:: ECONOMY :: «ПРОБЛЕМНІ» СТАТТІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ. ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ЇХ ПОЛІПШЕННЯ, ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ :: ECONOMY :: «ПРОБЛЕМНІ» СТАТТІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ. ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ЇХ ПОЛІПШЕННЯ, ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ
:: ECONOMY :: «ПРОБЛЕМНІ» СТАТТІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ. ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ЇХ ПОЛІПШЕННЯ, ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 25



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

«ПРОБЛЕМНІ» СТАТТІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ. ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ЇХ ПОЛІПШЕННЯ, ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ

 
29.11.2018 14:32
Автор: Брендуля Ірина Сергіївна, викладач кафедри енергетичного машинобудування, Первомайська філія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова
[Секція 6. Податкова система. Бюджетна система. Правові відносини в економічній системі;]

Питання «проблемних» статей Конституції України є актуальним уже не один рік. Верховна Рада України кожного нового скликання вносить свої пропозиції щодо змін окремих статей, розділів, а також Конституції в цілому. Таку ж ініціативу проявляє і Президент України, зокрема під час великої прес-конференції у Києві Президент Порошенко виступив за те, щоб у Конституції було зафіксоване прагнення України до членства в Європейському союзі та НАТО [1]. В свою чергу Голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук сказав в інтерв’ю Радіо Свобода, що підтримує пропозицію Президента України Петра Порошенка зафіксувати у Конституції прагнення України до членства в Євросоюзі і НАТО[2].

Крім посадових осіб та політичної еліти, це питання розглядають також і науковці-правники. Одні з них пропонують до зміни конкретні статті, інші ж піднімають питання загального характеру, наприклад гарантії її реалізації [3] чи проведення повної конституційної реформи [4]. Зупинимось на пропозиції внесення змін до тексту деяких статей. 

Розділ ІІІ Вибори. Референдуми, ст.70: Право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років. Чому тільки громадяни України? Адже в нашій країні проживає на законних підставах велика кількість апатридів, які, на відміну від іноземних громадян, не мають права голосу в жодній з країн. За даними Агентства ООН у справах біженців, в Україні кількість осіб без громадянства сягає близько 40 тисяч людей. Це дуже значна кількість осіб, які б могли доповнити електорат в нашій державі. Звичайно це повинні бути особи, які проживають в Україні постійно, а не тимчасово – це може бути одна із умов, при яких особам без громадянства надавалося б право голосу. Також до таких умов можна додати наявність дітей, або інших родичів першої лінії спорідненості, що є громадянами України, ще, – офіційне працевлаштування чи наявність інших законних джерел існування.

Розділ V Президент України, ст.103: Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п’яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою. Вважаємо за необхідне доповнити статтю вимогою щодо освіти кандидата на пост президента. Звичайно вона повинна бути вищою, а також беручи до уваги те, що згідно п.17 ст.106 Президент України є Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України, то повинен мати ще й військову освіту, або хоча б проходити військову підготовку у вищому навчальному закладі під час отримання відповідної спеціальності.

Ст.48 розділу ІІ Права, свободи та обов’язки людини і громадянина вважаємо взагалі недоцільною. В статті вказано, що кожен має право на достатній життєвий рівень. А де рамки цього рівня і чи він чітко визначений в нашій державі? У кожної людини свої цінності в житті, і те, що одна людина вважає нормальним, – для іншої взагалі неприйнятно. Чи може звичайний громадянин мати такі ж «блага» як наприклад народний депутат чи суддя Верховного Суду України? Це одне із проблемних питань, яке постійно є актуальним. Зокрема,  Андрієнко І.С. в своїй праці «Достатній життєвий рівень як правова категорія» проаналізувавши різні підходи до визначення такого рівня, робить наступний висновок: рівень життя є складним і багатоплановим поняттям, що охоплює різноманітні аспекти життєдіяльності людини. Рівень життя є динамічною категорією, розуміння якої залежить від рівня розвитку суспільства в конкретний період часу. Достатній життєвий рівень передбачає забезпеченість рівня доходу громадян, необхідного для задоволення їх базових (мінімальних) фізіологічних і соціальних потреб. Достатній життєвий рівень не може бути нижчим, ніж величина прожиткового мінімуму встановленого  державною для відповідних соціальних груп населення [6]. Отже, дану статтю вважаємо за необхідне розширити та конкретизувати.

Підсумовуючи вищезазначене можна сказати, що список «проблемних» статей не є вичерпним і ще багато з них потребують змін,  доповнень та конкретизації певних норм. Конституція України вважається однією з найгуманніших конституцій у світі, але для того, щоб вона стала ідеальною, потрібно пройти ще довгий шлях її становлення та змін.    

Список використаних  джерел:

1. Як Порошенко мінятиме Конституцію? Усі варіанти та їхні наслідки. [Текст]/.[Електронний ресурс] – Режим доступу: https://glavcom.ua/ publications/yak-poroshenko-minyatime-konstituciyu-usi-varianti-ta-jihni-naslidki-478964.html.

2. Голова КСУ підтримує пропозицію Порошенка «заякорити» в Конституції євроатлантичну інтеграцію. [Текст] / [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.radiosvoboda.org/a/news/29075572.html.

3. Сергій Морозюк. Загальна характеристика гарантій реалізації Конституції України // Підприємництво, господарство і право, 12/2016, ст. 168-172.

4. Чернецька О.В. Конституція України та конституційна реформа в національному конституційному вимірі/ О.Чернецька // Конституційне право та конституційний процес в Україні.- 2012. ст. 112-116.

5. Андрієнко І.С. Достатній життєвий рівень як правова категорія/І. Андрієнко // Проблеми цивільного та господарського права.- 2015.-2. ст.93-95.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СУЧАСНИЙ ДОСВІД ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В ІНШИХ КРАЇНАХ
27.11.2018 13:39
РЕЗЕРВИ ЗРОСТАННЯ ДОХОДІВ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
20.11.2018 18:32




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.427 сек. / Mysql: 1599 (0.352 сек.)