:: ECONOMY :: ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ В УКРАЇНІ ЯК НЕОБХІДНА ВІДПОВІДЬ НА СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ :: ECONOMY :: ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ В УКРАЇНІ ЯК НЕОБХІДНА ВІДПОВІДЬ НА СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
:: ECONOMY :: ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ В УКРАЇНІ ЯК НЕОБХІДНА ВІДПОВІДЬ НА СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ В УКРАЇНІ ЯК НЕОБХІДНА ВІДПОВІДЬ НА СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ

 
27.09.2018 21:20
Автор: Діордієв Віктор Олександрович, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

Сучасна стадія розвитку глобальної економіки супроводжується лібералізацією міжнародних взаємодій, підвищенням інтернаціонального інформаційного трансферу, нівелюванням або мінімізацією перепон для міжнаціонального товарообігу, трансферу послуг, капіталів, праці. Найшвидше проходять процеси глобалізації фінансових ринків, що розуміє під собою безперервний рух капіталу між країнами, метанаціональний контроль міжнародних фінансових ресурсів, створення та впровадження глобальних стратегій міжнаціональних корпорацій, розвиток міжнародної фінансової інтеграції тощо.

Розвиток державних економік значно пришвидшується на базі новітніх здобутків, коли поєднуються в єдине явище технології, техніка, наука, виробництво, управління та економіка для формування нових послуг та товарів. Це підтримує зростання економіки через практичне впровадження  наукових інновацій. Інноваційна модель розвитку практично доводить свою дієвість. Ріст економіки у державах, що вибрали цю модель, все менше залежить від кількості і виду природних ресурсів та робочої сили, а значно більшою мірою обумовлюється розвитком інноваційної сфери, креативною імплементацією її досягнень у виробництво конкурентоспроможної на світових товарних ринках продукції [2]. Обов’язковість нагального переходу до інноваційного економічного розвитку на основі високих технологій обумовлена тим, що екстенсивні фактори зростання економіки майже повністю себе вичерпали. Тому, базовим завданням для України має стати перехід до нової моделі розвитку економіки, якою є система, функціонування якої здійснюватиметься під впливом направленої підтримки інноваційно-інвестиційної перебудови економіки через створення та розвиток загальнодержавного інноваційного хабу [1].

Аспектом, що відрізняє хаби від інших видів підприємницьких об'єднань (ліг, спілок, фондів) полягає у встановленні ділових та партнерських відносин між підприємцями та представниками інфраструктурних установ в рамках здійснення спільних проектів учасниками кластера. Крім маркетингових та комерційних планів, хаб в якості об’єднання підприємців в свою чергу здійснює лобістські функції. Особливістю хабу також є тісний взаємозв’язок наукових установ та закладів освіти з комерційними установами на основі взаємної вигоди, а також їх взаємовплив на державні структури з метою розв’язання актуальних проблем регіонального розвитку.

Реально дієва робота механізму співробітництва закладає базу для створення технологічної сингулярності у процесі інноваційної глобалізації в рамках інноваційно потужних макрорегіонів. По ходу збільшення доступності ринків та кордонів проходить не просто «розмивання» попередньої, державно-центричної організаційної системи, а цілковита заміна її метатрендами (глобальними тенденціями, що відзначаються довготривалими явищами, включають увесь світ та обумовлюють стан та суть «нового суспільства», яке має  інноваційну культуру та спосіб мислення).

Список використаних джерел:

1. Гусєв В. Система пріоритетів державної інноваційної політики: зб. наук. праць Української академії державного управління при Президентові України / за заг. ред. В.І. Лугового, В.М. Князєва. - К.: Вид-во УАДУ, 2002. - Вип. 2. - 496 с.

2. Медведкін Т.С. Науково-технологічна компонента світової інноваційної системи. Вісник донецького національного університету, СЕР. В: Економіка і право, 2015. Вип. 1. с. 480-492.

___________________

Науковий керівник: Котлубай Олексій Михайлович, доктор економічних наук, професор, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ФОНДОВИЙ РИНОК ЯК ЕЛЕМЕНТ ПІДВИЩЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК
15.09.2018 15:17




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.198 сек. / Mysql: 1570 (1.124 сек.)