:: ECONOMY :: АУТСОРСИНГ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ В ГЛОБАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ :: ECONOMY :: АУТСОРСИНГ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ В ГЛОБАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ
:: ECONOMY :: АУТСОРСИНГ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ В ГЛОБАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АУТСОРСИНГ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ В ГЛОБАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ

 
11.06.2019 19:10
Автор: Єлісєєва Людмила Володимирівна, кандидат економічних наук, Державна установа «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України»
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

Після глобальної рецесії світовий ринок аутсорсингу розвивався нерівномірно. У 2010 р. він оцінювався в 93,1, 2011 р. – 95, 2012 р. – 99,1, 2013 р. – 82,9, 2014 р. – 104, 6, 2015 р. – 88,9, 2016 р. – 76,9, 2017 р. – 88,9 млрд. дол.[1]. Це пояснюється тимчасовим залученням фахівців до виконання проектних робіт; збільшенням попиту на аутсорс у кризові періоди; наявністю великої кількості маленьких аутсорсингових компаній; залученням емігрантів тощо. Проте за даними Світового банку передбачається, що ринок аутсорсингу зростатиме приблизно на 6-10% щороку. Основними драйверами збільшення такого сегменту міжнародного ринку праці стануть розвиток хмарних сервісів й штучного інтелекту, що вимагають залучення додаткових фахівців. 

До основних чинників розвитку аутсорсингу в Україні натомість належать високий рівень освіти українців, підвищення інноваційності національної економіки та значна відмінність між рівнем оплати в Україні й закордоном, що загалом стимулюють т.зв. body аутсорсинг. Так, згідно з рейтингом держав із найбільш освіченими громадянами Україна посіла 20 місце серед 128 країн світу. Україна також покращила своє становище й за індексом  Global Innovation Index: 2013 р. – 71, 2015 р. – 64, 2016 р. – 56, 2017 р. – 50, 2018 р. – 43 місця. 

Наразі спостерігається еволюція аутсорсингу, коли найм окремих працівників на контрактній основі витісняється аутсорсингом сервісної підтримки та бізнес-процесів. За даними міжнародної асоціації IAOP до найкращих аутсорсингових компаній світу 2018 р. увійшли 18 фірм з офісами в Україні, а саме: SoftServe, Ciklum, Infopulse, ELEKS, Sigma Software, Intellias, Miratech, N-iX, Innovecs, AMC Bridge,  Softengi, Program-Ace [2] та ін.  

Про рівень розвитку аутсорсингу в Україні свідчить і глобальний рейтинг Global Services Location Index [3]. Україна стабільно утримує 24 місце, поступившись Чехії, Польщі, Румунії та ін. Українські виконавці переважно співпрацюють із бізнесом США, єврозони та Ізраїлю. 

Найбільшу частку в структурі українського аутсорсингу займає експорт ІТ-послуг. За даними національних експертів 90% усіх ІТ-послуг Україна надає на умовах аутсорс іншим державам. За темпами зростання цього сегменту в світі Україна поступилася лише Індії. Національний дохід від такого виду економічної діяльності оцінюється приблизно в 2,5 млрд. дол. щорічно. За даними компанії Accenture саме такий напрям аутсорсингу є найбільш перспективним у глобальній економіці. На думку Global Sourcing Association, до 2020 р. і надалі зростатиме попит на експертів з автоматизації, технічних архітекторів, дизайнерів тощо. Очікується, що в наступному десятилітті 80% усіх робочих місць вимагатимуть навичок STEM (наука, технологія, інженерія та математика). У цьому Україна має значні конкурентні переваги. Очікується, що до 2020 р. українська IT-інженерна робоча сила зросте майже вдвічі, проте наразі лише 40% фахівців національного ІТ-ринку вільно володіють англійською мовою.

Таким чином, розвиток аутсорсингу в Україні є закономірним і неминучим процесом. В умовах глобалізації відкриваються нові можливості для працевлаштування, унаслідок чого формується трудова етика, зростає значення soft skills, відбувається відхід від традиційного регулювання трудових відносин тощо. Водночас Україна впевнено формує імідж аутсорсингової країни. Національний інтелектуальний потенціал і впровадження інновацій формують нове сприйняття України як одного з лідерів сервісного консалтингу в Європі.

Список використаних джерел:

1. The global opportunity in online outsourcing/World Bank. URL: http://documents.worldbank.org/curated/en/138371468000900555/The-global-opportunity-in-online-outsourcing

2. The 2018 Global Outsourcing 100/IAOP. URL: https://www.iaop.org/Content/19/165/4987 

3. Global Services Location Index/Kearney. URL: https://www.atkearney.com/digital-transformation/gsli 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ НА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПРОДУКЦІЇ
29.06.2019 21:28
СТРАТЕГІЯ ЯК ПРОЦЕС АДАПТАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ДО ЗМІН ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
27.06.2019 10:17
ПРІОРИТЕТИ ТА НАПРЯМИ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ ФІНАНСОВОГО СТАНУ СИСТЕМИ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ УКРАЇНИ В СУЧАCНИХ УМОВАХ
17.06.2019 16:25




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.256 сек. / Mysql: 1570 (0.2 сек.)