Сучасна науково обґрунтована політика структурної модернізації економіки України, базована на принципах системності, довгостроковості, конкурентоспроможності та безпечності, повинна забезпечувати створення сталих конкурентних переваг національної економіки та її економічне зростання в умовах глобальної економічної волатильності. Структурна модернізація економіки потребує активізації як внутрішнього, так і іноземного інвестування. При цьому, важливо застосувати селективні механізми та інструменти залучення іноземних інвестицій у стратегічні високотехнологічні галузі економіки з урахуванням системи внутрішніх та зовнішніх обмежень. Ефективними формами залучення іноземних інвестицій в економіку, для прогресивних структурних зрушень, становлення та запровадження інноваційних виробництв є вільні економічні зони, технополіси, технологічні та індустріальні парки, бізнес-інкубатори з формуванням кластерно-мережевих структур, що дозволяє вирішити дилеми галузево-секторальної диференціації, територіальної локалізації, надмірної інноваційної затратності та фінансової ризиковості, і для отримання довгострокових динамічних структурних ефектів державі необхідно забезпечити належну адміністративну, інфраструктурну, інформаційно-іміджеву підтримку іноземних інвесторів та їх продуктивних проектів [1]. Водночас проблематика проведення структурної модернізації економіки за участю іноземного капіталу у цілісній системі підвищення глобальної конкурентоспроможності України не окреслена в повному обсязі, а окремі її аспекти залишаються дискусійними. Обґрунтовано, що тісно пов’язана із інвестиційною, політика структурної модернізації може ефективно реалізуватися лише у межах інвестиційно-інноваційної моделі розвитку (рис. 1).
Рис.1. Інвестиційний компонент структурної модернізації в національній економічній політиці [2]
Успішний європейський досвід є прикладом для адаптивного використання в процесі створення дієвого механізму залучення та підвищення ефективності іноземних інвестицій в економіку України з метою орієнтованості структурної модернізації економіки на світові науково-технологічні та соціально-економічні пріоритети.
Список використаних джерел:
1. Галущак В. Л. Фактори зростання інвестиційних можливостей регіонів / В. Л. Галущак // Економічні науки. Сер. Облік і фінанси : зб. наук. праць. – Луцьк : ЛДТУ, 2007. – Вип. 4 (16). – Ч. 1. – С. 56 – 65.
2. Дупай Р. М. Проблеми та перспективи іноземного інвестування в економіку України / Р. М. Дупай // Міжнародна економічна політика: науковий журнал. У 2 частинах.: ДВНЗ «КНЕУ» ім. В. Гетьмана. – 2012. – Частина 2. – 325с.
|