:: ECONOMY :: ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ У СУЧАСНИХ УМОВАХ :: ECONOMY :: ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ У СУЧАСНИХ УМОВАХ
:: ECONOMY :: ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ У СУЧАСНИХ УМОВАХ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

 
25.05.2018 14:48
Автор: Яцканич Ангеліна Віталіївна, студентка 2 курсу факультету фінансів, Тернопільський національний економічний університет; Гупаловська Мирослава Богданівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів ім. С.І. Юрія, Тернопільський національний економічний університет Тернопільський національний економічний університет
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]

На сучасному етапі в Україні відбувається становлення ефективного державного управління, побудова організаційної структури органів та оптимізації їх функціональної діяльності. Через складні економічні процеси в країні стримується розвиток фінансового контролю.

Державний фінансовий контроль (далі – ДФК) є частиною управління економічними об'єктами та процесами, який полягає в спостереженні за цим об'єктом з метою перевірки його відповідності необхідному стану, передбаченому законами, положеннями та іншими нормативними актами.

Функціонування ефективного та якісного державного контролю збільшує рівень довіри населення до держави, і також створює необхідні умови для розвитку бізнесу в країні, економічного зростання та формує сприятливий інвестиційний клімат в країні. Відсутність належної уваги при формування системи державного фінансового контролю призвело до потреби її вдосконалити.

Функціонування ДФК виявляє недоліки в економічних та бюджетних відносинах, які потребують нових методів для удосконалення, що тим самим буде відповідати  міжнародним принципам організації державного фінансового контролю на усіх рівнях господарювання.

Основним недоліком функціонування ДФК є відсутність цілісного законодавчого акту про державний фінансовий контроль, в якому би було зазначено сутність, мету, його завдання та функції, принципи та вимоги до його проведення.

Зараз існує необхідність модернізації державного фінансового контролю в Україні, яка вимагає розробки нових підходів до вирішення теоретичних і практичних проблем в організації  контролю [1].

Ми погоджуємось з думкою сучасного вченого економіста, що для удосконалення діяльності державного фінансового контролю доцільно: оптимізувати функції та повноваження всіх контрольних органів, що буде сприяти формуванню ефективної організаційної структури системи державного фінансового контролю; розмежовувати внутрішній і зовнішній контроль, що буде сприяти незалежності контролюючих органів та об’єктивності у проведенні перевірок; розробити та реалізувати концепцію цілісної системи державного фінансового контролю, яка буде заснована на єдиних принципах, правилах, методології та інформаційній базі [2].

Однак, не зважаючи на те, що відбуваються деякі зміни на сучасному етапі розвитку системи ДФК в Україні є певні проблеми, які потребують нагального вирішення для ефективного функціонування державного фінансового контролю. На даному етапі система має слабке організаційне, технічне, інформаційне, правове, інституційне та методологічне забезпечення. Щоб посилити ефективність функціонування фінансового контролю потрібно вдосконалити діяльність його органів, підвищити ефективне використання державних фінансів, також потрібно удосконалити законодавчі акти, які регламентують організацію його діяльності.

Таким чином, напрямом подальшого ефективного функціонування державного фінансового контролю є розробка цілісного механізму його здійснення в Україні з урахуванням нових перетворень в сучасних умовах розвитку.

Список використаних джерел:

1. Ряба А. Проблеми і напрями удосконалення фінансового контролю в Україні [Електронний ресурс] / А. Ряба – Режим доступу до ресурсу: http://dspace.tneu.edu.ua/bitstream/316497/7078/1/%D0%A0%D1%8F%D0%B1%D0%B01.pdf.

2. Сюркало Б.І. Державний фінансовий контроль в контексті сталого економічного розвитку  / Сюркало Б.І. // Державне управління: удосконалення та розвиток. – 2012 - №2. – С. 14-17. 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ
30.05.2018 10:21
ВИКОРИСТАННЯ ПОРІВНЯЛЬНОГО ПІДХОДУ ДЛЯ ОЦІНКИ ВАРТОСТІ БАНКУ В УКРАЇНІ
29.05.2018 22:36
СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ: ПОНЯТТЯ ТА ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ ФІНАНСОВИМИ УСТАНОВАМИ
29.05.2018 19:11
TYPES OF CONCEPTS OF FEATURES AND EFFECTS OF INTEREST STATE, BANKS AND REAL ECONOMIC SECTORS
29.05.2018 10:57
РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ СТРАХОВИКА
22.05.2018 14:38
БІТКОЙН: СТАНОВЛЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ВАЛЮТИ
21.05.2018 17:00
ФІНАНСОВА БЕЗПЕКА УКРАЇНИ ЯК СКЛАДОВА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ: ЗАГРОЗИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ
18.05.2018 21:53




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.184 сек. / Mysql: 1599 (0.142 сек.)