:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ РОЗПОДІЛУ ДОХОДІВ ТА ВИДАТКІВ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ ЗА СПЕЦІАЛЬНИМ ФОНДОМ :: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ РОЗПОДІЛУ ДОХОДІВ ТА ВИДАТКІВ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ ЗА СПЕЦІАЛЬНИМ ФОНДОМ
:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ РОЗПОДІЛУ ДОХОДІВ ТА ВИДАТКІВ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ ЗА СПЕЦІАЛЬНИМ ФОНДОМ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОСОБЛИВОСТІ РОЗПОДІЛУ ДОХОДІВ ТА ВИДАТКІВ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ ЗА СПЕЦІАЛЬНИМ ФОНДОМ

 
23.11.2018 13:31
Автор: Вжос Наталія Вікторівна, студентка, Національний університет “Львівська політехніка”
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]

Згідно Бюджетного кодексу України бюджетні установи є неприбутковими . Незважаючи на це, в результаті фінансово-господарської діяльності бюджетні установи можуть отримувати кошти не тільки з відповідного бюджету, а також із інших джерел. Вони можуть провадити господарську діяльність, надавати платні послуги тощо. Такі доходи спрямовуються до спеціального фонду бюджету. Створення, якого сприяло підвищенню прозорості у використанні одержаних коштів бюджетними установами. 

Спеціальний фонд - це кошти, що надходять з конкретною метою і використовуються на відповідні видатки за рахунок цих надходжень[1]. Складовими частинами спеціального фонду бюджету є:1) доходи бюджету (включаючи власні надходження бюджетних установ), які мають цільове спрямування; 2) видатки бюджету, що здійснюються за рахунок конкретно визначених надходжень спеціального фонду бюджету (у тому числі власних надходжень бюджетних установ);3) кредитування бюджету (повернення кредитів до бюджету з визначенням цільового спрямування та надання кредитів з бюджету, що здійснюється за рахунок конкретно визначених надходжень спеціального фонду бюджету);4) фінансування спеціального фонду бюджету[2].

Джерела формування спеціального фонду бюджету регламентуються законами про Державний бюджет України. Обсяги надходжень до спеціального фонду визначають на підставі розрахунків спеціальних показників , які складають за кожним джерелом надходжень бюджету. Порядок планування доходів та видатків відповідно до законодавства містить обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету на конкретну мету та їх розподіл за повною економічною класифікацією на здійснення відповідних видатків згідно із законодавством, а також на реалізацію пріоритетних заходів, пов'язаних з виконанням установою основних функцій. Доходи за спеціальним фондом  поділяють на групи та підгрупи , кожна з яких спрямована на певні витрати бюджетної установи рис1.Формуючи проект кошторису доходів та витрат за спеціальним фондом , бюджетні установи керуються постановою КМУ від 28.02.2002 № 228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ»[3] Перелік доходів спеціального фонду визначає Кабінет Міністрів України.




У спеціальному фонді кошторису уточнений обсяг видатків повинен дорівнювати сумі уточненого обсягу доходів і залишків коштів на початок року. Якщо планові доходи перевищують планові видатки, розраховані на реалізацію заходів спеціального призначення відповідно до законодавства, бюджетна установа повинна спрямувати передбачені кошти на пріоритетні заходи, які необхідні для виконання основних функцій, але не забезпечені видатками загального фонду. На підставі довідки Державного казначейства про підтвердження надходження коштів на спеціальні реєстраційні рахунки установи протягом року розпорядники бюджетних коштів вносять зміни до спеціального фонду кошторису за власними надходженнями.

Таким чином, основна характеристика спеціального фонду це цільове спрямування доходів на відповідні витрати бюджетної установи. Для підвищення ефективності функціонування спеціального фонду державного бюджету потрібно законодавчо закріпити конкретні джерела формування доходів спеціального фонду, що сприятиме стабільності його функціонування в бюджетах різного рівня. В умовах економічної кризи при необхідності покриття дефіцит бюджету його роль безумовно зростає .

Література

1. Нечипорук Н.Спеціальний фонд бюджетних установ:планування і формування [Електронний ресурс].- Режим доступу: www.nbuv.gov.ua/old...6/.../nechyporuk.pdf 2.Бюджетний кодекс України [Електронний ресурс].- Режим доступу:  http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2456-17 3.Бюджетні установи: бухгалтерський облік , оподаткування та звітність.Навч.посібн./За ред. В.І. Лемішовського.-Львів: Бухгалтерський центр «Ажур»,2016.-912с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ПІДПРИЄМСТВА
27.11.2018 19:50
ОСОБЛИВОСТІ ОБЛІКУ ДОХОДІВ ОСББ
27.11.2018 19:41
ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КРЕДИТНИХ ОПЕРАЦІЙ МЕТАЛУРГІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА
27.11.2018 13:32
ОБЛІКОВІ АСПЕКТИ ДОБРОВІЛЬНОГО МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ
26.11.2018 19:57
ОГЛЯД МЕТОДІВ ОБЛІКУ ВИТРАТ І КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ: ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ
26.11.2018 18:40
НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ У ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРІ
18.11.2018 18:45
СУЧАСНІ ЗАСОБИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ПРОБЛЕМА ВИБОРУ
04.11.2018 13:44




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.210 сек. / Mysql: 1599 (0.163 сек.)