:: ECONOMY :: СТАН РОЗВИТКУ ТА АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФУНКЦІОНУВАННЯ КРЕДИТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: СТАН РОЗВИТКУ ТА АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФУНКЦІОНУВАННЯ КРЕДИТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: СТАН РОЗВИТКУ ТА АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФУНКЦІОНУВАННЯ КРЕДИТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СТАН РОЗВИТКУ ТА АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФУНКЦІОНУВАННЯ КРЕДИТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

 
24.12.2018 13:16
Автор: Максименко Каріна Ігорівна, студентка Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]

На сучасному етапі економічного розвитку одним з важливих шляхів виходу України з кризового стану займає удосконалення та подальший розвиток банківського та небанківського кредитування. Підвищення ефективності кредитної системи країни - одна з актуальних, гострих і складних проблем, яка існує на сьогоднішній день. Адже зараз кредитні інститути дещо уповільнили свою діяльність на ринку кредитування, що є безумовним наслідком економічної кризи, яка похитнула економіку. Проаналізуємо динаміку кредитування деяких фінансово-кредитних інститутів України за останні роки.




Аналіз даних виявив, що протягом досліджуваного періоду відбулося збільшення обсягів наданих кредитів членам кредитних спілок. Станом на 30.09.2018 року кредити, надані членам кредитних спілок, становлять 2 057,4 млн. грн. та порівняно з відповідним періодом 2017 року збільшилися на 10,1% Впродовж останнього року відбувся стрімкий ріст обсягів надання лізингових послуг, через зростання кількості юридичних осіб-лізингодавців та фінансових компаній, які надають послуги фінансового лізингу, що свідчить про перевагу лізингових компаній у співпраці з юридичними особами. В 2017 році сума наданих кредитів по операціях з факторингу зменшилась. Об’єктивною проблемою цьому стала неготовність самих компаній стати учасниками таких розрахунків. Щодо банківського сектора то протягом 2015-2016 рр. темпи зростання кредитних вкладень мали стійку тенденцію до уповільнення. На динаміку кредитних вкладень істотно вплинули кризові події останніх років, коли банки значно знизили свою кредитну активність. Сума наданих фінансових кредитів ломбардами в 2017 році зменшилась, це пояснюється зникненням деяких ломбардів на ринку через свою неконкурентноспроможність. Наразі попит на кредити ломбардів залишається стабільним, і вони залишаються орієнтованими на видачу дрібних та короткострокових кредитів.

До найбільших загроз у кредитній сфері України можна віднести наступні:

- недостатній рівень маркетингу, менеджменту та правового регулювання;

- відсутність обґрунтованої стратегії розвитку установ кредитної системи; 

- нестабільність фінансового стану значної кількості банків;

- втрата довіри з боку населення та підвищений кредитний ризик;

- надто високі відсотки за кредитами;

- довга процедура розгляду можливості отримання кредиту тощо.

Зважаючи на необхідність підвищення рівня надійності, фінансової стійкості та конкурентоспроможності кредитних установ, необхідно вжити заходів щодо:

1. Підвищення довіри до банків та небанківських фінансово-кредитних установ шляхом: збільшення ресурсної бази банків, внаслідок чого поліпшується забезпечення фінансовими ресурсами і поліпшується фінансовий стан; здешевлення банківських ресурсів, а отже, і кредитів, оскільки, довіряючи банкам, населення нарощуватиме вклади і у разі зниження процентних виплат.

2. Підвищення ефективності контролю за діяльністю кредитних установ, досягнення повної відповідності принципам ефективного нагляду, що передбачає вдосконалення законодавства та нормативно-правових актів НБУ.

3. Підвищення рівня капіталізації банків, зокрема шляхом залучення нових акціонерів, збільшення резервного фонду, результату діяльності, активізації об’єднання банків, інтенсивнішого застосування процедури реорганізації банків шляхом приєднання та злиття фінансово нестійких банків [1].

4. Орієнтації на доходи від кредитування та обслуговування реального сектору економіки і зниження витрат за рахунок підвищення технологічності та комп’ютеризації банківських операцій, зменшення необґрунтованих витрат.

5. Упередження здійснення банками та небанківськими установами сумнівних кредитних та інших операцій шляхом ідентифікації клієнтів та їх операцій, посилення боротьби з «відмиванням грошей», підвищення відповідальності учасників договорів за неналежне виконання зобов’язань [2, с. 92].

6. Стимулювати інвестиційну складову фінансового ринку, що у зв’язку зі сплатою кредиту та відсотків за ним з доходу позичальника є передумовою до розширеного виробництва, і, відповідно, до зростання ВВП [3, с. 105].

Розв’язання вказаних завдань дозволить забезпечити належну фінансову стійкість кредитної системи, з одного боку, а з іншого – сприятиме більш ефективному використанню кредитних ресурсів у виробничому секторі. Також сприятиме створенню придатних умов для подальшого розвитку нашої економіки й зростання ефективності її функціонування.

Список використаних джерел:

1. Валюх В. Як визначити кращі умови кредиту: [Електронний ресурс]. / В. Валюх. – Режим доступу : http://news.finance.ua/ua/~/5/2008/09/04/136152.

2. Григораш Т.Ф. Банківське кредитування в Україні: сучасний стан, основні проблеми та шляхи їх вирішення: монографія / Т.Ф. Григораш, С.С. Пільгуй. – Дніпропетровськ: ПДАБА, 2012. – 124 с.

3. Карлін М.І. Фінансова система України : навчальний  посібник / М.І. Карлін – К.: Знання, 2011. – 324 с.

4. Огляд ринків фінансових послуг: [Електронний ресурс]. – https://www.nfp.gov.ua/ua/Ohliad-rynkiv.html. 

5. Основні показники діяльності банків України: [Електронний ресурс]. – http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/arti?art_id=36807

_______________________

Науковий керівник: Гладчук Ольга Михайлівна, кандидат економічних наук, доцент, Чернівецький університет імені Юрія Федьковича



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
РОЗВИТОК СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
26.12.2018 17:12
КЛЮЧОВІ ФАКТОРИ СТІЙКОСТІ МЕХАНІЗМУ ФІНАНСОВОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ
26.12.2018 16:09
БЮДЖЕТУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛОГО ПІДПРИЄМСТВА
26.12.2018 15:24
КОНТРОЛІНГ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ У СФЕРІ ПОСЛУГ
26.12.2018 15:12
МОДЕЛЮВАННЯ ЗМІНИ КРЕДИТНОГО ПОРТФЕЛЮ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ВПЛИВУ ЗОВНІШНІХ ЧИННИКІВ
26.12.2018 14:50
ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ІННОВАЦІЙНИХ ІНСТРУМЕНТІВ У ФІНАНСОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
26.12.2018 14:32




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.215 сек. / Mysql: 1599 (0.171 сек.)