:: ECONOMY :: ОЦІНКА РІВНЯ СОЦІАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ :: ECONOMY :: ОЦІНКА РІВНЯ СОЦІАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
:: ECONOMY :: ОЦІНКА РІВНЯ СОЦІАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОЦІНКА РІВНЯ СОЦІАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ

 
21.02.2018 18:31
Автор: Діденко Юлія Юріївна, кандидат економічних наук, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «ХАІ»; Вакуленко Тетяна Геннадіївна, магістр, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «ХАІ»
[Секція 9. Економічна наука та освіта]

Сьогодні процес розвитку суспільства відбувається у складних економічних та політичних умовах, тому спостерігається посилення проявів кризових явищ. Соціальна безпека населення є своєрідним гарантом мінімізації впливу негативних наслідків кризи на стан людини. Звідси виникає нагальна потреба у правильній оцінці рівня соціальної безпеки, а також вчасному діагностуванні соціальних ризиків.

Дослідженням питання соціальної безпеки займалися такі науковці, як А. Гриненко, О. Давидюк, В. Куценко, А. Колот, О. Новікова, О. Сиченко та інші. Але не зважаючи на вагомість даного питання існує ряд проблем, особливо гостро стоїть питання щодо оцінки стану соціальної безпеки.

У найзагальнішому розумінні соціальна безпека – це стан гарантованої правової та інституційної захищеності життєво важливих соціальних інтересів людини, суспільства і держави від зовнішніх та внутрішніх загроз [1, с. 35].

Для того, щоб попередити вплив соціальних загроз і мінімізувати їх наслідки необхідно регулярно здійснювати моніторинг індикаторів стану соціальної безпеки. Тому необхідна така методика оцінки стану соціальної безпеки, яка б сприяла виявленню та оцінці соціальних загроз. На нашу думку, особливої уваги заслуговує методика оцінки соціальної безпеки з урахуванням техногенних факторів ризику, що запропонована В. В. Ломакіним, Р. Г. Асадуллаєвим, А. В Киселенком [2] з метою виявлення соціальних ризиків. В даній методиці розроблені засоби інтеграції та обробки масових опитувань, які, на думку авторів, являються основним засобом визначення рівня соціальної безпеки. Методика оцінки соціальної безпеки являє собою складну систему, відомості про елементи і взаємозв’язки якої отримують на підставі результатів опитування респондентів.

Нами було дещо удосконалено спосіб обробки та інтерпретації результатів при застосуванні методики розрахунку оцінки стану соціальної безпеки. За допомогою масового опитування методом особистого інтерв’ю громадян у віці старше 18 років, виконано розрахунок рівня оцінки стану соціальної безпеки у місті Харкові. Для відбору респондентів були розраховані статевовікові квоти, репрезентуючи населення міста з урахуванням його особливостей.

Згідно параметрів методики, рівень соціальної безпеки повинен знаходитися в інтервалі від 0 до 1, де 0-0,33 – низький рівень соціальної безпеки, 0,34-0,66 – середній рівень, а 0,67-1 – високий рівень соціальної безпеки.

Загальна оцінка рівня соціальної безпеки по розрахункам становить 0,47, що свідчить про середній рівень соціальної безпеки, також під час аналізу було виявлено на узагальнено позитивні та негативні сторони використання методики оцінювання соціальної безпеки населення з урахуванням техногенних факторів ризику. До переваг можна віднести: здійснення моніторингу в будь-який момент, коли це необхідно; враховується думка населення; методику можливо адаптувати під необхідний напрям дослідження; не потребує фінансових затрат; проста в користуванні. Негативні сторони: потребує чесності респондентів; не враховуються офіційні статистичні дані; потребує розробки чітко сформульованих питань; всі питання одного діагностуючого показника вважаються однаково вагомими. Проте, враховуючи недоліки можна отримати досить чіткі та інформативні дані. Загалом, можна сказати, що дана методика має більш переваг ніж недоліків.

Здійснюючи заходи для поліпшення стану соціальної безпеки можна завчасно запобігати різного роду загрозам, а також знижувати їх негативний вплив, тому що першочерговим пріоритетом країни в соціальній сфері повинен бути високий рівень соціальної безпеки. 

Список використаних джерел:

1. Сиченко О. О. Соціальна безпека в системі національної безпеки держави /  О. О. Сиченко // Наукові праці [Чорноморського державного університету імені Петра Могили комплексу "Києво-Могилянська академія"]. Сер. : Державне управління. - 2012. - Т. 186, Вип. 174. - С. 34-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npchdu_2012_186_174_8

2. Ломакин В.В. Методика оценки соціальной безопасности с учетом техногенных факторов риска / В.В.Ломакин, Р.Г. Асадуллаев, А.В. Кисиленко [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://cyberleninka.ru/article/n/metodika-otsenki-sotsialnoy-bezopasnosti-s-uchetom-tehnogennyh-faktorov-riska



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІННОВАЦІЙНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ВНЗ
28.02.2018 11:13
ІНТЕГРАЦІЯ ЕКОНОМІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ЯК ПРОЦЕС МЕТОДОЛОГІЧНОГО ЗБАГАЧЕННЯ НАУКИ
27.02.2018 13:07




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.785 сек. / Mysql: 1630 (1.685 сек.)