Світ змінюється настільки швидко, що іншим разом не встигаєш опанувати всі новинки, які з кожним роком все більше й більше заповнюють наше життя. Така справа була й з першими криптовалютами.
Ідея розвитку криптовалют бере свій початок у 2008 році. Саме того року в мережі з’явився документ, який свідчив, що деяка група розробників під псевдонімом Сатоші Накамото зайнята створенням унікальної за своєю структурою і використанням грошової системи. Це була технологія Blockchain, на базі якої був сформований Bitcoin. Ці нові цифрові монети коштували б стільки, скільки хтось готовий би був за них заплатити (на перших порах – ніскільки) [1]. У лютому 2010 року в мережі з’явився перший сервіс для купівлі біткойнів Bitcoin Market, а вже в травні користувач форуму криптовалют вирішив купити дві піци за 10 тисяч біткойнів. В липні цього ж року число користувачів віртуальних коштів почало різко зростати. В результаті вже через місяць 10 тисяч біткойнів коштували 600 доларів. А в лютому 2011 року біткойн вирівнявся з ціною долара. Проте, через деякий час біткойн зазнав хакерських атак, що вплинуло на його вартість. В той момент курс біткойна знизили із 17 доларів до 1 цента за одиницю. У 2013 році ціна одиниці біткойна зросла до 31 долара. Проте й тут не зупинилася. Так, у травні ціна одиниці стала 266 доларів, але потім знизилася до 100 доларів [2].
Отже інтерес до біткойнів, що втілюється в їх курсі, невпинно зростає. Якщо говорити про переваги Біткойна, то можна виділити наступне:
1. Валюта не має центрального органу, який її контролює.
2. Відсутня комісія при здійсненні операцій.
3. Відсутня можливість підробки.
4. Анонімність.
Якщо говорити про ризики, які несуть за собою криптовалюти, то ринок є нестійким. Незважаючи на те, що кількість криптовалют зростає, їх ціна поступово руйнується. Так як з самого початку електронні валюти представляли собою рідкісний цифровий товар, проте при загальному зростанні їх кількості багато з них потерпають крах для того, щоб зберегти найбільш відомі, такі як Біткойн та Ефіріум. Великим є ризик втрати інвестицій. Так як торгівля, на прикладі біткойн, являється децентралізованою і без правового регулювання, то інвестор може втратити свій вклад, на прикладі Bitcoin-бірж (Mt.Gox, Flexcoin). Бо криптовалюти можуть використовувати для побудування фінансових пірамід.[3]
Отже, криптовалюта змогла створити новий фінансовий світ в мережі. На основі цих технологій уже розробляють свої нововведення банки та інші фінансові корпорації. Криптовалюта має своє майбутнє і цьому, думаю, ніхто не заперечить. Однак, для ідеального користування потрібно вдосконалити цю фінансову систему, бо треба пам’ятати, що нею можуть користуватися як з добрими цілями, так і з тіньовими.
Список використаних джерел:
1. Поппер Натаніель Цифровое золото [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / Натаніель Поппер. – Електронні дані. – М., 2016. – Режим доступу: https://www.litmir.me/br/?b=586693.
2. Все о криптовалюте от «А» до «Я»: криптовалюта, майнинг, блокчейн, форк криптовалюты [Електронний ресурс] : [Веб-сайт]. – Електронні дані. – 2014 – Режим доступу : https://promdevelop.ru/vse-o-kriptovalyute-ot-ya-rassmatrivaemye-ponyatiya-kriptovalyuta-majning-blokchejn-fork-kriptovalyuty/ .
3. 5 главных угроз криптовалют [Електронний ресурс] : [Веб-сайт]. – Електронні дані. – 2011 – Режим доступу : https://www.facenews.ua/news/2018/397906/ (дата звернення 10.03.2018).
________________________
Науковий керівник: Гусєва А.О., Миргородський художньо-промисловий коледж імені М.В. Гоголя Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка
|