:: ECONOMY :: ДІЯЛЬНІСТЬ БАНКІВ НА ІНВЕСТИЦІЙНОМУ РИНКУ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: ДІЯЛЬНІСТЬ БАНКІВ НА ІНВЕСТИЦІЙНОМУ РИНКУ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: ДІЯЛЬНІСТЬ БАНКІВ НА ІНВЕСТИЦІЙНОМУ РИНКУ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДІЯЛЬНІСТЬ БАНКІВ НА ІНВЕСТИЦІЙНОМУ РИНКУ УКРАЇНИ

 
08.06.2018 10:40
Автор: Болдова Антоніна Андріївна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фінансових ринків, Національний університет державної фіскальної служби України
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]

Ринкова економіка України неможлива без створення потужної банківської системи. Глибоко проникаючи у всі сфери економіки, банківські установи здійснюють активний вплив на економічне зростання та соціальний розвиток країни. Від здатності раціонально управляти активами та пасивами банків значною мірою залежить інтенсивність інвестиційних процесів, динаміка розвитку виробництва товарів та надання послуг, обсяги товарообороту, а в кінцевому результаті – добробут населення.

Загальні питання функціонування інвестиційного ринку, а також інвестиційних операцій банків займають досить вагоме місце в наукових дослідженнях як за кордоном, так і в Україні. Але сьогодні продовжуються наукові пошуки шляхів удосконалення та розвитку інвестиційного ринку і дослідження ролі та значення банків на ньому.

Функціонування інвестиційного ринку в Україні реалізовується через налагоджену систему фінансових інститутів, але ключова роль відводиться тут , як зазначалося вище, банкам які пропонують все нові види фінансових послуг. Та деякі фактори не дозволяють визнати роботу українських банків ефективною, зокрема: 

- високі відсоткові ставки і короткі терміни кредитування;

- низький рівень фінансування інноваційних та інвестиційних проектів;

- низька активність на ринках капіталів;

- мінімальна участь у міжнародних проектах;

- низька рентабельність активів (у середньому (за офіційними даними) 1,5%);

- наявність технологічних та менеджерських проблем.

Основною формою банківських інвестицій є фінансові інвестиції та вкладення капіталу у придбання нематеріальних активів. При цьому більшість банків недостатньо інвестують реальний сектор економіки України, що зумовлено їх неготовністю надавати значні й довгострокові кредити, нестійкістю функціонування виробничих підприємств, відсутністю реальних структурних перетворень у вітчизняній економіці, а відтак – високими ризиками. 

Але сьогодення банківського ринку не дає змоги говорити про ефективну інвестиційну діяльність, оскільки Україну відносять до групи країн із показником ризику 8-10 за 10-бальною шкалою (за даними міжнародного рейтингового агентства S&P). В числі країн групи ризику також Білорусія, Греція, Єгипет і Ямайка які, як і Україна, мають слабку економічну сферу та високий геополітичний ризик. Зважаючи на такі характеристики чекати на банківську активність важко, в тому числі це стосується і діяльності на інвестиційному ринку. Зокрема основним фактором, який знижує інвестиційну діяльність банку є неповернення кредитів і зменшення таких проблемних активів не відбувається [3]. 

Ще однією особливістю, яка не дозволяє подальшому успішному розвитку інвестиційного ринку є те, що закордонні інвестори просять виробити таку методологію діяльності інститутів спільного інвестування на умовах залучення до партнерства держави (у відповідності до чинного законодавства закритий не диверсифікований фонд має мати частку державного капіталу – 25 %).

До основних причин низької ефективності банківської системи та її інвестиційної складової можна віднести: 

- недостатність ресурсів для проведення інвестиційних операцій; 

- бажання банків максимізувати віддачу підвищенням процентної ставки за кредитами; 

- високі вимоги банків до забезпеченості інвестиційних кредитів;

- непрозорість ринку капіталу;

- недовіра до банків з боку клієнтів;

- низька ліквідність вторинного ринку цінних паперів; 

- недостатня кількість платоспроможних позичальників [4].

Для подолання вище перерахованих проблем необхідно:

1. підтримувати розвиток ринку банківських послуг, в т.ч. інвестиційних послуг, які зближують фінансовий і реальний сектори економіки, сприяють вступу вільних фінансових ресурсів до підприємців, а для банків розширюють джерела їх доходів;

2. вивчати практику інвестиційних послуг на досвіді окремих банків і небанківських фінансових компаній в Україні;

3. сприяти розвитку послуги інвестиційного менеджменту (довірчого управління активами професійних учасників фінансового ринку і активами приватних осіб), який є могутнім інструментом залучення ресурсів. Можливості цього інструменту не лише можуть дорівнювати прибутковості від брокерських операцій, а і здатні оживити попит на інші фінансові послуги;

4. активізувати і стимулювати державну підтримку створення інвестиційних банків та інвестиційно-банківських інститутів в Україні;

5. об'єднання українських інвестиційних банків в консорціуми за участю зарубіжних банків, визнаних професіоналами у сфері інвестиційно-банківського бізнесу на міжнародному фінансовому ринку для успішнішого функціонування [5].

Таким чином ефективний механізм банківського інвестування та раціональне управління фінансовими ресурсами банків забезпечать інтенсивні інвестиційні процеси, які, в свою чергу, сприятимуть як розвитку виробництва товарів та надання послуг, так і прогресії соціальної сфери вцілому.

Список використаних джерел:

1. Закон України «Про банки і банківську діяльність» – Відомості Верховної Ради України №5. – 09.02.2001. – С. 30.

2. Закон України «Про інвестиційну діяльність» – Відомості Верховної Ради України №47. – 19.11.1991. – С. 64.

3. Болдова А.А. Інвестиційна діяльність банків на ринку цінних паперів України / А. Болдова // ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Теоретична та практична концептуалізація розвитку фінансово-кредитних механізмів в умовах нової соціально-економічної реальності», (27-31.03.2017 р.) – м. Ірпінь, Університет державної фіскальної служби України.

4. Гончаров О. Банкротство банков в Украине уже не остановить [Електронний ресурс]. / О. Гончаров // – Режим доступу: http://blogs.lb.ua/aleksandr_goncharov/279638_bankrotstvo_bankov_ukraine.html - Заголовок з екрану.

5. Кириченко О. Діяльність інвестиційних банків в Україні: проблеми та перспективи розвитку. [Текст] / О. Кириченко // Банківська справа. – 2008. – №2. – С. 57-72.

6. Майорова Т.В. Інвестиційна діяльність [Текст]. / Т.В. Майорова [Навч. посіб.] – К.: ЦУЛ, 2003. С. 89.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СТАН ТА РОЗВИТОК ФОНДОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ
30.06.2018 12:41
ФАКТОРИ, ЩО ЗАГРОЖУЮТЬ БЮДЖЕТНІЙ БЕЗПЕЦІ УКРАЇНИ
08.06.2018 14:37




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.646 сек. / Mysql: 1630 (0.57 сек.)