:: ECONOMY :: ОГЛЯД УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ ДИЗАЙНЕРСЬКИХ ПОСЛУГ ПО РОЗРОБЛЕННЮ ІНТЕР'ЄРА :: ECONOMY :: ОГЛЯД УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ ДИЗАЙНЕРСЬКИХ ПОСЛУГ ПО РОЗРОБЛЕННЮ ІНТЕР'ЄРА
:: ECONOMY :: ОГЛЯД УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ ДИЗАЙНЕРСЬКИХ ПОСЛУГ ПО РОЗРОБЛЕННЮ ІНТЕР'ЄРА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОГЛЯД УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ ДИЗАЙНЕРСЬКИХ ПОСЛУГ ПО РОЗРОБЛЕННЮ ІНТЕР'ЄРА

 
26.11.2019 09:45
Автор: Вашанцева Вікторія Сергіївна, магістр, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]

Дизайн інтер’єра – організація простору будь-якого призначення з грамотним поєднанням всіх складових і орієнтиром на потреби, стиль життя, цінності і звички споживача. Ця індустрія в Україні відносно нова, де ще не сформовані чіткі правила і алгоритми, інформація щодня оновлюється і вимагає її обґрунтування, але з кожним днем набирає обертів – це пояснює актуальність теми.

Сьогодні на українському ринку дизайнерських послуг пропозиція перевищує попит, тож це є ринок покупця. У зв'язку з цим, велика частина компаній також працюють на експорт. На сьогоднішній день в Україні само зайнятих дизайнерів близько 70%, решта працюють в агентствах. 

На одного офіційно зареєстрованого дизайнера (ФОП або співробітника) припадає два, які не мають юридичного статусу. Найчастіше дизайнери знаходяться у великих містах таких як Київ, Львів, Харків, Одеса та Дніпро - зареєстровано 3323 дизайнера-ФОП і майже 500 компаній з такою спеціалізацією. Якщо говорити про оборотні кошти по цьому напрямку діяльності, то у більшості дизайнерів річний оборот не перевищує 1 млн. грн. У 10% дизайн-агентств обороти – понад 10 млн. грн на рік. Вартість години роботи – основний показник при формуванні ціни. 

Розглядаючи внесок в економіку України, дизайнери платять все більше податків – з 42 млн. грн. у 2016 році, до 136 млн. грн. у 2018 році. Зростання спостерігається не тільки в Києві, а й інших містах. Також дизайнерські послуги стали частіше замовляти на сайті офіційного учасника системи державних закупівель Prozorro. 

Дизайнерські компанії мають досить різний професійний рівень та цінову політику. Якщо говорити в цілому, то професійність спеціалістів знаходиться на низькому рівні. Це можна пояснити з декількох причин. Україна є молодою країною, де економічний рівень та культурний розвиток тільки набирає обертів. Багато дизайнерів не мають профільної освіти, та не розуміють суті дизайну. Ринок покупця перенасичений різноманітними технологічними новинками, брендами та яскравими фарбами, через що порушується головне правило дизайну, де говориться про стриманість.

В Україні є справжні професіонали своєї справи, рівень їх інтер'єрних робіт відповідає світовому. Лідерами ринку на сьогоднішній день є студії Олега Дроздова, Сергія Махно, Слави Балбека. У Олега Дроздова яскраві, самобутні, технічно складні проекти. Для нього характерна продуманість і виваженість у спілкуванні з клієнтом. В студії Сергія Махно поважають природу і створюють разом з нею. Вибирають натуральні матеріали і кольори: дерево, бетон, мідь, глину, льон. Чи не оброблюють фактури, щоб можна було не тільки дивитися, а й відчути на дотик тепло дерев'яних стін або легкий холодок кам'яного столу. Дизайнер Слава Балбек вважає, що комфорт, інноваційність та функціональність є рушійними силами кожного проекту архітектури та дизайну інтер’єру. Роботи його студії отримали багато міжнародних нагород; друкуються у численних довідкових виданнях та періодичних виданнях по всьому світу.

