:: ECONOMY :: ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРЕСИВНОЇ ШКАЛИ ОПОДАТКУВАННЯ ПРИ СПЛАТІ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРЕСИВНОЇ ШКАЛИ ОПОДАТКУВАННЯ ПРИ СПЛАТІ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРЕСИВНОЇ ШКАЛИ ОПОДАТКУВАННЯ ПРИ СПЛАТІ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРЕСИВНОЇ ШКАЛИ ОПОДАТКУВАННЯ ПРИ СПЛАТІ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ

 
18.03.2019 14:54
Автор: Волобуєва Юлія Володимирівна, студент, кафедра статистики, обліку та аудиту, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна
[Секція 6. Податкова система. Бюджетна система. Правові відносини в економічній системі;]

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) є одним з головних податків для кожної країни. Він грає важливу роль в бюджетно-податковій системі держави. В Україні основна ставка ПДФО становить 18%[2]. 

В Україні ПДФО пройшов довгу історію трансформації та перетворень. Задля наповнення пустої державної скарбниці в нашій країні було використано і прогресивну, і пропорційну системи оподаткування. Однак, пошуки оптимального варіанту наразі не увінчались помітним успіхом.

Світовий досвід свідчить, що використання прогресивної шкали оподаткування позитивно вплине на державний бюджет Україні та на життя українців в цілому.  Але зарубіжні моделі оподаткування доходів побудовані таким чином, щоб кожна людина мала в розпорядженні після оподаткування дохід, який є достатній для фінансування всіх мінамально необхідних витрат.

19 лютого 2019 року у Верховній раді зареєстровано законопроект №10066 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (відносно запровадження прогресивної шкали оподаткування при сплаті ПДФО)»[3]. У разі його прийняття, зміни, що запропоновано в Законі, наберуть чинності з 1 січня 2020року. 

Актуальність даної теми обумовлена тим, що Україна не зупиняється на шляху покращення життя своїх громадян, поповнення державному бюджету та досягнення соціальної рівноваги. Тому запровадження даного законопроекту є ще одним кроком на перетворення системи оподаткування доходів громадян, яке можливо зазнає успіху.

Метою даної роботи є аналіз запропонованого законопроекту як з боку платників, так і з боку держави.

Згідно законопроекту, ставка ПДФО буде залежати, перш за все, не від походження доходів, а від їх розміру. Мінімальну ставку (5%) повинні будуть платити ті, хто отримав дохід в розмірі до трьох прожиткових мінімумів (ПМ) (на 1 січня 2019 року – 5763 грн), а максимальну (48%) – хто має дохід більше 500 ПМ (вище 960 501 грн)[3]. Докладно ставки розглянуті в Табл.1:




Розглянемо основні переваги та недоліки даного законопроекту з боку платників податків в Табл. 2:




На державу це вплине наступним чином (Табл.3):




З вищесказаного можна зробити висновок, що даний закон має як позитивні, так і негативні сторони. Але, Україна в даний момент не відноситься до високорозвинених країн, які використовують прогресивну шкалу із запропонованими ставками, тому введення такого закону доцільніше було б відкласти або змінити.

Список використаних джерел:

1. Динаміка середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності у 2010-2018 роках/ Державна служба статистики України : - URL: http://www.ukrstat.gov.ua.

2. Податковий Кодекс України ( від 01.03.2019) : - URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17.

3. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження прогресивної шкали оподаткування при сплаті податку на доходи фізичних осіб) №10066 від 19.02.2019 року. – URL: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65528.

____________________________

Науковий керівник: Пономарьова Тетяна Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент, кафедра статистики, обліку та аудиту, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.280 сек. / Mysql: 1599 (0.216 сек.)