:: ECONOMY :: НАПРЯМИ РОЗВИТКУ Ф’ЮЧЕРСНОГО РИНКУ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: НАПРЯМИ РОЗВИТКУ Ф’ЮЧЕРСНОГО РИНКУ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: НАПРЯМИ РОЗВИТКУ Ф’ЮЧЕРСНОГО РИНКУ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

НАПРЯМИ РОЗВИТКУ Ф’ЮЧЕРСНОГО РИНКУ В УКРАЇНІ

 
28.04.2018 11:33
Автор: Машлій Галина Богданівна, кандидат економічних наук, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя; Мацієвська Ілона Володимирівна, студентка, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

Ф'ючерсний ринок (futures market) - це організований ринок, на якому відбувається укладення термінових контрактів, які для більшої ліквідності мають стандартизовані умови. Ціна, по якій укладається ф'ючерсний контракт, формується на засадах вільної конкуренції серед учасників торгівлі – покупців та продавців.

Недостатній рівень розвитку ф’ючерсної торгівлі в Україні, який спостерігається на даний час, загалом пов'язаний з низькою ефективністю економіки, складними умовами становлення ринку, наявністю значних інфляційних процесів, відсутністю достатньої економічної та політичної стабільності, слабким розвитком елементів ринкової інфраструктури. Щоб зробити процеси становлення ф’ючерсного ринку в Україні більш інтенсивними, необхідно залучити висококваліфікованих спеціалістів у сфері біржовій діяльності, які усвідомлюють важливість ф’ючерсної торгівлі та мають необхідний рівень теоретичних та практичних  знань. Фахівці зазначають, що в Україні великий потенціал нарощування обсягів ф’ючерсної торгівлі мають ринки сільськогосподарської продукції та енергоносіїв, що є одними з найважливіших з огляду на їх значення для країни, здатність впливати економічну безпеку держави.

Як вважають регуляторних органів України та США, а також спеціалісти у сфері біржової торгівлі, розбудова ф’ючерсного ринку повинна ґрунтуватися на  дотриманні кількох важливих принципів:

Перший принцип – підзвітність. Повинні бути встановлені прозорі «правила дорожнього руху», щоб взаємодія учасників ринку з біржами передбачала чітку систему стандартів та процедур, а біржі як важливі елементи інфраструктури стежили за дотриманням законодавства. Другий принцип – прозорість. На ринку повинна підтримуватись інформаційна симетричність, коли учасники мають однакову, достовірну одночасну інформацію. Прозорість ринку стане запорукою появи довіри учасників ринку один до одного, до ціни, і до ринку загалом. Третій принцип – ринок повинен будуватися з врахуванням потреб управління ризиками потенційних користувачів та працювати на економіку країни [1].

Необхідною умовою нарощування обсягів ф’ючерсної торгівлі в нашій країні є стабільність економіки і те, наскільки ці ринки викликають довіру до них з боку їх учасників. Як показує досвід минулих спроб впровадження ф’ючерсної торгівлі у нашій країні (наприклад, ф’ючерсами на валюту), нестійкість ціни базового активу, який лежить в основі строкового біржового контракту, призводить до різких коливань цін і зумовлює виникнення значних збитків одних учасників ф’ючерсної торгівлі та надприбутків - інших.

Сучасний біржовий ринок в Україні потребує впровадження сучасних інноваційних технологій, які вже використовуються на біржах інших країн світу, зокрема, міжнародних. Як показує світовий досвід, все більшого поширення набуває електронна біржова торгівля, яка здатна нівелювати просторову віддаленість учасників торгівлі та забезпечує ряд інших суттєвих переваг, зокрема, здешевлює участь у торгах та розширює часові межі їх проведення. 

Список використаних джерел:

1. Ринок ф’ючерсних контрактів в Україні може сягнути $30 млрд. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  https://finpost.com.ua/news/6209.

2. Ситник О.М. Напрями розвитку функціонування бірж як інфраструктури аграрного ринку [Текст] / О.М. Ситник // Бізнес-навігатор. -  2011. -  № 3 (24) – с.169-174.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
КРЕДИТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВА ЯК НЕОБХІДНІСТЬ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
28.04.2018 11:18
НАЙБІЛЬШ ВДАЛІ РЕОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ АТ
27.04.2018 12:00
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВИЯВЛЕННЯ ТА ОЦІНКИ РІВНЯ УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНИМИ ПОТОКАМИ
20.04.2018 12:09
УПРАВЛІННЯ РИНКОМ МОЛОКОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ НА ЗАСАДАХ ОРГАНІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА
16.04.2018 12:35




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.264 сек. / Mysql: 1599 (0.204 сек.)