:: ECONOMY :: КОНТРОЛІНГ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВА :: ECONOMY :: КОНТРОЛІНГ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВА
:: ECONOMY :: КОНТРОЛІНГ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

КОНТРОЛІНГ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВА

 
28.11.2017 18:09
Автор: Скорик Валентин Юрійович, студент, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського; Петченко Марина Валентинівна, старший викладач, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]

В останні роки все більше в практиці управління окремими аспектами господарської діяльності підприємств, застосовується один  з  найефективніших  інструментів його управління - система контролінгу.

Проблемами теорії та практики контролінгу займалися такі відомі вітчизняні та закордонні учені як: Е. Ананькіна, С. Данилочкін, Н. Данилочкіна, А. Загородній, А. Карминський, Е. Майєр, Р. Манн, І. Мозіль, Н. Оленєв, С. Петренко, Г. Піч, А. Примак, І. Стефанюк, О. Терещенко, С. Фалько, Д. Хан, П. Хорват, І. Циглик, Е. Шерм, та ін. На початковій стадії розвитку контролінгу його об’єктом була виключно система управління прибутком підприємства у взаємозв’язку «доходи – витрати - прибуток». 

Проте, якщо перші концепції контролінгу розглядали його виключно як облікову, інформаційну систему, що базувалась на використанні управлінського обліку, то надалі вони розширялись до обліково-контрольної, обліково-аналітичної і навіть до загальноуправлінської (системи  управління  підприємством,  що  виконує всі основні його функції) [4].

На сучасному етапі контролінг розглядається науковцями як концепція котра поєднує в собі систему ефективного управління, обліково-аналітичну систему, систему контролю й оцінки, філософію і спосіб мислення керівників, рівноправну управлінську функцію, систему методів та інструментів [1].

Новітні концепції, що пропонуються в працях науковців, дають можливість визначити поняття контролінгу формування доходів підприємства наступним чином: «Контролінг управління формування доходів являє собою один із складників загальної системи контролінгу підприємства, що координує планування, контроль та інформаційне забезпечення процесу формування доходів для досягнення кінцевих цілей виробництва». Таким чином, контролінг управління формування доходів має бути інтегрований як до загальної системи управління підприємством, так і до загальної системи його контролінгу.  Принципова  схема  побудови  такої  інтеграції на підприємствах харчової промисловості наведена на рис. 1.




Функції контролінгу формування доходів базуються на загальній системі функцій контролінгу підприємства і в науковій літературі зводяться до наступних:

- визначення «місця» підприємства на момент порівняння планових і фактичних показників та розробки відповідних коригуючих заходів [4];

- консультування й обслуговування, підготовки і реалізації рішень [1];

- обліково-контрольної,  аналітичної,  планування діяльності [3];

- обліково-аналітичної, контрольно-інформаційної, методичної [2];

- консультуючої та координуючо-допоміжної у забезпеченні ефективного функціонування управлінських систем при підготовці альтернативних проектів управлінських рішень за результатами аналізу відхилень фактичних показників від планових (цільових) і прийняття ефективних  управлінських рішень [3].

Отже, основне призначення контролінгу полягає в координації і забезпеченні ефективного управління формуванням доходів, а також вирішенні оперативних і стратегічних завдань підприємства. Цей процес складається з окремих етапів, здійснюється в певній послідовності, та потребує інформаційного забезпечення. В системі управління формування доходів, контролінг координує планування, контроль та інформаційне забезпечення процесу формування доходів для досягнення кінцевих цілей виробництва.

Список використаних джерел:

1. Григораш І. О. Контролінг як сучасна система управління підприємством // Актуальні проблеми економіки. - 2010. - № 11 (113). - С. 96 - 107.

2. Попченко Е. Л. Бизнес-контроллинг /  Е.  Л.  Попченко, Н. Б. Ермасова. - М. : Альфа-Пресс, 2006. - 288 с.

3. Сухарева Л. А. Контроллинг - основа управления бизнесом / Л. А. Сухарева, С. Н. Петренко. - К. : Эльга, Ника-Центр, 2002. - 208 с.

4. Терещенко О. О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч. посібник. - К.: КНЕУ, 2003. - 554 с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
КООПЕРАТИВНІ БАНКИ ЯК ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ФІНАНСУВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ
29.11.2017 19:44
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЗОВНІШНЬОГО ДЕРЖАВНОГО БОРГУ УКРАЇНИ
29.11.2017 19:00
СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
28.11.2017 17:29
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЇ
27.11.2017 20:28
МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
10.11.2017 18:15




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.314 сек. / Mysql: 1599 (0.25 сек.)