:: ECONOMY :: ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ

 
29.05.2018 18:11
Автор: Борисенко Анастасія Володимирівна, студентка, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара; Дон Ольга Дмитрівна, старший викладач кафедри економіки та управління національним господарством, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]

Одним із  важливих стратегічних питань на сьогодні для України залишається модернізація національної економіки та збільшення динаміки соціально-економічного розвитку.  Вирішення поставлених проблем прямо залежить від інтенсивності та обсягів надходження іноземних інвестицій в країну. Метою роботи є оцінка динаміки обсягів іноземних інвестицій в Україну.

Проблеми пов’язані із залученням іноземних інвестицій досліджуються такими українськими вченими: Г.А. Андрійович, О.В. Яременко, О.А. Прокопчук, Ю.В. Чириченко.

Надходження прямих іноземних інвестицій сприяє якісним змінам в економіці країни, а саме: створенню нових виробничих потужностей та робочих місць, притоку іноземної валюти в країну, розвитку експортної галузі і зменшення рівня залежності від імпорту, розвитку та обміну новітніми технологіями.

Існують також певні ризики використання зовнішнього інвестування, як підвищення залежності національної економіки від іноземного капіталу, зниження рівня конкурентоспроможності вітчизняних товарів, виведення капіталу за кордон. Але, нажаль, сучасні реалії вказують на те, що підняти економіку країни, без іноземних інвестицій, буде вкрай важко [1].

Сфера інвестиційної діяльності в Україні регулюється законами: «Про інвестиційну діяльність», «Про усунення дискримінації в оподаткуванні суб’єктів підприємницької діяльності, створених з використанням майна та коштів вітчизняного походження», «Про режим іноземного інвестування».

Згідно з якими, держава гарантує відшкодування упущеної вигоди, моральної шкоди та завданих збитків іноземним інвесторам в разі бездіяльності або неналежного виконання державними органами України передбачених законодавством обов’язків. До іноземних інвестицій застосується  національний режим валютного регулювання та сплати податків на території України. Виробники біопального тимчасово звільняються від оподаткування прибутку. Також ставка податку на додану вартість зменшується до 17%, а реєстрація іноземних інвестицій є не обов’язковою. Отже, дані законодавчі акти створюють надійну базу для  приваблення  іноземних інвестицій та їх захисту.





Як видно з таблиці 1 перше місце займає Кіпр (25,6% в 2017р., а 31,7% в 2013р.), цей факт пов’язаний з тим, що саме Кіпр є найближчою до України офшорною зоною. Тобто, велика кількість інвестицій пов’язана з корупційними схемами можновладців, які під видом інвестицій легалізують свій капітал. Для того, щоб побачити більш реалістичну картину інвестувань, слід звернути увагу на Нідерланди і Німеччину.

Виходячи з даних наведених в таблиці 1 та на рисунку 1 ми можемо стверджувати, що обсяг залучених інвестицій на кінець 2015р. із початку інвестування зменшився за два роки на 25,4%. Це свідчить про погіршення її інвестиційної привабливості, така ситуація обумовлена політичною та економічною нестабільністю в країні, тобто військовими діями та високим рівнем корупції.

Заходи державного керівництва, по виведенню країни з кризи та поверненню їй статусу інвестиційно привабливої, відбилися на показниках у вигляді поступового збільшення обсягу інвестицій: їх приріст у  період з 2016 – 2017рр.

Нажаль вільному залученню іноземних інвестицій перешкоджають певні негативні реалії, такі як наявність великої кількості нормативно-законодавчих актів, наказів, постановок КМУ, відсутність чітких механізмів виконання діючих законів, можливість для зловживання деякими нормами і порушення діючого законодавства через низку протиріч в законах. Найбільшим відштовхуючим фактором для іноземних інвесторів все ще залишається високий рівень корупції та нестабільність політичної ситуації в країні.

Отже виходячи з результатів дослідження ми можемо стверджувати, що кількість інвестицій впала більш ніж на 10 млн. дол. в період з 2013 – 2017рр. Причини, що заважають Україні повернути собі статус інвестиційно привабливої держави полягають у нестабільності політичної та економічної ситуації. Для покращення інвестиційного стану пропонується розробити план дій з підвищення інвестиційної привабливості та залучити до його створення широке коло експертів, науковців, представників органів державної влади.

Список використаних джерел:

1. Юрчик І.Б., Маценко А.А. Іноземні інвестиції в Україні: проблеми та перспективи. / Юрчик И.Б., Маценко А.А. // «Молодий вчений» травень, 2016  р. – № 5 (32). – С. 206. 

2. Офіційний веб"сайт Державної служби статистики України [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/ 

3. "Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення регуляторних бар'єрів для розвитку державно" приватного партнерства та стимулювання інвестицій в "Україні" [Електронний ресурс]: Закон України від 24.11.2015

№ 817"19. — Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/817"19 




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СВІТОВИЙ РИНОК МЕДУ: ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ І МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ УКРАЇНИ
29.05.2018 11:43
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ МІЖНАРОДНОГО РУХУ КАПІТАЛУ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
17.05.2018 14:06
ЕКСПОРТНИЙ ПОТЕНЦІАЛ УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ М'ЯСА ТА М'ЯСОПЕРЕРОБКИ
12.05.2018 16:27
ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПОРТУ ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА
01.06.2018 18:41




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.215 сек. / Mysql: 1599 (0.164 сек.)