:: ECONOMY :: РОЛЬ ТА МІСЦЕ АНАЛІЗУ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА :: ECONOMY :: РОЛЬ ТА МІСЦЕ АНАЛІЗУ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА
:: ECONOMY :: РОЛЬ ТА МІСЦЕ АНАЛІЗУ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

РОЛЬ ТА МІСЦЕ АНАЛІЗУ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА

 
27.11.2019 14:35
Автор: Патенко Інна Вадимівна, cтудентка 1 курсу магістратури, Запорізький національний університет; Урусова Зінаїда Петрівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри «Обліку та оподаткування», Запорізький національний університет
[Секція 4. Економічний аналіз. Економіко-математичне моделювання;]

Аналіз стану та ефективності використання виробничих запасів є важливою функцією та необхідним інструментом діяльності підприємства. Аналіз виробничих запасів підприємства відіграє надзвичайно важливу роль при оцінці ефективності господарської діяльності суб’єкта господарювання, оскільки слугує джерелом інформації для прийняття своєчасних, ефективних та раціональних управлінських рішень. 

Аналіз виробничих запасів підприємства має за мету забезпечити ефективне виконання виробничої програми за рахунок зведення до мінімуму матеріальних витрат, зменшення обсягу виробничих запасів, зниження цін на ресурси та підвищення їх якості. При цьому важливим є те, що даний інструмент дозволяє не тільки розрахувати можливі відхилення (економію або перевитрачання) обсягу фактично витрачених ресурсів від запланованих показників, але й встановити причини виникнення цих відхилень, тобто вплив певної сукупності факторів на суму витрат.

Очевидно, що для будь-якого суб’єкта господарювання небажаним явищем є як наявність надлишкових виробничих запасів, так і їх нестача. Можливі наслідки для підприємства за умови наявності надлишку або нестачі виробничих запасів наведені на рис.1. 

Мошенський С.З. та Олійник О.В. вважають, що аналіз матеріальних ресурсів суб’єкта господарювання повинен включати наступні аспекти:

- аналіз забезпеченості підприємства матеріальними ресурсами; 

- обґрунтування оптимальної потреби в матеріальних ресурсах; 

- оцінку ефективності використання матеріальних ресурсів;

- оцінку впливу ефективності використання матеріальних ресурсів на величину матеріальних витрат та обсяги діяльності [1, с. 704].




Аналіз виробничих запасів будь-якого суб’єкта господарювання повинен здійснюватися в трьох ключових напрямах: аналіз забезпеченості підприємства матеріальними ресурсами, аналіз використання виробничих запасів і аналіз впливу матеріальних ресурсів на виробничі результати підприємства. 

Аналіз виробничих запасів будь-якого суб’єкта господарювання повинен здійснюватися в розрізі таких напрямів:

1) аналіз складу, структури та руху виробничих запасів; 

2) аналіз дотримання норм виробничих запасів; 

3) аналіз забезпечення потреби джерелами покриття виробничих запасів;

4) обґрунтування оптимальної партії закупівлі виробничих запасів; 

5) аналіз ефективності використання виробничих запасів;

6) виявлення резервів збільшення обсягів виробництва за рахунок підвищення ефективності використання виробничих запасів [2, с. 568].

Запропонована методика аналізу виробничих запасів передбачає проведення окремого дослідження випливу процесу використання запасів на результативні показники діяльності підприємства.

Для підвищення ефективності використання виробничих запасів на підприємстві необхідно аналізувати тенденції зміни складу виробничих запасів, виконання плану за їх рівнем, розраховувати вплив факторів на їх приріст, визначити показники, що характеризують ефективність використання цього виду ресурсів, собівартість товарної продукції, результативність і раціональність діяльності.

Ефективне управління запасами матеріалів та сировини спирається на єдиний принцип: підтримувати їх на мінімально безпечному рівні, тобто такому, що враховує надійність поставок і дає змогу уникнути зайвих витрат на зберігання та ефективне їх використання.

Раціональне використання виробничих запасів на підприємстві є найважливішим фактором зниження матеріаломісткості і собівартості виробленої продукції, підвищення прибутковості і рентабельності виробництва. Варто зауважити, що ефективна організація аналізу виробничих запасів сприяє виявленню негативних аспектів у процесах забезпечення підприємства матеріальними ресурсами та їх раціонального використання у виробничих цілях. У свою чергу це дасть змогу виявити резерви скорочення матеріальних витрат та відповідно зниження собівартості продукції.

Список використаних джерел:

1. Мошенський С. З., Економічний аналіз: підручник / С. З. Мошенський, О. В. Олійник за ред. проф. Ф. Ф. Бутенця. – 2-ге вид. і перероб. – Житомир: ПП «Рута», 2007. – 704 с. 

2. Тринька Л. Я. Економічний аналіз : навч.- метод. посіб. / Л. Я. Тринька, О. В. Липчанський (Іванчук). – Київ : Алерта, 2013. – 568 с. 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИЧНИХ ЗАСАД ІНТЕГРАЛЬНОЇ ОЦІНКИ РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
23.11.2019 12:03
ПИТАННЯ МЕТОДОЛОГІЇ ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМЕТРИЧНОГО АНАЛІЗУ АГРАРНОГО ВИРОБНИЦТВА
19.11.2019 11:17




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.643 сек. / Mysql: 1599 (0.562 сек.)