:: ECONOMY :: ВПЛИВ ІММІГРАЦІЙНИХ ПОТОКІВ НА ЕКОНОМІЧНИЙ І СОЦІАЛЬНИЙ ДОБРОБУТ США :: ECONOMY :: ВПЛИВ ІММІГРАЦІЙНИХ ПОТОКІВ НА ЕКОНОМІЧНИЙ І СОЦІАЛЬНИЙ ДОБРОБУТ США
:: ECONOMY :: ВПЛИВ ІММІГРАЦІЙНИХ ПОТОКІВ НА ЕКОНОМІЧНИЙ І СОЦІАЛЬНИЙ ДОБРОБУТ США
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ВПЛИВ ІММІГРАЦІЙНИХ ПОТОКІВ НА ЕКОНОМІЧНИЙ І СОЦІАЛЬНИЙ ДОБРОБУТ США

 
28.11.2017 18:16
Автор: Горивенко Христина Сергіївна студентка магістратури спеціальності міжнародні економічні відносини, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]

Міжнародна міграція та глобалізація є тісно пов'язаними між собою процесами. Основну роль в сучасному міжнародному русі населення відіграє трудова міграція. Масштаби її постійно зростають, і в цей процес залучені практично всі країни світу. Зокрема зараз міжнародна міграція відіграє як позитивну так і негативну роль для країн-донорів і країн-реципієнтів. Міграція впливає на національний ринок праці, на соціальні та економічні сторони життя суспільства окремих країн, таким чином, це важливий процес в сучасних умовах, який потребує окремого дослідження. Метою даної роботи є аналізі структури мігрантів в країні - лідері за їх чисельністю - США і визначенні їх впливу на економічний і соціальний добробут країни, який підтверджується за допомогою регресійного аналізу. Дослідження з питань міжнародної міграції проводились як зарубіжними так і вітчизняними вченими, вагомий внесок у дослідження міжнародних економічних відносин і міжнародної міграції зробили Дориго Дж., Енглер М., Лі Е., Равенштейн Е., Розенблюм М., Тоблер  В., Фігероа А.; Білошицький С., Васільєв В.Т., Дмитрук Б. П., Майсей В. И., Малиновська О.А., Мельниченко О. А., Петроє О.М., Свєтлова Н.М., Січко С. М., Удовиченко Н. М., Хрупоивч С., Цевух Ю. О., Шиманська К. В. та ін.

США є першими в світі за кількістю притоку іноземних мігрантів в країну. Населення іноземного походження в США (легальних і нелегальних) становить 46 627 тис. осіб, або 14, 5% від загальної чисельності населення США 321 565 тис. осіб, за оцінками на 2015 р. [1]. Слід зазначити, що 27% мігрантів в США є нелегальними [2]. Основними джерелами іммігрантів є Мексика (приблизно 12,1 млн. осіб, або 26% від загального числа іммігрантів за даними на 2015 р.), Китай (2,1 млн. осіб або 4,5%), Індія (2 млн. осіб або 4,2%) та Філіппіни (1,9 млн. осіб або 4,1%)[1].  

Основні і найбільш поширені способи імміграції в США є через канали, засновані на базі сімейних відносин або на основі зайнятості. Варто відзначити, що в основному перевага видачі зелених карт залишається за сімейними відносинами, ніж на підставі роботи, незважаючи на те, що в основному, люди, що мігрують на базі сімейних відносин, менш кваліфіковані і займають місця людей з високим рівнем кваліфікації, що є проблемою для економіки країни. В результаті, майже одна третина іммігрантів США не має диплома про закінчення середньої школи, близько 40% мають диплом середньої школи, але не вищої освіти, і лише 27% мають вищу освіту. Основними стимулами імміграції в США є отримання роботи і більш високої оплати праці для низькокваліфікованих працівників, пошуку кращого життя і великих можливостей в кар'єрі для висококваліфікованих іммігрантів [3, c. 5].

Таким чином, імміграцію в США можна розглядати як трудову імміграцію і для того, щоб більше точно відповісти на питання, як потоки іммігрантів в США впливають на добробут в країні, було зроблено регресійний аналіз. Для побудови регресійної моделі на місце залежної змінної було вибрано – ВВП на душу населення (GDP per capita (current US$) - GDP per capita), а за незалежні змінні були взяті наступні показники: кількість потоків іммігрантів за рік (Inflows of foreign population by nationality (persons)- IOFP), рівень безробіття (Unemployment, total (% of total labor force) – Unemp), індекс споживацьких цін (Consumer Price Index – CPI),  середня заробітна плата в дол. США розрахована на 2016 р. (Average annual wages (in 2016 constant prices at 2016 USD exchange rates) –AAW) [4 - 8].  Для можливості більш детального аналізу та отримання достовірних результатів у регресійній моделі були використані річні показники за 26 років з 1990-2015 рр. Внаслідок чого було побудовано наступну модель:

GDP per capita = β1 * IOFP  + β2 * Unemp + β3 * CPI +  β4 * AAW (1)

В результаті проведеного аналізу виявилося,  що чотири з даних показників мають значний вплив на обрану залежну змінну, за коефіцієнтом значущості, тобто вони наближенні до 0,000 і корелюють між собою. Коефіцієнт детермінації (R-квадрат), що показує ступінь пояснення залежного параметру (ВВП на душу населення) обраними змінними наближений до 1 і дорівнює 0,998, тобто обрані фактори пояснюють залежну змінну на 99,8%.  Це свідчить про адекватність даної моделі і про те, що між змінними існує висока залежність.

