:: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ :: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ
:: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 1



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМИ ЗАПАСАМИ

 
17.07.2018 17:07
Автор: Гай Олександр Миколайович, кандидат економічних наук, доцент кафедри «Бухгалтерський облік», Центральноукраїнський національний технічний університет; Шпильова Ірина Юріївна, магістр, Центральноукраїнський національний технічний університет
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]

Українські підприємства в сучасних умовах господарювання потребують чітко визначеної гнучкої системи заходів, спрямованих на забезпечення та вдосконалення управління господарською діяльністю. Найбільш важливим елементом управління господарською діяльністю виступає бухгалтерський облік, раціональна організація якого є передумовою ефективного управління підприємством.

Виступаючи ланкою зв’язку між господарською діяльністю та особами, які приймають рішення, бухгалтерський облік: по-перше, вимірює господарську діяльність шляхом реєстрації даних про неї для подальшого використання; по-друге, обробляє дані та інтерпретує їх таким чином, щоб вони набули практичної корисності; по-третє, передає у вигляді звітів інформацію тим, хто використовує її для прийняття управлінських рішень. Таким чином, дані про господарську діяльність є входом до системи бухгалтерського обліку, а інформація для осіб, що приймають рішення, – виходом з неї [1]. За окремими оцінками «облік як одна із функцій управління незалежно від форм власності й типу економічних відносин обслуговує управлінський процес, створюючи понад 80 % інформаційної бази управлінських рішень, що приймаються» [2].

Одним з найважливіших об’єктів управління є виробничі запаси підприємства, які є складовою частиною групи матеріальних ресурсів, що формують виробничі ресурси. Виробничі запаси – це активи, які використовуються для подальшого продажу, споживання під час виробництва продукції, виконання робіт і надання послуг, а також управління підприємством. Для нормального функціонування підприємства конче потрібно, щоб учасники, приймаючи рішення, мали достовірну інформацію про майно, фінансове становище, результати діяльності. Таку інформацію надає тільки бухгалтерська система обліку, оскільки бухгалтерський внутрішньо-осподарський облік визначається як облік для задоволення інформаційних потреб керівництва певного підприємства та його підрозділів [3].

Загалом ефективне управління виробничими запасами має на меті: зменшення виробничих втрат через дефіцит матеріалів, прискорення оборотності цього елемента оборотних активів, зведення до мінімуму надлишків запасів матеріалів, зниження ризику старіння й псування матеріалів, зниження витрат на збереження виробничих запасів.

Відомо, що ефективність управління діяльністю виробничого підприємства зумовлена якістю інформації, що є в розпорядженні управлінців. Функції управління такі, як організація, планування, облік, аналіз, регулювання і контроль взаємодіють і частково переходять одна в одну. Так, організація полягає у формуванні та визначені основних завдань, принципів та методів управління запасами. Планування забезпечує розрахунок оптимальних розмірів для досягнення поставлених цілей. Виявлення витрат та визначення їх розміру здійснюється у процесі обліку. 

Контрольна функція полягає у перевірці правильності проведених розрахунків і виявлені відхилень фактичних обсягів від норм, планів, кошторисів. Для встановлення причин відхилень проводять факторний аналіз, що дає смогу визначити, через які чинники виникли відхилення, визначити ступінь цих чинників на результативні показники. Функція регулювання здійснює пошук альтернативних шляхів для отримання оптимального результату. Облік і аналіз повинні забезпечувати оперативну інформацію для здійснення функції контролю та аналізу.

Отже, необхідною передумовою ефективності управління виробничими запасами на підприємстві є інтеграція всіх його функцій, які здійснюються різними службами підприємства. Бухгалтерська служба займає виняткове місце в управлінні запасами, оскільки бухгалтерський облік дозволяє реалізувати зворотній зв’язок в системі управління, тобто рух інформації від об’єкта до суб’єкта управління, без чого неможлива реалізація функцій управління.  

Для теми дослідження традиційним є підхід до господарського обліку, як системи оперативного, статистичного та бухгалтерського обліку, то по відношенню до виробничих запасів особливо актуальним крім бухгалтерського слід вважати оперативний.

Основний критерій якості інформації, необхідної для управління, - її оперативність. За допомогою фінансової звітності, яка складається на підставі даних бухгалтерського обліку, можна проаналізувати результати минулих подій і підготувати інформація для прийняття майбутніх рішень. Для прийняття тактичних та оперативних управлінських рішень  важливе значення мають дані оперативного обліку щодо виконання виробничих завдань, використання матеріальних ресурсів.

Отже, базою для формування інформаційного забезпечення управління виробничими запасами є оперативний (оперативно-технічний) та бухгалтерський облік, як складники системи господарського обліку підприємства.

Список використаних джерел:

1. Бутинець Ф. Ф. Бухгалтерський фінансовий облік : [підручник] / [Ф. Ф. Бутинець та ін.] ; під заг. ред. [і з передм.] Ф. Ф. Бутинця. – 8-ме вид., доп. і перероб. – Житомир : ПП «Рута», 2009. – 912 с.

2. Сопко В. В. Бухгалтерський облік в управлінні підприємством : [навч. посіб.] / В. В. Сопко. – К. : КНЕУ, 2006. – 526 с.

3. Сопко В.В. Бухгалтерський облік – базовий інструмент державної регулювальної політики забезпечення фінансово-економічної стабільності та економічного розвитку / В.В. Сопко, В.В. Сопко // Наукові записки НаУКМА. Економічні науки. – 2012. – Т. 133. – С. 115–125.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ В СИСТЕМІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТА ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРА
17.07.2018 11:26
ОБЛІКОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВЛАСНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА
10.07.2018 08:11




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.277 сек. / Mysql: 1630 (0.219 сек.)