:: ECONOMY :: РЕСУРСИ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА, ЯК ВНУТРІШНІ РЕЗЕРВИ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ :: ECONOMY :: РЕСУРСИ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА, ЯК ВНУТРІШНІ РЕЗЕРВИ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
:: ECONOMY :: РЕСУРСИ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА, ЯК ВНУТРІШНІ РЕЗЕРВИ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

РЕСУРСИ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА, ЯК ВНУТРІШНІ РЕЗЕРВИ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

 
22.11.2018 15:42
Автор: Гришина Лариса Олександрівна, кандидат економічних наук, доцент, Первомайська філія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова; Остапчук Руслан Сергійович, магістр, Первомайська філія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

В умовах трансформації національної економіки ресурсна складова діяльності підприємства є одним з головних внутрішніх чинників, який впливає на конкурентоспроможність підприємства, формує напрями його діяльності, визначає сильні і слабкі сторони, можливості і загрози.

Серед основних проблем розвитку машинобудівних підприємств України, які є загрозами для забезпечення їх економічної безпеки, слід виділити наступні: застаріле обладнання,що приводить до зниження якості виробів та їх конкурентоспроможності; нестача фінансових коштів, що істотно скорочує кількість інноваційних розробок та унеможливлює розвиток підприємства; відсутність інвестиційних ресурсів, що позбавляє можливості забезпечити технологічний прорив; дефіцит кваліфікованого виробничого персоналу; технологічна відсталість, висока матеріаломісткість і енергоємність, тощо [2].

В цілому, ресурсна складова діяльності підприємства – це сукупність матеріальних, нематеріальних, трудових, фінансових ресурсів, включаючи здатність робітників підприємства ефективно використовувати названі ресурси для виконання місії, досягнення поточних та стратегічних цілей підприємства. Унаслідок негативних дій на ресурси підприємства з боку зовнішніх і внутрішніх джерел загроз може виникати небезпечна ситуація, яку необхідно передбачити або ліквідувати та чим і забезпечити економічну безпеку. Тому можна зазначити, що економічна безпека підприємства - це захищеність підприємства від зовнішніх і внутрішніх загроз, що дає змогу зберегти й ефективно використати матеріальний, фінансовий і кадровий потенціал. 

В межах проведеного дослідження для формування комплексного показника, що характеризуватиме використання фінансових ресурсів окремих підприємств, пропонується скористатися класичним методом згортки показників – функція Харрінгтона[1]. 




При значенні Dfe > 0,7 рівень фінансового стану підприємства є високим, при 0,4 < Dfe< 0,7– середнім, при 0 < Dfe < 0,4 – низьким. Тому, можна зробити висновок, що машинобудівна сфера Миколаївського регіону, зокрема м. Первомайська, є фінансово нестійкою; серед трьох основних машинобудівних підприємств станом на 2017 рік, лише ПрАТ «Завод «Фрегат» має середній рівень фінансового стану, всі інші перебувають в кризовому стані. Отже, незадовільне використання фінансових ресурсів виступає загрозою для забезпечення економічної безпеки  машинобудівних підприємств.

Проаналізувавши стан безпеки ТДВ «Первомайськдизельмаш», ТДВ «Бриг» та ПрАТ «Фрегат» у різних сферах їх діяльності, можна побачити, що проблематика на всіх підприємствах дуже схожа, тому пошук резервів підвищення рівня економічної безпеки підприємств має враховувати однакові внутрішні та зовнішні загрози, внутрішні ресурсні можливості (рис. 1).

Таким, чином, основне завдання системи економічної безпеки машинобудівного підприємства – передбачення і випередження можливих загроз, що призводять до кризового стану, а також проведення антикризового управління, яке спрямоване на виведення підприємства з кризового стану; мінімізація зовнішніх і внутрішніх загроз економічному стану суб'єкта господарювання, зокрема його фінансовим, матеріальним, інформаційним, кадровим ресурсам, на основі розробленого комплексу заходів економіко-правового і організаційного характеру.




Список використаної  літератури

1.Harrington Edwin C., Jr. The Desirability Function / Harrington E.C. // Industrial Quality Control. – 1965. – April. – pp. 494 – 498.

2.www. industry.kmu.gov.ua – Офіційний сайт Міністерства промислової політики України



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ПІДПРИЄМСТВА: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ
28.11.2018 10:51
СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО – ІННОВАЦІЯ У СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ
28.11.2018 10:32
РОЗВИТОК DIGITAL-БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
27.11.2018 21:40
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ В КОНТЕКСТІ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
27.11.2018 20:30
РОЗВИТОК ПІДХОДІВ ДО ВИМІРЮВАННЯ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
27.11.2018 20:27
ГЕНЕЗИС ПОНЯТТЯ ОРГАНІЗАЦІЇ
27.11.2018 20:10
ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПОСЛУГ ТЕХНІЧНОГО КОНТРОЛЮ
27.11.2018 19:34
ВПЛИВ МОРАТОРІЮ НА УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ
27.11.2018 14:20
EXCHANGE RATE AS A COMPONENT OF ENHANCING EXPORTS COMPETITIVENESS
27.11.2018 12:55
РОЗВИТОК РЕСТОРАННОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ
27.11.2018 12:42




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.373 сек. / Mysql: 1570 (0.306 сек.)