:: ECONOMY :: МІЖНАРОДНИЙ ЛІЗИНГ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: МІЖНАРОДНИЙ ЛІЗИНГ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: МІЖНАРОДНИЙ ЛІЗИНГ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МІЖНАРОДНИЙ ЛІЗИНГ В УКРАЇНІ

 
24.12.2018 14:40
Автор: Білоус Мар’яна Ярославівна, студентка, Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]

На світовому ринку послуг вагоме місце займають орендні відносини, тобто передача у строкове оплатне володіння і користування різних об’єктів.   

З розвитком оренди появився такий її вид, як лізинг. У вітчизняній економіці лізинг є досить новою сферою, однак, за останнє двадцятиліття лізинг став важливою складовою інвестиційної політики багатьох країн. 

Термін «лізинг» походить від англійського дієслова «lеаsе», що означає - здавати і брати майно в оренду.

При міжнародному лізингу суб'єкти угоди перебувають під юрисдикцією різних держав, або коли майно чи платежі перетинають державні кордони. 

Відповідно виділяють експортну, імпортну та транзитну лізингову операцію.

Експортною лізингова угода називається тоді, коли виробник і лізингодавець знаходяться в одній країні, а лізингоодержувач - в іншій.

Відповідно імпортною операція буде за умови, що виробник буде в одній країні, а лізингодавець на лізингоодержувач з іншої країни. 

Транзитною угода називається, коли всі учасники з різних країн [1].

Лізинг є одним із найпопулярніших у міжнародній практиці методів фінансування підприємств для оновлення виробництва та технічного оснащення. Лізинг є господарською діяльністю, яка спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових  коштів, та сприяє розвитку економіки.

Міжнародна співпраця в даній діяльності буде більш ефективною для нашої держави, ніж використання внутрішнього лізингу. У зв’язку з цим міжнародний лізинг, як метод залучення інвестицій в Україну займає вагоме місце. Без даного виду співпраці в Україні спостерігається дефіцит капіталовкладень за рахунок власних коштів підприємств, відсутність необхідної підтримки, обмеженість доступу до довгострокових кредитів і т.д. І саме міжнародний лізинг може стати потужним чинником у стимулюванні припливу інвестицій в основний капітал та економічне зростання в Україні. Це сприятиме позитивним змінам в економіці країни.

Саме тому українські лізингові компанії намагаються підтримувати зв’язки з іноземними підприємствами. Здебільшого це співпраця з європейськими партнерами. Серед них Європейський Банк Реконструкції та розвитку, а також підприємства з Німеччини та Швеції. Крім того успішна співпраця Українських лізингових компаній з партнерами з Канади та США.

Так 19 червня 2018 року була підписана угода про надання субординованого кредиту німецьким банком розвитку Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) та українською лізинговою компанією ОТП Лізинг. Підписання угоди відбулося за дорученням німецького уряду в рамках програми «Агрофінансування». Цей кредит дозволить лізинговій компанії привабити нових міжнародних кредиторів, залучити більше кредитів і цим збільшити свій капітал.

Кредит сумою 17 млн.дол. лізингова компанія отримала терміном на 7 років з виплатою в кінці закінчення угоди. За допомогою кредиту українські компанії укладуть лізингових договорів з ОТП Лізинг на суму 180 мільйонів доларів замість запланованих 100 мільйонів. Кредит дозволить компанії забезпечити роботу з малим та середнім бізнесом і ще більше закріпить позиції на ринку лізингу, що на сьогоднішній день дорівнює 40-45% [2].

Найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні є Європейський Банк Реконструкції та Розвитку. З початку діяльності у країні в 1993 році Банк узяв на себе сукупні зобов’язання щодо надання майже €12,1 млрд. в рамках близько 400 проектів.

ОТП Лізинг вже не перший рік співпрацює з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР). Так у 2017 році компанія отримала кредит у гривні сумою 514 млн. грн. Вперше за історію співпраці ЄБРР та українських підприємств кредит надано в національній валюті. Тепер українські підприємства зможуть без валютних ризиків модернізувати своє виробництво завдяки підписанню такої угоди. ОТП Лізинг планувала укласти договорів на суму 70 млн. дол. у 2017 році, а тепер можуть перевиконати план на 30-40%, та підписати угод на суму 90-95 млн. дол., 30% з яких це фінансування малого та середнього бізнесу [2].

А у 2018 році ЄБРР надав кредит в місцевій валюті на суму до 324 млн. грн. (еквівалент €10 млн.) «ОТП Лізинг» для здійснення спільної діяльності на довгострокових засадах лізингових операцій з малими і середніми підприємствами по всій країні. Завдяки новому кредиту ЄБРР ОТП Лізинг зможе подовжити термін лізингових угод, які вона пропонує, і укладати їх у місцевій валюті. Це дозволить компанії диверсифікувати свою клієнтську базу, у першу чергу завдяки орієнтації на менші за розміром компанії. 

EU4Business – це ініціатива ЄС, створена для підтримки приватного сектору в країнах Східного партнерства, у тому числі Україні. Метою цієї ініціативи є зміцнення співпраці шляхом надання малому і середньому бізнесу професійних консультацій та фінансування. Підтримка в рамках ініціативи «EU4Business» надається спільно з іншими організаціями, зокрема ЄБРР.

Малі та середні підприємства України мають можливість отримати грантове фінансування в розмірі до 1 млн. євро в рамках даної ініціативи EU4Business з метою отримання вигоди від Угоди про поглиблену та всебічну зону вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та ЄС [3].

