:: ECONOMY :: ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ :: ECONOMY :: ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
:: ECONOMY :: ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

 
27.11.2018 12:28
Автор: Матвієць Ольга Вікторівна, кандидат економічних наук, старший викладач, Хмельницький національний університет
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]

У процесі ринково спрямованих реформ в Україні сформувалася модель економічного розвитку, яка характеризується дуже високим ступенем відкритості економіки. Основним ризиком є те, що Україна залишається на периферії глобальної економіки через вкрай низьку конкурентоспроможність. Не викликає сумніву, що ключовим завданням української держави в умовах ринкових перетворень та активної інтеграції України до світового співтовариства є удосконалення економічної політики, що висуває на перший план питання щодо взаємоузгодженості всіх напрямів та форм урядового впливу на способи використання обмежених ресурсів і темпи економічного розвитку [1].

Входження України у світовий економічний простір супроводжується істотними змінами в усіх сферах суспільного життя. Гостроти наявним проблемам додала світова фінансово-економічна криза. Вітчизняна економіка, яка із вступом до СОТ ще більше інтегрувалася у світовий простір, не витримує глобальної конкуренції. У таких умовах виникає потреба у формуванні ефективної зовнішньоекономічної політики держави з урахуванням складних економічних змін, що відбуваються у світі. Науковці і практики з різних галузей знань намагаються сформувати концепції, стратегії, програми, у яких обґрунтовується логіка, спрямованість, характер і темпи перетворень національної економіки, які зможуть забезпечити науково-технологічний прорив в економіці й добробут суспільства. Значна увага в таких документах надається саме зовнішньоекономічній політиці [2].

Відзначимо, що на сучасному етапі, в умовах незрозумілої та складної ситуації в українській економіці все більшої уваги потребують нові проблеми, що постійно з’являються у сфері управління зовнішньоекономічною політикою України. Як правило, це пов’язано із внутрішніми чинниками, а саме: 

- надмірна залежність економіки України від монопольних імпортних ринків постачання, стратегічно важливих товарних позицій, для життєво важливих галузей виробництва; 

- наявність тисяч українських підприємств, задіяних у виробничих циклах, кінцева продукція яких виробляється за межами України; 

- висока залежність процесу структурного та технологічного реформування економіки України від різних форм зовнішніх джерел фінансування; 

- відсутність розвинутої зовнішньоторговельної інфраструктури тощо. 

Вищевказані проблеми потребують чіткого аналізу, висвітлення та подальшого вирішення завдяки різним новим шляхам та методам управління зовнішньоекономічною діяльністю [3].

Зважаючи на це, подальший розвиток економіки України повинен бути спрямований на підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності по наступним напрямкам: 

1. Переорієнтація зовнішньоекономічної діяльності на експортні галузі національної економіки. Співробітництво з технічно розвинутими країнами, впровадження науково-технічного прогресу в виробництво. 

2. Державна підтримка українських виробників, може бути досягнута за рахунок скасування податку ПДВ для малих та середніх підприємств та впровадження, так званих, «податкових канікул» терміном 3-5 років. Надання податкових канікул та пільгового кредитування українським виробникам. 

3. Створення економічно привабливого середовища для вкладання інвестицій в економіку держави та в різні підприємства, широке залучення іноземного капіталу. 

4. Стабілізація валютного курсу національної валюти до інших валют світу. 

5. Забезпечення функціонування механізмів кредитування і страхування експорту за участю держави, а також надання державних гарантійних зобов'язань щодо експортних кредитів. 

6. Забезпечення стабільних поставок поливносировинних товарів в Україну на взаємовигідних умовах. 

7. Врегулювання конфліктної ситуації з Росією. Вирішення питань щодо обмеження доступу ряду товарів українського походження на російський ринок та припинення воєнних дій на Сході країни. 

8. Налагодження ділових стосунків з Японією для проведення науково-технічних досліджень і впровадження її результатів у виробництво. 

9. Співробітництво з Індією на взаємовигідних умовах: використання дешевої сировини Індії (сировини для легкої, харчової та хімічної промисловості) та науково-технічної бази України. 

10. Здійснення широкої підтримки вітчизняних виробників для входу на ринок країн ЄС, що можливо здійснити за рахунок створення експортнокретдитних агентств [4].

Отже, подальших досліджень потребує детальне вивчення перспектив участі України в загальноєвропейському економічному просторі, можливості співробітництва України з країнами ЄС для проведення науково-технічних досліджень та впровадження їх результатів на підприємствах Україні.

Список використаних джерел:

1. Филюк Г.М. Зовнішньоекономічна та конкурентна політика україни: суперечності розвитку, напрями гармонізації. Український соціум. 2014. №1(48). С. 99-105.

2. Борисенко О. Сутність зовнішньоекономічної політики та її вплив на розвиток національного господарства. Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. 2011. Вип. 1. С. 120-126

3. Михасик О.Д.  Основні проблеми розвитку зовнішньоекономічної діяльності в Україні. Молодий вчений. 2017. № 1 (41). С. 666-669.

4. Вороніна А.В., Ніколаєва К.М. Розвиток зовнішньоекономічної діяльності україни. Молодий вчений. 2015. № 1 (16). С. 66-69. 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
НАПРЯМИ АКТИВІЗАЦІЇ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОЇ ФІРМИ ( НА ПРИКЛАДІ ТОВ «САВАНА»)
30.11.2018 14:36
НЕТАРИФНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
27.11.2018 21:46
СТАНОВЛЕННЯ ДАТАЇЗМУ ЯК ПОСТКАПІТАЛІСТИЧНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЗАГРОЗИ
27.11.2018 20:20
ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ ТА ЇХ ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ
27.11.2018 14:56
СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ З МІЖНАРОДНИМИ ФІНАНСОВИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ
26.11.2018 19:25
БАГАТОСТОРОННЯ СПІВПРАЦЯ В ГАЛУЗІ МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ
14.11.2018 18:27
ПОВЫШЕНИЕ УРОВНЯ МЕЖГОСУДАРСТВЕННОГО НАУЧНО-ТЕХНИЧЕСКОГО СОТРУДНИЧЕСТВА И ЕГО РОЛЬ В РАЗВИТИИ ФОРМ МЭО
14.11.2018 18:22
ПРОБЛЕМИ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ МІГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
10.11.2018 21:59




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.242 сек. / Mysql: 1599 (0.189 сек.)