:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ЗАБОРГОВАНОСТІ  ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: АНАЛІЗ ЗАБОРГОВАНОСТІ  ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ЗАБОРГОВАНОСТІ  ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АНАЛІЗ ЗАБОРГОВАНОСТІ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В УКРАЇНІ

 
30.05.2019 13:15
Автор: Волошко Наталія Олексіївна, кандидат економічних наук, доцент, Дніпровський національний університет ім. О. Гончара, Україна; Байдужа Марина Андріївна, магістр, Дніпровський національний університет ім. О. Гончара, Україна
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

Заробітна плата є однією з головних складових соціально-трудових відносин, адже вона поєднує в інтереси роботодавців, працівників, а також держави. Розмір заробітної плати вказує на соціально-економічний розвиток країни та рівень життя населення. Однак в Україні на сьогодні існує ряд проблем в сфері оплати праці. Однією з найважливіших нерозв’язаних проблем у соціальній сфері є несвоєчасна виплата зарплати працівникам, тим самим, порушуються статті 43 та 48 Конституції України, які гарантують право працівникам на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї та своєчасне одержання винагороди за працю.

Дане питання досліджували багато видатних вчених, серед яких можна виокремити: Н. Б. Болотіна, Н. Д. Гетьманцева, Г. А. Капліна, З. Я. Козак, А. Р. Мацюк та інших учені. Однак, не зважаючи на низку наукових досліджень проблема не вирішена та потребує подальшого вивчення.

У більшості країнах невиплата заробітної плати вважається злочином, і за нею може наступити кримінальна відповідальність. Також варто відзначити, що у свій час невиплата заробітної плати призводила до окремих локальних, а також глобальних економічних криз. Тому у кожній державі формуються такі механізми, щоб не допускати такого явища, як заборгованість виплати заробітної плати перед працівниками. Проте в Україні, попри використання різноманітних інструментів щодо мінімізації рівня заборгованості по заробітній платі, така заборгованість є у всіх сферах економічної діяльності.

Якщо проаналізувати динаміку заборгованості із виплат заробітної плати (рис. 1), то можна сказати, що до 2014 року суми невиплат скорочувались, проте у 2015 році відбулось різке підвищення заборгованості з 753 млн. грн. до 1320 млн. грн, що пояснюється нестабільною ситуацією в країні та проведенням антитерористичної операції на території країни. До 2016 року заборгованість зростала, але в 2017 році спостерігається її спад з 1881 млн. грн. до 1791 млн. грн. Однак, уже в 2018 році знову відбулось значне зростання суми заборгованості із виплати заробітної плати на 577 млн. грн. і надалі відбувається збільшення заборгованості.




Оцінюючи структуру заборгованості із виплати заробітної плати, то з рис. 2 видно, що найбільша сума невиплат у промисловості і складає 77 % від загальної суми. На ріні 8 % існує заборгованість в транспорті, 5 % у будівництві, 3 % у професійній та науковій діяльності, 2 % у сфері охорони здоров'я. У інших видах економічної діяльності відсоток заборгованості менший 1 % та є незначним у порівнянні з вище наведеними сферами економіки. Отже, на сьогодняшній день необхідно не лише думати як забезпечити високий рівень винагороди за працю, але й відстежувати, щоб заробітна плата виплачувалась у повному обсязі. Для цього можуть бути використані адміністративні та фінансово-економічні інструменти.




Таким чином, можна зробити висновки, що в Україні неефективно працює механізм оплати праці, адже існує величезна заборгованість із виплати заробітної плати населенню. Серед основних факторів збільшення заборгованості можна виділити неефективну систему управління підприємствами та відсутність належного контроллінгу зі сторони державних органів управління. Українській державі необхідно використовувати досвід зарубіжних країн для покращення стану соціального захисту українців зокрема у виплаті заробітної плати, адже це є основою основ.

Список використаної літератури:

1. Державна служба статистики України. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/. – Назва з екрану.

2. Стан виплати заробітної плати: стат. бюлетень / упоряд. та голов. ред. І. В. Сеник. – К. Державна служба статистики України, 2017. – 17 с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ЗБУТОВОГО ПЕРСОНАЛУ ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
31.05.2019 13:59
ПОКАЗНИКИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ АГРАРНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА МЕТОДИКА ЇХ ВИЗНАЧЕННЯ
30.05.2019 19:24
PROCEDURE FOR SELF-EMPLOYMENT REGISTRATION IN UKRAINE AND POLAND: COMPARATIVE ANALYSIS
30.05.2019 16:07
ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАРУБІЖНОГО ДОСВІДУ ХР-УПРАВЛІННЯ У ДІЯЛЬНІСТЬ ВІТЧИЗНЯНОГО БІЗНЕСУ
30.05.2019 12:55
ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ ПРИ ОЦІНЦІ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
30.05.2019 12:49
КАДРОВА СКЛАДОВА В СИСТЕМІ УПРАВЛІНЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ЕКНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
30.05.2019 11:26
MAIN FACTORS WHICH PREVENT THE TRANSITION OF ECONOMY ON THE BASIS FOR SUSTAINABLE DEVELOPMENT
23.05.2019 10:57
УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА
22.05.2019 10:36




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.256 сек. / Mysql: 1630 (0.207 сек.)