:: ECONOMY :: ОГЛЯД ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: ОГЛЯД ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: ОГЛЯД ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОГЛЯД ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ УКРАЇНИ

 
10.01.2018 11:13
Автор: Криворучко О.П., аспірант, Національний університет водного господарства та природокористування
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

Однією із умов розвитку економіки є ріст інвестиційних ресурсів. У 2016 році в Україні було укладено 87 інвестиційних угод з українськими інноваційними компаніями, що на 32% більше, ніж у 2015 році - такі дані представила в своєму щорічному огляді "Ukrainian Venture Capital and Private Equity Overview 2016" Українська асоціація венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA). Таким чином, обсяг розкритих інвестицій (13 угод включені в Огляд нерозкритими) впав на 33% щодо 2015 року, але залишився вище, ніж в 2014 році на 125%. Причиною такого явища стало те, що в 2015 році було кілька інвестиційних угод, сума яких обчислюється десятками мільйонів доларів [2].

2016 рік також можна охарактеризувати появою на українському інвестиційному ринку великих міжнародних гравців. Близько 60% інвестиційних угод укладено за участю міжнародних інвесторів, при цьому іноземний капітал склав більше 80% загального обсягу інвестицій в 2016 році (без урахування нерозкритих угод). 

За останні роки індекс інвестиційної привабливості України помітно зріс  (рис. 1.) і склав 3,15 балів за 5-бальною шкалою. Минулого року індекс становив: 2,88 та 2,85 бали – у червні та грудні відповідно.

Для підвищення рівня інвестиційної привабливості в Україні нещодавно створений iClub Ukraine, що надає можливість інвестувати в кращі стартапи по всьому світу, недоступні більшості інвесторів, відсутність членського внеску для активних інвесторів, 0% - management fee / carry при і вкладеннях в українські стартапи, повний юридичний, аналітичне, фінансовий супровід угод, а також навчання - iClub Academy, meet-ups, tech-конференції. Іншими словами, iClub (Investor Club) - це спеціально створене для ангелів-інвесторів закрите співтовариство від інвестиційного фонду TA Ventures.




Рис. 1. Індекс інвестиційної привабливості України за версією топ-менеджерів членських компаній Європейської Бізнес Асоціації*

* Джерело [1] 

Слід зазначити, що наявність подібного роду клубів є популярною практикою в Європі і світі, серед яких доцільно відмітити роботу b-to-v, U-Start club та ін. В Україні також є певні спільноти, мета яких полягає в організації спільного інвестування в стартапи, серед них Uangel, Investment Mosaic, Каштан 2000 і інші приватні ініціативи.

Загалом, вважаємо, що в основі формування системи інвестиційної безпеки повинна лежати розробка стратегії розвитку фінансового ринку. При цьому необхідно скоординувати паралельний розвиток всіх основних сегментів ринку інвестиційних ресурсів. Державі необхідно забезпечити одночасно правильне поєднання інтересів всіх учасників. Зростання потоку іноземних інвестицій може призвести до втрати незалежності.




Список використаних джерел: 

1. Індекс інвестиційної привабливості України став найвищим за шість років [Електронний ресурс] / Назва із екрану / Європейська правда / Режим доступу: http://www.eurointegration.com.ua/news/2017/07/3/7067975.

2. Кількість інвестицій в інноваційні компанії в 2016 році зросла на 32% - до 87 угод [Електронний ресурс] / Назва із екрану// Режим доступу: http://uvca.eu/ua/news/the-number-of-deals-with-ukrainian-companies-has-risen



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
21.12.2017 15:44
КРИТЕРИИ ИНВЕСТИРОВАНИЯ В ОТЕЛЬ
20.12.2017 17:41
ПОТЕНЦИАЛ ИННОВАЦИОННОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ КАК ФАКТОР КОНКУРЕНТОСПОСОБНОСТИ УКРАИНЫ
20.12.2017 16:50
ІННОВАЦІЙНА АКТИВНІСТЬ ПЕРСОНАЛУ ЯК КЛЮЧОВА СКЛАДОВА РОЗВИТКУ ОРГАНІЗАЦІЇ
19.12.2017 16:31




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.711 сек. / Mysql: 1570 (1.597 сек.)