:: ECONOMY :: ІННОВАЦІЇ ТА ІНВЕСТИЦІЇ ЯК КЛЮЧОВИЙ РУШІЙ У РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: ІННОВАЦІЇ ТА ІНВЕСТИЦІЇ ЯК КЛЮЧОВИЙ РУШІЙ У РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: ІННОВАЦІЇ ТА ІНВЕСТИЦІЇ ЯК КЛЮЧОВИЙ РУШІЙ У РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ІННОВАЦІЇ ТА ІНВЕСТИЦІЇ ЯК КЛЮЧОВИЙ РУШІЙ У РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

 
24.10.2018 09:32
Автор: Усенко Артем Сергійович, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

У економіці ключове місце посідають інновації та інвестиції. В загальному розумінні: інновації – це дії людей або організацій, котрі спрямовані на розвиток науки, технологій, медицини, тощо. 

Варто виділити наступну класифікацію:

1. Інновація продукту (вихід на ринок нових товарів або впровадження послуг) 

2. Технологічні інновації (впровадження технологій, які сприяють пришвидшенню виробництва або ж винайдення нового способу отримання  товару)

3. Організаційна інновація (зміна бізнес-моделі на підприємстві, створення нового алгоритму організації процесів)

Інноваційна діяльність сприяє зростанню валового внутрішнього продукту, як наслідок це дає змогу запровадити високі соціальні стандарти для населення країни. 

Слід зазначити, що поняття інвестиції та інновації є нерозривними та складають фундамент економічного розвитку. 

Інвестиції мають великий вплив на розвиток економіки будь-якої країни. [1] Зокрема в Україні існують юридичні норми, які регулюють інвестиційну діяльність, а саме: Закон “Про інвестиційну діяльність”, що спрямований на забезпечення  рівного захисту прав, інтересів і майна суб'єктів інвестиційної діяльності незалежно від форм  власності,  а також на ефективне інвестування економіки України, розвитку міжнародного економічного  співробітництва та інтеграції.

Також вважається необхідністю – залучення іноземних інвестицій, це сприяє розвитку міжнародних економічних відносин, створенню нових робочих місць та підвищенню конкурентоспроможності країни. 

Згідно з дослідженнями, на сьогодні Україні слід покращити показники технологічної готовності, конкурентоспроможності бізнесу та інноваційності. За даними останніх років, Україні вдалося піднятися на кілька сходинок у рейтингу Технологічної готовності.[2]

Проте, за 2017-2018 роки прямі іноземні інвестиції в Україні значно знизилися. За статистикою за перше півріччя: найбільше інвестицій було залучено зі сторони Російської федерації - 34,6%. Друге місце посідає Кіпр (17,4%),  третє - Нідерланди (16,5%). Переважно було здійснено інвестиції в наукову та технічну діяльність, на відміну від попередніх років (тоді було здійснено інвестиції у фінансову та страхову діяльність). [3]

Щодо інновацій, то у 2017 році інноваційною діяльністю займалися 16,2 % від загальної кількості промислових підприємств, було витрачено 9,1 млрд грн., серед яких 7704,1 млн. грн. - власні кошти підприємців. Також 88,5% підприємств, які займалися інноваційною діяльністю - впровадили інновації, з наступним розподілом: 53,3% - нові види продукції,  67,9% - нові технологічні процеси. [4]

Також було прийнято ряд законопроектів, щодо розвитку індустріальних парків. На думку уряду, це сприятиме розвитку інноваційно-інвестиційного сектору. 

У рейтингу Doing Business 2018 Україна піднялась на чотири пункти і посіла 76 місце зі 190 країн світу. Найбільший прогрес Україна продемонструвала у таких складових рейтингу: у компоненті “одержання дозволів на будівництво” змінила 140-ве на 35-те місце.[5]

Тож ми бачимо, що сьогодні Україна знаходиться у досить складному економічному становищі, проте здійснюється ряд дій на шляху до розвитку інноваційно-інвестиційного сектору. 

Список використаних джерел:

1. ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ – Київ, 2015.

2. ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНА МОДЕЛЬ СТАЛОГО РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ / В. Г. Бодров, В. О. Гусєв, В. Ф. Мартиненко. – Київ, 2009.

3. Cколько иностранных инвестиций поступило в Украину в 2010-2018 годах [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://ru.slovoidilo.ua/2018/08/31/infografika/jekonomika/skolko-inostrannyx-investicij-postupilo-ukrainu-2010-2018-godax.

4. Стаття "В Україні торік підприємства витратили на інновації понад 9 мільярдів - Держстат" [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2444527-v-ukraini-torik-pi

5. Інформаційно-аналітичні матеріали щодо інвестиційного клімату в Україні за 2017 рік [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&tag=Стан%20інвестиційної%20діяльності%20в%20Україні. dpriemstva-vitratili-na-innovacii-ponad-9-milardiv-derzstat.html.

_______________________

Науковий керівник: Марина Михайлівна Дученко, кандидат економічних наук, доцент кафедри теоретичної та прикладної економіки, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІНВЕСТИЦІЙНА ПРИВАБЛИВІСТЬ УКРАЇНИ 2018
28.10.2018 19:54




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.691 сек. / Mysql: 1570 (0.606 сек.)