:: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СТРАТЕГІЧНОГО АНАЛІЗУБАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ :: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СТРАТЕГІЧНОГО АНАЛІЗУБАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
:: ECONOMY :: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СТРАТЕГІЧНОГО АНАЛІЗУБАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СТРАТЕГІЧНОГО АНАЛІЗУБАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 
29.10.2018 23:06
Автор: Климчук Наталія Яківна, старший викладач кафедри банківської справи та фінансового моніторингу Національного університету державної фіскальної служби України; Олісейчик Аліна Юріївна, студент спеціальності «Фінанси банківська справа та страхування», Національного університету державної фіскальної служби України; Товстенко Андрій Андрійович, студент спеціальності «Фінанси банківська справа та страхування», Національного університету державної фіскальної служби України
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]

На сьогоднішньому етапі розвитку банківської системи України відзначається посилення конкуренції, одним з пріоритетів якого є - забезпечення розвитку банків та стабільності їх функціонування. І одним з важливих напрямів реалізації цього завдання виступає стратегічний аналіз банківської установи.

Стратегічний аналіз - це комплексне дослідження позитивних і негативних факторів, які можуть вплинути на економічне становище підприємства у перспективі, а також шляхів досягнення стратегічних цілей підприємства.

Аналіз досліджень і публікацій останніх років свідчить про те , що дослідження проблеми стратегічного аналізу вивчали багато іноземних та вітчизняних вчених, таких як: Х. Віссема, Р. Кох,  Г. Мінцберг, В. Катькало, В. Єфремов, І. Парасій-Вергуненко. 

Стратегічне управління банком неможливо уявити без проведення стратегічного аналізу, який розглядається як комплексне дослідження позитивних і негативних факторів, які можуть вплинути на економічне становище банку у перспективі, а також шляхів досягнення його стратегічних цілей[2, с.39].










Дивлячись на зазначені показники можна зауважити, що у 2017 році активи і пасиви дорівнювали 1 301 560 млн. грн, а у 2018 році вони становили 1 341 150 млн. грн, тому можна сказати про те, що існує баланс між цими показниками, який ефективно впливає на всю банківську систему. Також по даних таблиці видно, що кошти суб'єктів господарювання і кошти фізичних осіб частково збільшилися, тобто населення все більше почало довіряти банкам і вкладати свої кошти, а це в свою чергу покращує фінансовий стан України, і загалом всю її банківську систему. 

Стратегічний аналіз банку дає змогу виявити поточний і оцінити можливий майбутній стан фінансової установи, визначити рівень впливу зовнішнього і внутрішнього середовища на неї. Він необхідний для того, щоб забезпечити менеджмент банку потрібною інформацією для розробки стратегії, концепції управління ним. Однією з головних проблем, з якою стикаються фахівці – аналітики банків, є питання, що ж, власне, повинен включати стратегічний аналіз, яка інформація має бути на вході і яка на виході.

Поштовхом до проведення стратегічного аналізу є ідентифікація стратегічних проблем, цілей, завдань тощо, пов‘язаних із стратегічним розвитком підприємства. Роль стратегічного аналізу в системі управління підприємством визначається його перевагами, які дають змогу: створити інформаційну базу для прийняття стратегічних рішень на основі оцінювання внутрішнього та зовнішнього середовища; зменшити негативний вплив зовнішніх та внутрішніх чинників на результати діяльності підприємства; швидко реагувати на зміни середовища та вносити відповідні корективи до стратегії, що реалізується на даному етапі діяльності господарюючого суб‘єкта; визначити необхідний рівень потенціалу підприємства та дію факторів зовнішнього середовища, які у поєднанні дають змогу досягнути його стратегічних цілей.

Отже, стратегічний аналіз банківської діяльності дозволяє цілеспрямовано дослідити позитивний і негативний вплив факторів внутрішнього і зовнішнього середовища та прийняти ефективні стратегічні управлінські рішення щодо вибору подальших стратегій розвитку банку.

Список використаних джерел:

1.  Єгоричева С.  Інноваційні  стратегії  банків: сутність та класифікація // Банківська справа. – 2009.

2. Гордієнко, П.Л. Стратегічний аналіз: навч. посібник / П.Л. Гордієнко,

Л.Г. Дідковська, Н.В.Яшкіна. – [3-тє вид.].- К.: Алерта, 2011. – 520 с.

3. Офіційний сайт Національного банку України [Електронний ресурс]. – Режим доступу :https://www.bank.gov.ua/control/uk/index.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДЕПОЗИТНОЇ ПОЛІТИКИ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ
29.10.2018 23:25
АНАЛІЗ СТАНУ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ АКТИВІВ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ
29.10.2018 21:44
УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ
29.10.2018 09:25
ОЦІНКА ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВ УКРАЇНИ
28.10.2018 19:05




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.341 сек. / Mysql: 1570 (0.265 сек.)