:: ECONOMY :: ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ :: ECONOMY :: ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ
:: ECONOMY :: ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ

 
11.02.2019 12:53
Автор: Панченко Олена Олександрівна, студентка магістратури економічного факультету, Національний університет біоресурсів і природокористування України; Чухліб Алла Василівна, кандидат економічних наук, доцент, Національний університет біоресурсів і природокористування України
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]

Динамічність і багатовекторність бізнес-середовища, наявність величезної кількості конкуруючих підприємств, прагнення завоювати і утримати лідерство на ринку - все це зумовлює необхідність використання ефективних управлінських технологій, що сприяють збереженню фінансової стійкості та платоспроможності підприємства. Управління грошовими потоками – це, насамперед, інструмент для отримання прибутку. Ефективне управління грошовими потоками сприяє збалансованості надходжень і витрачання грошових коштів, оптимізації витрат шляхом правильного розподілу ресурсів, стабільному фінансовому стану, підвищенню платоспроможності та ліквідності підприємства. Обґрунтування управлінських рішень, спрямованих на підвищення ефективності використання грошових потоків, потребує відповідного обліково-аналітичного забезпечення і можливості оперативного здійснення розрахунків альтернативних варіантів.

Обліково-аналітичне забезпечення управління грошовими потоками являє собою систему збору, систематизації, угруповання інформації щодо грошових потоків у необхідному розрізі відповідно до потреб управління. 

Система управління грошовими потоками впливає на ефективність діяльності підприємства та є необхідною для мінімізації витрат виробництва, раціонального використання активів, забезпечення фінансової стійкості підприємства. Обґрунтований розподіл потоків грошових коштів призводить до створення безперебійних виробничих циклів на підприємстві та сприяє зростанню обсягів готової продукції. У той час, недотримання графіка платежів негативно відбивається на створенні запасів сировини і матеріалів, рівні продуктивності праці, якості виробленої та реалізованої продукції, становищі підприємства на ринку і т. ін.

Обліково-аналітичне забезпечення – найвагоміша складова інформаційного забезпечення. Обліково-аналітичне забезпечення повинно надавати користувачам якісну інформацію, в іншому разі її корисність буде нижче, ніж витрачені ресурси [1]. Створення єдиної інформаційної бази обліково-аналітичного забезпечення управління грошовими потоками на практиці можливо шляхом розробки системи різних форм внутрішньої звітності про грошові потоки [3].

Для оперативного управління грошовими потоками доцільно впровадити в обліково-аналітичне забезпечення суб’єкта господарювання відомість, що відображає джерела надходжень і напрямків відтоку грошових коштів підприємства за видами діяльності [1]. Такого роду відомість джерел надходжень і витрачання грошових коштів дозволяє своєчасно виявити період, коли у підприємства утворився надлишок коштів, що сприятиме оперативному прийняттю рішення щодо раціональної синхронізації надходжень і витрачання грошових коштів [3]. 

Застосування на практиці даної форми обліку надходжень і витрачання грошових коштів дозволить вирішити такі завдання: 

1. сформувати інформаційну базу про щоденний рух грошових потоків за різними видами діяльності; 

2. розраховувати потреби в короткостроковому фінансуванні (залученні позикового капіталу); 

3. своєчасно і оперативно виявляти обсяг тимчасово вільних грошових коштів підприємства, що сприятиме підвищенню ефективності управління грошовими ресурсами та отриманню максимального доходу.

Таким чином, ефективність функціонування системи управління на підприємстві знаходиться в прямій залежності від системи обліково-аналітичного забезпечення управління грошовими потоками, що дає змогу:

- визначити зміни в чистих активах підприємства, його фінансову структуру і здатність впливати на величину і своєчасність грошових потоків з метою адаптації до мінливих чинників внутрішнього і зовнішнього бізнес-середовища;

- визначати потребу в додатковому залученні коштів ззовні;

- оцінювати здатність підприємства впливати на величину і регулярність грошових потоків та можливість отримувати позитивні грошові потоки в майбутньому.

Список використаної літератури

1. Кошельок Г.В. Інформаційне забезпечення аналізу грошових потоків підприємства/ Г. В. Кошельок// Вісник соціально-економічних досліджень. – 2014. – Вип. 3. – С. 232-239.

2. Литвинчук Т.В. Грошові потоки в системі управління підприємством/ Т. В. Литвинчук // Вісник Хмельницького національного університету. – 2014. – № 6. – C.86–90.

3. Удосконалення методики та організації обліково-аналітичної роботи в сучасних умовах господарювання : монографія / Гоголь Т. А., Нехай В. А., Онищенко В. П. [та ін.] за наук. ред. д.е.н., проф. Маргасової В.Г., к.е.н., доц. Гливенко В.В. – Київ: Кондор-видавництво, 2016. – 244 с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.321 сек. / Mysql: 1630 (0.25 сек.)