:: ECONOMY :: ПОДАТКОВІ ПІЛЬГИ В ОПОДАТКУВАННІ ПОДАТКОМ НА ПРИБУТОК :: ECONOMY :: ПОДАТКОВІ ПІЛЬГИ В ОПОДАТКУВАННІ ПОДАТКОМ НА ПРИБУТОК
:: ECONOMY :: ПОДАТКОВІ ПІЛЬГИ В ОПОДАТКУВАННІ ПОДАТКОМ НА ПРИБУТОК
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПОДАТКОВІ ПІЛЬГИ В ОПОДАТКУВАННІ ПОДАТКОМ НА ПРИБУТОК

 
23.10.2019 17:49
Автор: Ніколенко Крістіна Олександрівна, студентка, Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана
[Секція 6. Податкова система. Бюджетна система. Правові відносини в економічній системі;]

Податкові пільги завжди були і залишаються об’єктом особливої уваги і зацікавленості платників, оскільки можливість їх застосування означає повне або часткове звільнення від оподаткування податками та зборами, у тому числі податком на прибуток. Передбачені законодавством пільги надаються залежно від об’єктів і суб’єктів оподаткування. Для деяких суб’єктів господарювання податкові пільги мають постійний характер, для інших, з метою стимулювання їх розвитку, — надаються на певний період часу.

У контексті Податкового кодексу податковими пільгами є переваги, що надаються окремим категоріям платників податків перед іншими платниками і полягають у повному або частковому звільненні їх від оподаткування та створюють стимули до активізації економічної діяльності.

В умовах дії Податкового кодексу пільги надаються шляхом:

• податкового вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору;

• зменшення податкового зобов’язання після нарахування податку та збору;

• встановлення зниженої ставки податку та збору;

• звільнення від сплати податку та збору.

Пільги можуть надаватися:

• Верховною Радою України щодо загальнодержавних податків і зборів;

• Верховною Радою АР Крим щодо додаткових податкових пільг відносно податків, що зараховуються до бюджету цієї Республіки, в межах надходжень до її бюджету (пп. 12.2.3 п. 12.2 ст. 12 Податкового кодексу);

• органами місцевого самоврядування (щодо місцевих податків і зборів).

Право на застосування пільги виникає у платника податків з моменту виникнення відповідних підстав для її застосування протягом усього строку її дії.

Слід зауважити, що використання податкових пільг є не обов’язком, а правом платника, для реалізації якого він може:

• скористатися податковою пільгою;

• відмовитися від використання податкової пільги;

• зупинити використання пільги на один або декілька податкових періодів.

Пільгою з податку на прибуток можуть скористатися винятково юридичні особи, які відповідно до п. 133.1 ст. 131 Податкового кодексу є платниками цього податку, а також неприбуткові організації.

Враховуючи, що об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування, визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до ПБО або МСФЗ, на податкові різниці, то підставою для визначення звільненого від оподаткування прибутку є дані бухобліку, відображені платником у фінзвітності.

Звільнення від оподаткування прибутку підприємств передбачено у статті 142 та у підрозділі 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до ст.142 ПКУ звільняється від оподаткування прибуток підприємств та організацій, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх повною власністю, отриманий від продажу (постачання) товарів, виконання робіт і надання послуг, крім підакцизних товарів, послуг із поставки підакцизних товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку здійснювати постачання товарів від імені та за дорученням іншої особи без передачі права власності на такі товари, де протягом попереднього звітного періоду кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25% суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який видається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Підприємства та організації, на які поширюється дія п.142.1 ст.142 ПКУ, реєструються у відповідному контролюючому органі в порядку, передбаченому для платників цього податку.

Якщо встановлено факт використання доходів (прибутків) для інших цілей, ніж передбачено пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу, то така організація виключається з Реєстру і зобов’язана сплатити податкове зобов’язання з податку на прибуток підприємств, штрафні санкції і пені починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення.

На мою думку, такий підхід до оподаткування прибутку дає можливості для розвитку малого підприємництва, а також дає поштовх для розвитку окремих галузей та сфер діяльності в нашій країні. В державному регулюванні економіки податкові пільги відіграють значну роль і завдяки тому система пільг є своєрідним орієнтиром для юридичних і фізичних осіб під час вибору ними сфери діяльності, форми одержання доходів, пільги зменшують податковий тиск на платників. Завданням податкових пільг є рівність в галузі оподаткування, виходячи з матеріального становища суб’єкта оподаткування. Але пільги мають носити постійний, сталий характер і не бути амністією для неплатників податків. На мою думку, податки повинні сплачувати всі, в кого виникає той чи інший об'єкт оподаткування. Пільги можливі й потрібні, якщо вони мають цілеспрямований характер — стимулюють інвестиційну та інноваційну діяльність, сприяють виконанню загальнодержавних програм і мова може йти тільки про пільгові податкові ставки, встановлені на якийсь термін. Причому, по-перше, надання таких пільг має бути виваженим процесом, а по-друге, — водночас вирішувати питання про компенсаційні заходи щодо доходної частини бюджету, тому що, в сучасних умовах отримання пільги – це як метод уникнення від податків, через що бюджет країни втрачає велику частку коштів.

Список використаних джерел:

1. Податковий кодекс України/документ №2755-VI, попередня редакція — Редакція від 01.01.2019

2. http://www.visnuk.com.ua/uk/publication/100004903-pilgi-z-opodatkuvannya-ta-yikh-oblik

3. https://taxlink.ua/ua/analytics/stattja-142--zvilnennja-vid/jaki-pilgi-vstanovleni-pri-splati/

4. http://od.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-296495.html

5. https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2016/october/issue-86/article-22576.html

6. http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/6093


________________________

Науковий керівник: Сташенко Юлія Вікторівна, кандидат економічних наук, доцент, Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СУТНІСТЬ ТА ПРИНЦИПИ РОЗПОДІЛУ ВИДАТКІВ МІЖ РІВНЯМИ БЮДЖЕТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
30.10.2019 16:32
СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ
30.10.2019 16:04
ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
21.10.2019 09:46




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.455 сек. / Mysql: 1599 (0.373 сек.)