:: ECONOMY :: «FAST-TRACKING GREEN PATENT» ЯК НОВИЙ ТРЕНД ПАТЕНТУВАННЯ: АКТУАЛЬНІСТЬ ТА МОЖЛИВІСТЬ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: «FAST-TRACKING GREEN PATENT» ЯК НОВИЙ ТРЕНД ПАТЕНТУВАННЯ: АКТУАЛЬНІСТЬ ТА МОЖЛИВІСТЬ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: «FAST-TRACKING GREEN PATENT» ЯК НОВИЙ ТРЕНД ПАТЕНТУВАННЯ: АКТУАЛЬНІСТЬ ТА МОЖЛИВІСТЬ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

«FAST-TRACKING GREEN PATENT» ЯК НОВИЙ ТРЕНД ПАТЕНТУВАННЯ: АКТУАЛЬНІСТЬ ТА МОЖЛИВІСТЬ ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

 
25.12.2018 20:30
Автор: Жураківська Катерина Анатоліївна, магістрант, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Пермінова Світлана Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

Протягом останніх кількох років стало ключовим для національних і міжнародних екологічних політик сприяння екологічному інноваційному розвитку. Уряди бачать зелені інновації не тільки як важливий засіб для вирішення екологічних питань та сприяння сталому розвитку, але і як потенційну рушійну силу економічного зростання, особливо в часи економічного спаду. Оскільки навколишнє середовище пов’язане з такими галузями як відновлювана енергетика, сортування сміття, вдосконалення техніки, на цьому тлі ряд національних офісів інтелектуальної власності по всьому світу впровадили новий вид патентної заявки – ‘fast track “green” patent applications’, - тобто заявки, що спрямована на патентування еко-інновації в швидкий термін часу.

В англомовній літературі були запропоновані різні визначення еко-інновацій, а також різні взаємозамінні терміни (наприклад, eco, green, environmental, eco-friendly innovation). Проте, незважаючи на широкий спектр різних визначень, є спільні риси, які проявляються у тому, що еко-інновації в першу чергу сприяють зменшенню впливу на навколишнє середовище і відкривають нові стійкі шляхи розвитку для підприємств на ринку.

Індикатори інновацій можна розділити на дві категорії: індикатори, засновані на введенні та на основі результатів.

Режими інтелектуальної власності (ІВ), особливо патентне законодавство, є, найбільш важливими серед регуляторних засобів, які сприяють технологічним інноваціям. З цієї причини ряд національних відомств з питань ІВ запровадили заходи для прискорення «зелених» заявок на патенти.

Перша програма була створена Великобританією у травні 2009 року. Австралія, Ізраїль, Японія, Південна Корея та США приєднались в цьому ж році. Канада (у березні 2011 року), Бразилія та Китай у 2012 році розпочали подібні програми, згідно з якими, час, необхідний для отримання патенту, може бути значно скорочений - з декількох років до кількох місяців.

Для отримання пришвидшеного патенту на еко-інновації висувається відповідні умови (табл. 1).




За період з 2012 по 2015 понад 5 000 заявок на патент просили прискорену експертизу в рамках різних програм. Патентне відомство США (USPTO) мало найбільшу кількість запитів (3,533). Рівень отримання зелених патентів в Австралії, Канаді, Японії та Кореї дуже низький (від 1% до 2%), і значно вище в США (8%), Ізраїлі (13%) та Великобританії (20%).

Порівнюючи звичайну процедуру отримання патентів в даних країнах з патентуванням еко-інновацій, прослідковується значне скорочення часу (табл.2).




Основна перевага програм «fast-track Patents» полягає в тому, що вони приносять бажану диференціацію до процедур патентної експертизи. Тому патенти заявників, які можуть отримати значну користь від дострокового гранту вибирають прискорене дослідження і патентування.

Результати доводять, що патенти швидкого доступу мають вищу цінність, ніж еквівалентні патенти, що проходять звичайну процедуру. Включення фіксованих за часом патентів («fast-track Patents») до патентного портфеля значно підвищують вартість компаній, і сприяють отриманню конкурентних переваг на ринку. Дана процедура, в основному, застосовується до швидкозростаючих стартап-компаній в галузі «зелених технологій», які можуть використовувати даний патент для залучення інвестицій або ж продажу ліцензій та отримання доходу.

Ситуація зі зміною клімату потребує різних ініціатив з боку усіх держав щодо перегляду та покращення законів стосовно із зеленими інноваціями. Встановлення сталих цілей ООН 2030 та цілей Європи 2020 спонукає до переосмислення концепції інновацій. Тому запропонована система має бути застосована в якомога більшій кількості країн, що допоможе отримати синергетичний ефект та мінімізувати найпоширеніші екологічні ризики.

Задекларувавши європейський вектор розвитку, пріоритетним інноваційним напрямком для України має стати впровадження системи «fast track “green” patent applications», що дозволить покращувати не тільки екологію, а й підвищувати економічний рівень країни.

Література

1. Fast-tracking green patent applications (June 2013). WipoMagazine: – [Електронний ресурс] Режим доступу: https://www.wipo.int/wipo_magazine/en/2013/03/article_0002.html

2. Fast-tracking green patent applications. European IPR Helpdesk: – [Електронний ресурс] Режим доступу: https://iprhelpdesk.eu/node/1903

3. Vito Albino (2013). Understanding Eco-Innovation Evolution: A Patent Analysis in the Energy Field/ 35th DRUID Celebration Conference 2013, Barcelona, Spain, June 17-19.

4. Dechezleprêtre, Antoine; (2013); Fast-tracking Green Patent Applications: An Empirical Analysis; ICTSD Programme on Innovation, Technology and Intellectual Property; Issue Paper No. 37; International Centre for Trade and Sustainable Development, Geneva, Switzerland, www.ictsd.org

5. Dechezleprêtre, A. and Ménière, Y.(2010). International patent families: from application strategies to statistical indicators. CERNA Working Paper.

6. Tran, S. (2012). Expediting innovation. Harvard Environmental Law Review, Vol. 36.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРОБЛЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
26.12.2018 17:01
ПРОБЛЕМИ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ
26.12.2018 14:13
СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ФРАНЧАЙЗИНГУ В УКРАЇНІ
25.12.2018 20:52
ДЕМОГРАФІЧНА КРИЗА В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПОДАЛАННЯ
25.12.2018 19:57
СУЧАСНИЙ СТАН ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ СИСТЕМИ США
20.12.2018 17:40
МОДЕЛЬ УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
18.12.2018 12:15
КЛАСИФІКАЦІЯ ТИПІВ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЕРВІСНИХ ПІДПРИЄМСТВ
09.12.2018 14:31
ОСОБЛИВОСТІ ПОЗИЦІОНУВАННЯ ТОВАРУ НА РИНКУ В УМОВАХ РОЗВИТКУ КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА
06.12.2018 22:15
ФОРМУВАННЯ ЦІНИ НА ІННОВАЦІЙНУ ПРОДУКЦІЮ: ПРОБЛЕМИ ТА НАСЛІДКИ
06.12.2018 21:54




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.484 сек. / Mysql: 1570 (0.398 сек.)