Стосовно споживачів цієї індустрії, вони поділяються на фізичних та юридичних осіб. Перші замовляють дизайн проекти для свого житла. Це може бути квартира, будинок, маєток, дача, а іноді лише кімната. Якщо казати про юридичних осіб, це може бути: офіс, кафе, ресторан, магазин, приватні кабінети різних майстрів. За проведеним аналізом популярності пошукових слів на сервісі Ads.google, автор цієї статті має наступні дані: 89,8% споживачів України шукають дизайнера для власного житла і лише 10,2% споживачів – для свого бізнесу. Найпопулярнішим запитом виявилось словосполучення «дизайн кухні» – 52 840 показів на місяць, «дизайн квартири» – 19 700 показів на місяць, «дизайн офісу» – 532 показів на місяць.

Географічне розташування більшості споживачів зосереджено у великих містах, але найбільше споживачів розташовано у Києві, Харкові та Дніпрі. З кожним роком зростає попит у туристичних зонах України, таких як Одесса, Львів, Закарпаття. 

Більша частина населення України, ще не знає навіщо потрібен дизайн інтер’єру, що входить до складу дизайн-проекту, як він може зберегти кошти та скільки потрібно за нього платити. Сьогодні на ринку дизайнерських послуг існує значний розкид цін – хтось бере за проект сто двадцять гривень за квадратний метр, а є і такі, які зажадають за таку ж роботу в десятки разів більше. Найприкріше те, що висока ціна не гарантує високу якість, а низькі ціни молодих дизайнерів штучно занижують ціни по всьому ринку та вводять споживача у незрозумілий стан. Тож в сфері ціноутворення спостерігається повний хаос.

На жаль, у українців ще немає європейського підходу до вкладення грошей в дизайн і особливо в архітектуру. Але з кожним роком зростає попит, у зв’язку з чим, з’являється все більше кадрів, які беруть участь у міжнародних конкурсах та програмах. Вони отримують досвід та підіймають рівень професіоналізму на загальному ринку в Україні.

Список використаних джерел:

1. Журнал про український та світовий дизайн [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://telegraf.design/.

2. Дизайн і декор затишного інтер'єру [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://homester.com.ua/. 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ МАРКЕТИНГУ В ТУРИЗМІ
29.11.2019 12:07
ПРОБЛЕМИ ТА НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ РОЗВИТКОМ РЕГІОНІВ
29.11.2019 11:46
ОСНОВНІ ЗАСАДИ ФУНКЦІОНУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ЇХ РОЛЬ У ФОРМУВАННІ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
29.11.2019 11:42
УПРАВЛІННЯ БІЗНЕС-ПРОЦЕСАМИ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
28.11.2019 09:27
НЕТВОРКІНГ ЯК СПОСІБ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ПРИКЛАДІ ТНК «ДАНОН»
27.11.2019 16:40
МЕТОДИКА ПІДВИЩЕННЯ ЗАДОВОЛЕНОСТІ ЧЛЕНІВ ПРОЕКТНОЇ КОМАНДИ
27.11.2019 14:58
ЗАСТОСУВАННЯ ІНТЕРНЕТ-МАРКЕТИНГУ ПРИ ФОРМУВАННІ ІМІДЖУ КОМПАНІЇ
27.11.2019 09:54
ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ РОЗПОДІЛУ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ НА ПІДПРИЄМСТВІ
26.11.2019 19:47
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЦИФРОВИХ СТРАТЕГІЙ ПІДПРИЄМСТВА
26.11.2019 19:30
УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ТА КОНТКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇЇ В СИСТЕМІ МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТОВ «ОККО-РІТЕЙЛ»
26.11.2019 10:10




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.247 сек. / Mysql: 1630 (0.194 сек.)