В сучасних умовах глобалізації, європейської інтеграції та децентралізації вітчизняним закладам культури здебільшого приходиться самостійно вирішувати фінансове забезпечення на збереження та розвиток культурної спадщини України. Разом з тим, існує низка проблем для вітчизняних закладів культури, подолання яких не спроможні вирішити самостійно. Так, однією із актуальних проблем в Україні є розвиток мережі під’їзних шляхів, що потребує фінансування державного та місцевого фінансування. Відповідно, розглянемо узагальнену стратегію розвитку мережі під’їзних шляхів до закладів культури України, що складається із таких етапів.
Етап 1. Аналізування і моніторинг зовнішніх і внутрішніх чинників впливу на формування і реалізацію мережі під’їзних шляхів до закладів культури України .
Етап 2. Планування чіткого графіку фінансового забезпечення мережі під’їзних шляхів до закладів культури України.
Етап 3. Організування процесу формування та реалізації мережі під’їзних шляхів до закладів культури України.
Етап 4. Контролювання процесу формування та реалізації мережі під’їзних шляхів до закладів культури України.
Отже, формування і реалізація стратегії повинна розроблятись комплексно, з урахуванням всіх етапів та за індивідуальним підходом, тобто у залежності від регіону держави, та складності формування і реалізації мережі під’їзних шляхів до закладів культури України (як один із варіантів - урядова програма покращення мережі під’їзних шляхів).
Варто зазначити, що дана стратегія є узагальненою спробою привернути увагу до формування та реалізації мережі під’їзних шляхів до закладів культури України, що сприятиме розвитку туристично-рекреаційній інфраструктурі регіонів України, вирішенню проблем збору обробки та утилізації сміття, усуненню причин підтоплення закладів культури (сховищ) дощовими водами, застосуванню альтернативних видів опалення, розвиток прикордонної інфраструктури України, благоустрою населених пунктів та припиненню суцільних вирубок лісів, наприклад гірської частини України, що розташовані в зоні об‘єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини».
|