:: ECONOMY :: АЛГОРИТМ ОЦІНКИ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУЖЕНОСТІ В РЕГІОНАЛЬНИХ СИСТЕМАХ :: ECONOMY :: АЛГОРИТМ ОЦІНКИ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУЖЕНОСТІ В РЕГІОНАЛЬНИХ СИСТЕМАХ
:: ECONOMY :: АЛГОРИТМ ОЦІНКИ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУЖЕНОСТІ В РЕГІОНАЛЬНИХ СИСТЕМАХ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АЛГОРИТМ ОЦІНКИ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУЖЕНОСТІ В РЕГІОНАЛЬНИХ СИСТЕМАХ

 
06.05.2019 13:43
Автор: Погосян Луїза Оганесовна, аспірантка, Харківський національний економічний університет ім. С.Кузнеця
[Секція 4. Економічний аналіз. Економіко-математичне моделювання;]

У сучасному світі через неефективне управління спостерігається все більшого розшарування населення за рівня життя, число людей, що живуть за межею бідності збільшують в той час як число багатих людей зменшується а стану їх статків зростає в сотні разів за останній 10 років. На тлі цього погіршення великого числа людей призводить до того що спостерігається зростання прояви соціальної напруженості як в регіональних системах різних країн. У зв'язку з цим актуальним є розробка різних алгоритмів оцінки і аналізу соціальної напруженості.

У роботі пропонується концептуальна схема оцінки і аналізу соціальної напруженості на прикладі регіональних систем України. Для оцінка і аналізу соціальної напруженості формуєте комплекс економіко-математичних моделей за допомогою яких здійснюються прогнозування можливих негативних наслідків зростання соціальної напруженості для регіону і країни в цілому. На основі аналізу розробляються рекомендації спрямовані на попередження можливого зростання соціальної напруженості

Нижче наведені основні модулі концептуальної схеми

Модуль 1. Моделі формування інформаційного простору і побудову основних інтегральних показників соціальної напруженості в регіональних системах.

На основі проведеного аналізу літературних джерел було сформовано 3 базових напряму для визначень соціальної напруженості показника соціальної напруженості відповідно до яких були побудовані 3 блоку для оцінки кожного з цих показників грунтуючись на наступних блоках моделі оцінка показників: 1) соціального розвитку; 2) економічного розвитку; 3) культурного розвитку. Для отримання інтегрального показника і його оцінки для кожного з блоків використовують наступний алгоритм: формування інформаційного простору показника розвитку регіону; побудови моделі оцінки динамічного показника розвитку регіону. В результаті побудова моделі в кожному з блоків отримуємо 3 інтегральних показників які будуть використовуватися далі для оцінки соціальної напруженості і впливу на розвитку регіональної системи які проводитимуться в першому блоці другого модуля.

Модуль 2. Комплекс моделі аналізу і прогнозу соціальної напруженості в регіональній системі. Складається з 2 блоків:

Блок 1. Моделі аналізу розвитку регіональної системи. Основою якої є отримані результати в першому модулі за допомогою чого реалізується: 1) побудова моделі оцінки соціальної напруженості; 2) аналіз побудова моделі соціальної напруженості з визначенням слабких сторін регіональної системи; 3) систематизація отриманої інформації для розробки рекомендацій. Отримані результати даного блоку дозволяють побудувати в наступному блоці прогнозну модель з метою поліпшення роботи системи шляхом розробки рекомендацій щодо зниження рівня негативного впливу соціальної напруженості на регіональну систему

Блок 2. Побудова прогнозних моделей розвитку соціальної напруженості і ВРП. Отримані результати раніше в даному блоці дозволяють приступити до реалізації наступних пунктів даного блоку: 1) побудована прогнозних моделей за трьома показниками з першого модуля; 2) побудова прогнозної моделі соціальної напруженості і ВРП на основі попереднього пункту; 3) Розробка рекомендацій щодо зниження негативного впливу соціальної напруженості на регіональний розвиток.

Відповідно до сформованої концептуальної схемою моделі оцінки та аналізу соціальної напруженості  дозволяє побудувати комплекс моделей оцінки, аналізу і прогнозування рівня соціальної напруженості і його впливу на прогнозований ВРП з метою зниження негативного впливу на розвитку регіональної системи.

Література

1. Головенько В. А. Рівень соціальної напруженості та Потенціал СОЦІАЛЬНОГО протесту в суспільстві: возможности соціологічного дослідження та прогнозування / В. А. Головенько // Український соціум: Соціологія. Політика. Економіка. Педагогіка: Науковий журнал. - 09/2007. - N5 / 6. - С.137-152.

2. Соловьyoв С.С. Методика вимірювання соціальної напруженості в Збройних Силах // Соціолог.ісслед.- 1993.-№ 12.-С. 68-73.

3. Рукавишников, В.О. Соціальна напруженість: діагноз і прогноз / В.О. Рукавишников [и др.] // СОЦІС. - 1992. - №3. - С.3-23

4. Козер, Л.А. Функції соціального конфлікту / Л.А. Козер; Пер. з англ. О.А.Назаровой; За заг. ред. Л.Г.Іоніна. - М .: Ідея-Прес, Будинок інтелектуал. книги, 2GGG. - 2G5 с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ВРАХУВАННЯ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ ТА РИЗИКУ ПРИ БЮДЖЕТУВАННІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
29.05.2019 13:16
ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ МАЛОГО БІЗНЕСУ: НОРМАТИВНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ
20.05.2019 14:18
ОБЛІК СУБ`ЄКТІВ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: ОБЛІКОВО-ПОДАТКОВИЙ АСПЕКТ
20.05.2019 14:08
ОСОБЛИВОСТІ АНАЛІЗУ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
17.05.2019 12:59




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.365 сек. / Mysql: 1570 (0.298 сек.)