:: ECONOMY :: КУБ КОРПОРАТИВНОГО ФІНАНСУВАННЯ МАЙКЛА МІЛКЕНА В КОНТЕКСТІ ПІДБОРУ ОПТИМАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА :: ECONOMY :: КУБ КОРПОРАТИВНОГО ФІНАНСУВАННЯ МАЙКЛА МІЛКЕНА В КОНТЕКСТІ ПІДБОРУ ОПТИМАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
:: ECONOMY :: КУБ КОРПОРАТИВНОГО ФІНАНСУВАННЯ МАЙКЛА МІЛКЕНА В КОНТЕКСТІ ПІДБОРУ ОПТИМАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

КУБ КОРПОРАТИВНОГО ФІНАНСУВАННЯ МАЙКЛА МІЛКЕНА В КОНТЕКСТІ ПІДБОРУ ОПТИМАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА

 
27.09.2018 20:51
Автор: Блащак Богдан Ярославович, аспірант, кафедра економіки підприємств і корпорацій, факультет економіки та управління, Тернопільський національний економічний університет
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]

Не існує оптимальної структури капіталу, з однаковим відсотковим співвідношенням власного до запозиченого капіталу, яка могла б бути застосована для багатьох підприємств, або до одного і того ж підприємства в довгостроковому періоді. М. Мілкен стверджує[2]: «Ви не можете скопіювати техніку фінансування, яка була дієвою для даної компанії і перенести її на інший часовий відрізок або на іншу компанію». Саме тому фінансова структура являє собою змінну будову з безліччю варіацій, яка потребує глибокого розуміння досліджуваного підприємства, середовища в якому воно функціонує і фінансових інструментів доступних для забезпечення стійкого зростання.

Фінансові коефіцієнти є важливими для визначення оптимальної структури капіталу, але вони являються лише основою. Існує більш широке середовище яке впливає на прийняття рішень. Для охоплення цього середовища Майкл Мілкен пропонує візуалізувати його у вигляді куба, де позначено шість граней.

 

Рис.1. Куб корпоративного фінансування Майкла Мілкена [2]

«Підприємство». Незалежно від того займається компанія виготовленням стандартизованої чи високотехнологічної інноваційної продукції для її діяльності притаманний певний рівень ризику. Для підприємств що займаються випуском стандартизованої продукції, доступний вищий рівень співвідношення запозиченого капіталу до власного, через те, що вони мають більш стабільну модель бізнесу і більш передбачувану дохідність. З іншого боку, високотехнологічна компанія повинна рідко використовувати запозичення через нестабільність і конкурентні ризики. Згідно з М. Мілкеном[2]: «Просте правило полягає в тому, що ризик у структурі капіталу повинен змінюватися обернено пропорційно до змін спричинених нестабільністю та ризику притаманному сфері діяльності підприємства». 

«Галузь». Перш ніж прийняти рішення щодо збільшення капіталу, керівники та їх радники повинні провести вичерпне дослідження структури галузі. Слід враховувати такі фактори: конкуренція; концентрація та фінансова потужність; циклічність; рівень конкурентоздатності науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт; бар’єри для входження; нестабільність; ємність; якість.

«Ринок капіталу». Першочерговим завданням управління має бути максимізація оперативної гнучкості. Це вимагає пильної уваги як до типу використовуваних цінних паперів, так і до часу їх випуску. Як правило, компанії повинні будувати структуру капіталу знизу вгору, продавати акції і облігації, коли ринки сильні. Як зауважує М.Мілкен[2]: «Час для залучення капіталу - тоді, коли ринок є найбільш сприйнятливим, а не коли вам найбільше потрібні кошти».

«Економіка». Зміни спричинені економічним циклом впливають на діяльність як домогосподарств так і корпорацій, що робить їх більш або менш впевненими в майбутньому та зумовлюють бажання витрачати чи його відсутність. Економічні цикли впливають на оптимальну структуру капіталу для будь-якої компанії.

«Регулювання». Жодна компанія та жодна галузь не можуть працювати незалежно від державного регулювання. Держава приймає певні рішення, які можуть як позитивно так і негативно вплинути на прибуток у галузі, чим спричинити непередбачувані зміни у структурі капіталу компанії. Як приклад М. Мілкен наводить крах фармацевтичних компаній США у 1993р., які, при зміні державного плану охорони здоров’я, за чотири місяці втратили 70 мільярдів доларів за ринковою капіталізацією.

«Суспільство». Підприємства зобов’язані усвідомлювати реакцію суспільства на ключові проблеми, які пов’язані з їх продукцію. Як зауважує М.Мілкен: «Якщо вас сприймають як частину вирішення поточних соціальних проблем, то ви добре позиціонуєтеся. Але якщо ви є частиною проблеми, ви можете вийти з бізнесу. Принаймні, вам знадобиться більш консервативна фінансова структура». Також М. Мілкен наводить приклади впливу суспільної думки на вартість бредну та структуру його капіталу. Знецінення табачних компаній під впливом  досліджень,  що сформували негативну суспільну позицію. Так і зміна ставлення до фаст фуду, який приводив за наведеними М. Мілкеном дослідженнями до 300 000 смертей та коштував економіці США 100 мільярдів доларів щороку.

Список використаних джерел:

1. Milken M. The Importance of Capital Structure [Електронний ресурс] / Michael Milken // Forbes ASAP – Режим доступу до ресурсу: http://www.mikemilken.com/articles.taf?page=4

2. Milken M. The Corporate Financing Cube [Електронний ресурс] / Michael Milken // The Milken Institute Review. – 4. – Режим доступу до ресурсу: http://www.mikemilken.com/articles.taf?page=1.

3. Milken M. Why Capital Structure Matters [Електронний ресурс] / Michael Milken // The Wall Street Journal – Режим доступу до ресурсу: http://www.mikemilken.com/articles.taf?page=37.

_____________________

Науковий керівник: Гринчуцький Валерій Іванович, доктор економічних наук, професор, Тернопільський національний економічний університет

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
РОЛЬ ДОМОГОСПОДАРСТВ НА ФІНАНСОВОМУ РИНКУ УКРАЇНИ
08.10.2018 14:42




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.569 сек. / Mysql: 1570 (0.474 сек.)