:: ECONOMY :: НЕОДНОЗНАЧНІСТЬ ПІДХОДІВ ЩОДО ТРАКТУВАННЯ ПОНЯТТЯ «ПОТОЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ» :: ECONOMY :: НЕОДНОЗНАЧНІСТЬ ПІДХОДІВ ЩОДО ТРАКТУВАННЯ ПОНЯТТЯ «ПОТОЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ»
:: ECONOMY :: НЕОДНОЗНАЧНІСТЬ ПІДХОДІВ ЩОДО ТРАКТУВАННЯ ПОНЯТТЯ «ПОТОЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ»
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

НЕОДНОЗНАЧНІСТЬ ПІДХОДІВ ЩОДО ТРАКТУВАННЯ ПОНЯТТЯ «ПОТОЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ»

 
29.05.2018 12:52
Автор: Мосійчук Інна Богданівна, студентка, Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне, Україна
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]

Невід’ємним елементом господарської діяльності підприємств є їх взаємодія з іншими контрагентами, що призводить до виникнення зобов’язань. Завдяки раціональному застосуванню зобов’язань суб’єкти господарювання мають змогу більш ефективно функціонувати в умовах ринкового середовища. 

В свою чергу, в структурі зобов’язань суб’єкта підприємництва найбільшу питому вагу займають поточні зобов’язання, які є результатом здійснення господарської діяльності впродовж звітного року.

Поточні зобов‘язання як об‘єкт обліку є важливою складовою елементів, на базі яких формується інформація про фінансовий стан суб’єкта господарювання та аналізується рівень його платоспроможності. Наявність у підприємства якісної інформації про склад поточних зобов’язань дає можливість приймати на її основі ефективні управлінські рішення, що є одним із головних чинників підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності.

Сьогодні особливої актуальності набуває проблема забезпечення фінансової стабільності та підвищення ефективності господарської діяльності підприємств.

З метою надання достовірної інформації про господарську діяльність, перш за все, необхідно чітко розкрити сутність такої категорії як «поточні зобов’язання» і визначити критерії їх визнання, щоб правильно класифікувати зобов’язання суб’єкта підприємницької діяльності.

Метoдoлoгічні засади фoрмування в бухгалтерськoму oбліку інфoрмації прo зoбoв’язання і рoзкриття її у фінансoвій звітнoсті визначаються у П(С)БO 11 «Зoбoв’язання» [2].

Критерії визнання поточних зобов’язань розкриває МСБО 1 «Подання фінансової звітності» [1].

Сьогодні в економічній літературі немає одностайності, щодо визначення суті даної категорії. Аналіз дефініцій поточних зобов’язань за даними праць вітчизняних вчених наведено в таблиці 1.

Таблиця 1

Наукові підходи до визначення поняття «поточні зобов’язання» 




В результаті проведеного дослідження встановлено, що основним фактором при віднесенні заборгованості до поточної є термін її погашення – протягом дванадцяти місяців після звітного періоду.

На нашу думку, найбільш конкретно і чітко сутність поняття поточних зобов’язань розкрито у П(С)БO 11 «Зoбoв’язання». Науковці у своїх працях при відображенні суті категорії беруть за основу даний нормативний документ, але доповнюють та розширюють зміст категорії «поточні зобов’язання».

Фундаментальною умовою ефективного функціонування суб’єктів господарювання є правильне віднесення зобов’язань до складу поточних. Це пояснюється тим, що поточна заборгованість є одним з основних чинників, що впливає на платоспроможність, ліквідність і ділову активність суб’єкта господарювання, а також формує його фінансову стійкість. Тому, вивчення її суті та критеріїв визнання є необхідним для достовірного віднесення зобов’язань до поточних, що сприяє зміцненню договірної та розрахункової дисципліни суб’єктів господарювання і поліпшенню їх фінансового стану.

Список використаних джерел: 

1. Міжнародний стандарт  бухгалтерського обліку 1  «Подання фінансової звітності» IASB; Стандарт, Міжнародний документ від 01.01.2012 / [Електронний ресурс] // Режим доступу :  http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/929_051

2. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов’язання»: наказ Міністерства фінансів України від 31.01.2000 за № 20 (з чинними змінами та доповненнями) / [Електронний ресурс] // Режим доступу : http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0085-00 

3. Гончарук Р.П. Сутність та класифікація кредиторської заборгованості: колізії наукових підходів / Р. П. Гончарук // Вісник ЖДТУ. — 2012 р. — № 1(59) — С. 48—51.

4. Мордяк І.А. Особливості оцінки поточних зобов’язань в бухгалтерському обліку та відображення їх у фінансовій звітності / І.А. Мордяк // Вісник студентського наукового товариства «ВАТРА» Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ. — Вінниця : Видавничо—редакційний відділ ВТЕІ КНТЕУ. — 2015. — Вип. 22. — С.416—424.

5. Петренко Н.І. Бухгалтерський облік поточних зобов’язань: категорії, поняття, терміни / Н.І. Петренко // Вісник ДДМА. — 2012. — № 1 — С. 184—189.

6. Расенко В.М. Особливості класифікації зобов’язань підприємства / В.М. Расенко // Вісник соціально—економічних досліджень. — 2012. — Вип. 2 (45). — С. 163—170. 

7. Травінська, С.І. Сутність категорії "поточні зобов'язання" в бухгалтерському обліку молокопереробного підприємства / С.І. Травінська //  Інвестиції : практика та досвід.  —  2013.  —  № 21. — С. 100—105.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ДІАГНОСТИКА ЛІКВІДНОСТІ ПАТ «ЗАКОРДОНЕНЕРГОКОМПЛЕКТБУД»
30.05.2018 11:54
КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ПОРЯДКУ ВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЙ З ГОТІВКОЮ
29.05.2018 18:48
ВИТРАТИ ТА ВИДАТКИ ЯК ОБ’ЄКТИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРІ
24.05.2018 21:33
МЕТОДИКА ПОДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ТА БЮДЖЕТНОЇ ЗВІТНОСТІ В БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ ЗА ДОПОМОГОЮ АС “Є-ЗВІТНІСТЬ”
24.05.2018 13:28
ЗАСТОСУВАННЯ СТАТИСТИЧНИХ МЕТОДІВ АНАЛІЗУ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА
24.05.2018 11:46
ФОРМУВАННЯ КОМПЕТЕНЦІЙ В ОБЛАСТІ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У МАЙБУТНІХ БУХГАЛТЕРІВ
23.05.2018 22:55
ПОНЯТТЯ ВИТРАТ І ВИДАТКІВ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ
22.05.2018 15:37
ПОНЯТТЯ ДОХОДІВ СУБ’ЄКТІВ ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРУ
22.05.2018 15:34




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.188 сек. / Mysql: 1599 (0.146 сек.)