Scania - це шведська глобальна корпорація, яка займається продажем автомобілів, вантажівок, автобусів. У липні 2017 року компанія Scania продала 44 вантажівки Українським компаніям, які змогли зробити дане замовлення завдяки фінансовому лізингу. Придбати нові вантажівки вдалось з допомогою фінансової підтримки компанії «Сканія Кредіт Україна» у межах спеціальної програми «Scania SilverLine». Замовниками техніки стали компанії різних секторів економіки: аграрії та будівельники, виробники мебелі, представники молочної та логістичних галузей [4].

Українські компанії співпрацюють не тільки з Європою, а й з країнами американського континенту. Так канадська компанія Versatile впровадила спеціальну ексклюзивну фінансову програму в Україні. Спеціально до збирального сезону компанія Versatile разом з банками-партнерами, зокрема українською компанією ЛЕМКЕН-Україна, підготувала лізинговий кредит, який дозволив з 1 квітня 2017 року купити комбайни без початкових вкладень і без збільшення вартості для споживача. За умовами лізингу, клієнтам надали можливість купити техніку VERSATILE з 0% передоплатою і з 0% ставкою по кредиту до 1 грудня 2017. Виплачують кредит сезонними внесками, рівними частинами починаючи з серпня. Клієнт може комфортно для себе сплатити кредит після отримання виручки від реалізованої продукції. 

Українські лізингові компанії зможуть скористатися інструментом кредитних гарантій DСA (development credit authority) , забезпечених казначейством США.про це зазначається на сайті Асоціації «українського обєднання лізингодавців».Ці гарантій дозволять українським лізинговим підприємствам активніше фінансувати бізнес і брати на себе більший обсяг ризику, співпрацювати з ризиковими підприємствами.

В Україні посередником при надання гарантій буде USAID – кредитна рада USAID розглядатиме заявки від лізингових компаній і встановлювати ключові параметри співпраці. Гарантії DСA покривають до 50% від зобов’язань. У разі дефолту лізингоодержувача лізингова компанія звертається в USAID по компенсацією гарантованих сум.

Разова комісія при отриманні гарантії становить в середньому 1,5% від максимальної суми гарантованих зобов’язань. Раз на півроку потрібно платити регулярну комісію – близько 1,5% від суми використаних гарантій. Дані гарантії дозволять лізинговим компаніям Надавати фінансування новим категоріям бізнесу (наприклад, надавати в лізинг медичне обладнання), співпрацювати з компаніями, які вважаються ризиковими, а також укладати лізингові договори на більш тривалі терміни.

З 2002 року DСA-гарантії в Україні отримували банки «Надра» на суму 6 млн. дол. (частка використаної гарантії – 62,38%), «Львів» – на 8190000 грн. (19,19%), ПроКредит Банк на 9, 29 млн. дол. (28,6%), а також 5 кредитних спілок – на  2 млн. дол. [5].

Отже, міжнародний лізинг широко використовується на міжнародній арені. В Україні такий вид кредитування тільки отримує популярність, проте вже зараз є чудовою альтернативою звичайному кредитуванню. Завдяки міжнародному лізингу в країну надходять новинки науково-технічного прогресу, що стимулює інноваційний розвиток та скорочує термін морального та фізичного старіння техніки в країні. Міжнародний лізинг є вигідним, тому можна стверджувати що протягом десяти років даний вид бізнесу набуде значного поширення і на теренах України.

Список використаних джерел:

1. Григоренко Є.В. Лізинг як перспективний вид діяльності / Є.Григоренко // Ринок цінних паперів України. – 2002. – № 1-2. – 12с.

2. ОТП-Лізинг. Новини компанії. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.otpleasing.com.ua

3. ЕБРР виявляє довіру до українського ринку лізингу. Українське об’єднання лізингодавців. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://uul.com.ua/2018/ebrr-vyyavlyaye-doviru-do-ukrayinskogo-rynku-lizyngu/

4. Фінансовий лізинг допоміг українським підприємствам оновити свій автопарк сучасними Scania.  [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://uul.com.ua/2017/finansovyj-lizyng-dopomig-ukrayinsk/

5. Руденко В. Українські лізингові компанії отримають гарантії США / Financial club / [Електронний ресурс]. – Режим доступу :  https://finclub.net/news/ukrainskie-lizingovye-kompanii-poluchat-garantii-ssha.html

_________________________

Науковий керівник: Бабінська Ольга Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент, Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
АНАЛІЗ ФІНАНСОВОЇ ДОЛАРИЗАЦІЇ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
25.12.2018 21:10
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ
24.12.2018 13:58
РОЛЬ МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ В РОЗВИТКУ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ
21.12.2018 19:51
ФІНАНСОВІ МАНІПУЛЯЦІЇ КРУПНИХ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ У СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ ОСТАННІХ ДЕСЯТИЛІТЬ
19.12.2018 17:22
ПЕРСПЕКТИВИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТОВАРНОЇ СТРУКТУРИ ЕКСПОРТУ ТОВАРІВ З УКРАЇНИ В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ
18.12.2018 11:53
ТЕОРЕТИЧНЕ УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИКЛИКІВ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ В ПРОЦЕСІ ВИХОДУ НА ЗОВНІШНІ РИНКИ
14.12.2018 13:12
ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СФЕРИ БІЗНЕСУ ЗАВДЯКИ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОМУ СПІВРОБІТНИЦТВУ УКРАЇНИ ТА НІМЕЧЧИНИ
07.12.2018 21:20




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.282 сек. / Mysql: 1630 (0.222 сек.)