Для даної моделі значення t-критерію дорівнює 2,78. Значення t-статистики показників кількості потоків іммігрантів, рівня безробіття, індексу споживацьких цін (далі ІСЦ) та середньої заробітної плати перевищує значення t-критерії, це свідчить про те, що дані показники мають значний вплив на залежну змінну - ВВП на душу населення США. Таким чином, підсумкова регресійна модель виглядає наступним чином:

GDP per capita = 0,025 IOFP  – 0,072 Unemp + 0,830 CPI +  0,194 AAW (2)

За результатом проведеного аналізу було виявлено, що найбільш впливовим чинником є індекс споживацьких цін. Величина стандартизованого коефіцієнта бета якого показує, що збільшення ІСЦ в США призведе до збільшення ВВП на душу населення країни, тобто між показниками існує пряма залежність. Такий чином, так як ІСЦ є відображенням інфляції в країні, збільшення цін на товари та послуги призводить до збільшення ВВП країни в доларовому еквіваленті і спостерігається збільшення ВВП на душу населення в США. 

Наступним за значимістю показником є середня заробітна плата в дол. США скоригована за курсом 2016 р., що також має пряму залежність з ВВП на душу населення країни. Тобто збільшення заробітної плати США призведе до збільшення ВВП на душу населення. Таким чином зі збільшенням середньої заробітної плати збільшуються податкові відрахування в державний бюджет, що сприяє збільшенню попиту держави на товари та послуги, і країна збільшує свій ВВП. 

Зворотна залежність існує між рівнем безробіття та ВВП на душу населення США. Тобто зменшення рівня безробіття в країні призведе до збільшення ВВП на душу населення. Подібна залежність є теоретично правильною, так як збільшення числа зайнятих в країні призводить до збільшення виробництва товарів та послух, а отже і ВВП країни. 

Що стосовно потоків іммігрантів і їх вплив на ВВП на душу населення США, то вони мають пряму залежність, тобто збільшення потоків іммігрантів в  США призведе до збільшення ВВП на душу населення. Так як, до США іммігрують, в основному, в пошуках роботи, збільшення потоків мігрантів сприяє більшій кількості виробництва в країні за рахунок чого ВВП на душу населення збільшується. 

Таким чином, було отримано 4 незалежних змінних, які впливають на залежну змінну, одна з яких має зворотну залежність, а три пряму. Проаналізувавши результати отримані у регресійній моделі, можна зробити висновок, що імміграція хоч і має невеликий вплив у порівнянні з іншими вибраними незалежними змінними, але все таки залежність існує, і хоча збільшення кількості іммігрантів можливо має багато соціальних недоліків для країни, але з точки зору економіки збільшення потоків іммігрантів призводить до зростання ВВП на душу населення в США, що є позитивним фактором як для економіки країни, так і для населення. 

Список використаних джерел:

1. Migration policy institute. Top 25 Destination Countries for Global Migrants over Time. [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://www.migrationpolicy. org/programs/data-hub/charts/top-25-destination-countries-global-migrants-over-time?width=1000&height=850&iframe=true.

2. Migration policy institute. Immigration in the United States: New Economic, Social, Political Landscapes with Legislative Reform on the Horizon. 2013.[Електронний ресурс] - Режим доступу:  http://www.migrationpolicy.org/ article/immigration-united-states-new-economic-social-political-landscapes-legislative-reform.

3. Federal Reserve Bank of Dallas. Research Department. Immigrants in the U.S. Labor Market. 2013. 5-12р. [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://www.dallasfed.org/assets/documents/research/papers/2013/wp1306.pdf

4. The World Bank Group. GDP per capita (current US$).  [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP. CD?end=2016&locations=US-DE&start=2000&view=chart.

5. Organisation for EconomicCo-operation and Development. International Migration Database. Inflows of foreign population by nationality.  [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://stats.oecd.org/Index.aspx?DataSetCode=MIG#.

6. The World Bank Group. Unemployment, total (% of total labor force) (modeled ILO estimate). [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://data.worldbank.org/indicator/SL.UEM.TOTL.ZS?end=2016&locations=US&start=2000.

7. Organisation for EconomicCo-operation and Development. Consumer Price Index. [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://stats.oecd.org/Index.aspx? querytype=view&queryname=221#.

8. Organisation for EconomicCo-operation and Development. Average annual wages.  [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://stats.oecd.org/Index.aspx? DataSetCode=RMW.

_______________________

Науковий керівник: Якубовський С. О. доктор економічних наук, професор, професор кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин. Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ECOBIOPOLITICAL CONCEPT OF SOCIAL DEVELOPMENT
29.11.2017 19:34
ФИНАНСОВО-ЭКОНОМИЧЕСКОЕ СОСТОЯНИЕ ТРАНСПОРТНО-ЭКСПЕДИТОРСКОГО ОБСЛУЖИВАНИЯ ВНЕШНЕЭКОНОМИЧЕСКИХ ОПЕРАЦИЙ ООО «ОЛЕНИЧ ГРУПП ЛТД»
27.11.2017 19:12




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.313 сек. / Mysql: 1599 (0.256 сек.)