Міжнародний досвід свідчить, що першоосновою індустріальної могутності розвинених країн є інтелектуальна власність, втілена у передові технології виробництва та управління. Інтелектуальною діяльністю є цілеспрямована розумова робота людини, результатом якої виступає щось якісно нове, оригінальне, унікальне. Чим вищий інтелектуальний потенціал людини, тим цінніші результати її творчої діяльності − інтелектуальна власність [1].
Важливим об’єктом інтелектуальної власності є комп’ютерні програми, що запускають певний результативний технічний процес. Для найбільш ефективного управління людськими ресурсами, створені системи, що дозволяють автоматизувати процеси управлінської діяльності, об’єднати відомості про персонал, спростити та оптимізувати роботу відділу кадрів.
Розглянемо актуальність використання інформаційних систем в управлінні персоналом за допомогою графіку, побудованого Еріком Теллером, керівником підрозділу Google X (рис. 1).
Рис. 1 – Вплив технологій на людські ресурси ( Е. Теллер)
На рисунку крива 1 ілюструє зростання технологічних змін. Крива 2 показує, що люди досить швидко і вміло пристосовуються до інновацій. Крива 3 свідчить про те, що компанії і організації відстають від людей в процесі адаптації до нових технологій. Крива 4 відображає динаміку державної політики по відношенню до нерівності доходів, безробіттю, імміграції та торгівлі. Розуміння динаміки цих чотирьох кривих необхідно для ефективного управління людським капіталом. Саме роботі з персоналом відводиться унікальна роль, тому що кадрова служба може допомогти керівникам і організаціям адаптуватися до нових технологій, співробітникам − використовувати нові моделі роботи і побудови кар'єри, а компаніям − пристосовуватися до змін в суспільстві, регулюванні і державній політиці [3].
Таким чином, комп’ютерні програми можуть мати колосальний вплив на управління персоналом підприємств. За рахунок автоматизації форм обліку та оптимізації процесу прийняття управлінських рішень можливо зменшити кількість керівників та працівників економічного відділу. можливим формування автоматизованого облікового та аналітичного інформаційного ресурсу на підприємствах , що сприяє оптимізації різних процесів управління персоналом та забезпечення їх ефективної роботи. В результаті підприємство має змогу знизити витрати на оплату праці та направити ці кошти на мотивацію та інтелектуальний розвиток основних професіоналів і збільшити свій інноваційний потенціал [3].
Список використаних джерел:
1. Орлюк О.П Основи інтелектуальної власності/ О.П.Орлюк, О.Ю. Кашинцева, О.О.Ковальчук – Київ: Інтерсервіс, 2016. − 381с.
2. Фінансова звітність підприємств − [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://smida.gov.ua/about
3. Новые правила игры в цифровую эпоху. Исследование «Делойта» «Международные тенденции в сфере управления персоналом» за 2017 год/ [Дж. Берсин, Б. Пелстер, Дж. Шварц, Бернард ван дер Вивер]. –Издательство Университета «Делойта» – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www2.deloitte.com/.../Deloitte/.../hc-2017-global-hu
|