування в бухгалтерському обліку на автотранспортних підприємствах / Бєлозерцев В.С. // Глобальні та національні проблеми економіки. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://global-national.in.ua/archive/13-2016/114.pdf;

2. Комплексне управління технікою [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://smartfarming.ua/ua-blog/kompleksnoe-upravlenie-tehnikoj;

3. Рішення по автоматизації для Агро-бізнесу // Сайт компанії ТОВ "Мікро Тронік". [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://microtronic.com.ua/ua/kompleksni-rishennia/rishennia-dlia-apk.html.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ НА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
29.11.2019 16:24
ПІДХОДИ ДО ОБЛІКУ ПОТОЧНИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ
29.11.2019 12:00
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ
28.11.2019 21:49
ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ОБЛІКУ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
28.11.2019 21:41
ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР ТА ЙМОВІРНІ ЗМІНИ ЩОДО НЬОГО В ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ У 2019 РОЦІ
28.11.2019 21:28
ОБЛІК РОЗРАХУНКІВ З ПОКУПЦЯМИ ТА ЗАМОВНИКАМИ
27.11.2019 14:41
ВПЛИВ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ НА ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА
27.11.2019 14:24
ПІДХОДИ ДО ОБЛІКУ ВИТРАТ ПАЛЬНОГО НА ПІДПРИЄМСТВІ
27.11.2019 10:51
ОБЛІКОВО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
25.11.2019 16:49
АНАЛІЗ РИТМІЧНОСТІ ТА ОЦІНКА ВПЛИВУ СЕЗОННИХ КОЛИВАНЬ НА ОБСЯГ РЕАЛІЗАЦІЇ ТОВАРІВ ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА
25.11.2019 15:39




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.253 сек. / Mysql: 1630 (0.2 сек.)