Цілі державної регіональної політики визначені в Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, яку затверджено Постановою Кабінету міністрів України №385 від 06.08.2014 (далі – Державна стратегія). А також з метою досягнення цих цілей в ній визначено основні завдання центральних та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування. Однією з головних цілей виступає підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів. Вона створює засади оптимальних умов, при яких регіони розкриватимуть власний потенціал та використовуватимуть конкурентні переваги регіональної економіки [1].
Щоб досягти ціль потрібно провести певний ряд заходів. Головним очікуваним результатом цих заходів виступає збільшення рівня розвитку та економічної активності регіонів, удосконалення технологічної основи економіки, з центрів економічного зростання (міст обласного значення) розповсюдження процесу розвитку на інші території для задіяння внутрішніх факторів розвитку районів, малих міст та сільських населених пунктів. Одночасно державою визнається необхідність впровадження заходів державної регіональної політики в Україні з пріоритетами галузевих політик, в тому числі в сфері інноваційної діяльності. Для підвищення рівня інноваційної та інвестиційної спроможності регіонів є заходи органів влади у взаємодії з бізнесом.
Враховуючи шлях євроінтеграції, обраний Україною, знаковим є те, що
27.11.2014 року між Україною та ЄС підписано Угоду про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України, яка передбачає фінансування заходів, спрямованих на досягнення цілей, задекларованих Державною стратегією [2].
Виходячи з викладеного, задля максимально ефективного освоєння та використання наданих Європейським Союзом коштів та досягнення задекларованих цілей, необхідно: провести оцінку проектів розвитку регіонів, що реалізовуватимуться за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу; провести моніторинг показників виконання проектів розвитку регіонів; затвердити розподіл отриманих коштів за заходами з підтримки реалізації реформ у сфері регіонального розвитку, в тому числі підвищенням рівня інноваційної та інвестиційної спроможності регіонів.
Список використаних джерел:
1. Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 року, затверджена Постановою Кабінету Міністрів України № 385 від 6 серпня 2014 року// Офіційний вісник України. – 2014. – № 70. – стор. 23. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/385-2014-%D0%BF
2. Угода про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України (Контракт на реформу сектора)/ URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/984_019
|