:: ECONOMY :: УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТОМ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ ВИСОКОТЕХНОЛОГІЧНОЇ ВЕРТИКАЛЬНОЇ ФЕРМИ :: ECONOMY :: УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТОМ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ ВИСОКОТЕХНОЛОГІЧНОЇ ВЕРТИКАЛЬНОЇ ФЕРМИ
:: ECONOMY :: УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТОМ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ ВИСОКОТЕХНОЛОГІЧНОЇ ВЕРТИКАЛЬНОЇ ФЕРМИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТОМ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ ВИСОКОТЕХНОЛОГІЧНОЇ ВЕРТИКАЛЬНОЇ ФЕРМИ

 
28.11.2018 10:24
Автор: Хміль Володимир, студент факультету комп’ютерних інформаційних технологій, Тернопільський національний економічний університет; Гладій Григорій Михайлович, кандидат економічних наук, доцент кафедри інформаційно-обчислювальних систем та управління, Тернопільський національний економічний університет
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]

Оскільки населення Землі постійно зростає, відповідно, збільшується також потреба в продуктах харчування. Тому одні науковці вважають, що незабаром планета не зможе прогодувати всіх людей. Інші, навпаки, стверджують, що жодної проблеми з їжею для людей немає, потрібно лише розробити нові способи культивування рослин із усіма можливими технологічними ресурсами та засобами, щоб отримувати більше біомаси за одиницю часу. Причому рослини потрібні не лише людям, а й тваринам, яких вирощує людина для своїх потреб, особливо – для великої рогатої худоби.

Ризики, пов’язані із недостатньою кількістю угідь для вирощування продуктів харчування та нестачею їх для усіх людей, дають поштовх до пошуків нових технологічних рішень цієї проблеми. Метою дослідження є розвиток перспектив і шляхи розвитку нового технологічного підходу до вирощування продуктів харчування у межах міста. 

Стратегічні перспективи комп’ютеризованого високотехнологічного міського аграрного господарства передбачають різні сценарії його розвитку та дають змогу розглянути альтернативні шляхи вирішення соціально-економічних проблем. Варто зазначити, що три перспективи: економічна, соціальна, екологічна, зазвичай, не є взаємовиключними, тому на практиці більшість підходів до розвитку міського аграрного господарства базуватимуться на конкретному поєднанні трьох напрямків, приділяючи різну увагу певній перспективі в певних місцях і з певними категоріями населення та інша перспектива в інших частинах території міста та інших учасників.

Майже будь-який урожай можна вирощувати у вертикальній фермі, наскільки це передбачено усіма необхідними умовами [1]. При плануванні проекту вертикальної ферми потрібно продумати про набір рослин, вибір яких від того, котрі рослини краще вирощувати в приміщенні. Через обмеження, пов’язані з висотою, певні види рослин, які ростуть як дерева, наприклад, банани, оливки, авокадо та горіхи, важко вирощувати всередині приміщень. Найпоширенішими продуктами, що зараз виробляються у вертикальних господарствах, є салат, листкова зелень, трави, полуниця та огірки. Також доцільно вирощувати рослини, які будуть використовуватися як рослинні ліки [2]. Автоматизація виробництва продуктів харчування - не новинка. Цією проблемою займаються як приватні компанії, так і наукові організації. У такій системі повторно використовується майже 100% води, для освітлення потрібні лише економні лампи денного світла. Постійна участь людей в роботі ферми теж не потрібна - більшість процесів налагоджено і автоматизовано.

Вертикальні ферми переважно побудовані на принципі аквапоніки, система якої відображена на рис.1.




Високотехнологічна вертикальна ферма може охоплювати одночасно як рибне господарство, яке допомагає позбавитися від відходів і виступає джерелом поживних речовин рослин, так і виробництво продуктів харчування. Комп’ютеризація вертикальної ферми допоможе впоратись із проблемою сучасного сільського господарства та допомагає підвищити соціально-економічний рівень у регіоні, де такі ферми впроваджені.

Комп’ютеризовані вертикальні ферми характеризують новий підхід до вирощування рослин. Вони мають величезний потенціал, особливо за умов дефіциту земельних угідь.

Список використаних джерел

1. Platt P. Vertical Farming: An Interview with Dickson Despommier / Platt P. // Gastronomica. – 2007. – Vol. 7, No. 2. – P.80–87.

2. Ankri D. S. Urban Kibbutz: Integrating Vertical Farming and Collective Living in Jerusalem, Israel / Master’s Thesis. – Available from ProQuest Dissertations and Theses database. (UMI No.1482437), 2010.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТОМ СТВОРЕННЯ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ WEB-СИСТЕМИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ СТУДЕНТІВ
28.11.2018 10:18
МЕТОДИ НАЙМУ ПЕРСОНАЛУ В ОРГАНІЗАЦІЇ
28.11.2018 10:10
МЕХАНІЗМ ВИРІШЕННЯ ТРУДОВИХ СПОРІВ І КОНФЛІКТІВ В ОРГАНІЗАЦІЇ
27.11.2018 22:08
РЕКЛАМА В МАРКЕТИНГОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
27.11.2018 21:58
УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТОМ СТВОРЕННЯ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНУ 3D-ТЕХНОЛОГІЙ
27.11.2018 21:52
МЕТОДИКА КІЛЬКІСНОГО ОЦІНЮВАННЯ РИЗИКІВ IT-ПРОЕКТІВ В УМОВАХ ОБМЕЖЕНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
27.11.2018 21:30
УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТОМ СТВОРЕННЯ МОБІЛЬНОГО ДОДАТКУ ДЛЯ ЗАНЯТЬ ФІТНЕСОМ
27.11.2018 21:24
ГНУЧКЕ УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ РОЗРОБКИ ВЕБ-САЙТІВ
27.11.2018 21:17
ЗАСТОСУВАННЯ ІНДЕКСУ ЩАСТЯ В УПРАВЛІННІ МІСЬКИМИ ПРОЕКТАМИ
27.11.2018 21:13
НЕЙРОМАРКЕТИНГ ЯК ІНСТРУМЕНТ СУЧАСНОГО МАРКЕТИНГУ
27.11.2018 20:47




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.340 сек. / Mysql: 1570 (0.275 сек.)