:: ECONOMY :: ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕОРІЙ ТА МОДЕЛЕЙ ВАЛЮТНОГО КУРСУ :: ECONOMY :: ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕОРІЙ ТА МОДЕЛЕЙ ВАЛЮТНОГО КУРСУ
:: ECONOMY :: ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕОРІЙ ТА МОДЕЛЕЙ ВАЛЮТНОГО КУРСУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕОРІЙ ТА МОДЕЛЕЙ ВАЛЮТНОГО КУРСУ

 
22.11.2019 11:31
Автор: Дойнік Юлія Володимирівна, студент, Національний університет «Львівська політехніка»
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]

З метою здійснення торгівлі на валютному ринку необхідно не тільки вміти користуватися технічними інструментами, але і орієнтуватися в теоріях і ключових принципах функціонування самого валютного ринку.

У сучасних і класичних теоріях валютних курсів існує низка різних систем і моделей, і це дає можливість нам стверджувати, що не існує єдиної загальної теорії, яка би повністю демонструвалапринцип зміни вартості грошей і давала би змогу конкретно передбачити поведінку валют.

Слід зазначити, що у основних економічних теорій валютних курсів зустрічається термін «паритет», який означає рівноцінність двох або кількох цілей, чинників, коштів, рівність прав і обов'язків [1]. На увагу заслуговує теорія паритету купівельної спроможності. В розрізі даної теорії стверджується, що один і той самий об’єм грошових коштів, за поточним курсом валют, у різних країнах дозволяє нам придбати одну і ту ж саму кількість товарів та послуг. У випадку порушення паритету виникає змога придбання товару в тій країні, де актив має меншу вартість і його перепродажу в тій країні, де він має вищу вартість. Така діяльність називається арбітражною. Саме вона «вирівнює» ситуацію порушення паритету і є перевагою теорії.Через це не всі інвестори встигають заробити на такому короткочасному явищі.

Відповідно до теорії відсоткових ставок інвестиції в однакові галузі чи класи активів, але в різні країни, повинні приносити однаковий прибуток. Різниця у валютних курсах компенсується відсотковими ставками. 

Також, варто зазначити і недолік даної теорії - різниця відсоткових ставок привертає увагу на ринок значну кількість спекулянтів.

Теорія платіжного балансу передбачає  залежність динаміки валютного курсу від торгового балансу країни. Товари та послуги безпосередньо на території цієї країни можуть оплачуватись тільки в національній валюті, Таким чином генерується попит на вітчизняні гроші, а попит на іноземну валюту виникає разом з попитом на іноземні товари та послуги. Слід зазначити, що експорт утворює попит на національні грошові одиниці, а імпорт – на іноземну валюту. Відповідно знецінення національної валюти провокує зростання експорту та стримує імпорт, що робить вітчизняні товари менш конкурентоспроможними.

Відповідно до теорії міжнародного ефекту Фішера, динаміка валютного курсу повинна бути збалансована між валютними курсами двох країніз різницями між ставками рефінансування. Подорожчання або здешевлення валюти пропорційно пов'язано з різницею номінальних відсоткових ставок. Для прикладу: якщо відсоткова ставка країни А становить 10%, а відсоткова ставка країни B складає 5%, валюта країни В повинна оцінюватися приблизно на 5% в порівнянні з валютою країни А. Обґрунтуванням для міжнародного ефекту Фішера є те, що країна з більш високою відсотковою ставкою також матиме більш високий рівень інфляції. Це збільшення інфляції повинно привести до того, що валюта в країні з високою процентною ставкою знеціниться проти країни з більш низькими процентними ставками [2].

Модель ринку активів передбачає приплив капіталу в країну від іноземних інвесторів. Потужне інвестування іноземного капіталу  позитивно впливає на курс вітчизняної валюти.

Згідно монетарної моделі валютний курс залежить від грошової маси в обігу країни. Явище інфляції спостерігається саме в тих країнах, де об’єм грошової маси зростає. Обмежена ж кількість грошової маси в обігу генерує зростання курсу валюти.

На відміну від ефекту Фішера, модель різних відсотків демонструє нам ситуацію, за якої валюта з більш високим відсотком буде зміцнюватися в порівнянні з грошима з низькою ставкою рефінансування. Це обумовлено тим, що зарубіжні інвестори будуть вливати капітал в державу, яка пропонує більш високі ставки, а отже, відповідно до моделі ринку активів, вартість грошей буде підвищуватися.

Отже, можна сказати, що наявність такої кількості теорій свідчить про те, жодна з них, при передбаченні валютних змін, не може бути точною в застосуванні. Роль кожної теорії буде змінюватися відповідно до змін на ринку. Саме завдяки даним теоріям ми можемо визначити механізм визначення реального валютного курсу.

Список використаних джерел:

1. Семенов А. Современная система международных валютный отношений. Учебное пособие:/ А. Семенов. -Донецк: ДонНУ, 2001. 254 с.

2. Філіпенко А.С. Світова економіка. Підручник: /А.С. Філіпенко, О.І. Рогач, О.І. Шнирков та ін.-2-ге вид., стереотип.-К.: Либідь, 2001. 344 с.

3. Шеремет Т.С. Теорія і практика валютного курсу/ Т.С.Шеремет.- К.: Офсет ,2006. 360 с.

4. Е. Балацкий. Факторы формирования валютных курсов: плюрализм моделей, теорий и концепций // Мировая экономика и международные отношения. – 2003. – № 1. – С. 55

________________

Науковий керівник: Лакіза Вікторія Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент, Національний університет «Львівська політехніка»



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЕКОНОМІЧНІ САНКЦІЇ І МАТЕРІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПРИ ПОРУШЕННІ МІЖНАРОДНИХ ПРАВОВИХ НОРМ
28.11.2019 21:18
НАСЛІДКИ ФІНАНСОВОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ДЛЯ УКРАЇНИ
28.11.2019 21:12
ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ
04.11.2019 10:46




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.687 сек. / Mysql: 1599 (0.607 сек.)