:: ECONOMY :: ДОХОДИ ЯК ДЖЕРЕЛО ФОРМУВАННЯ ФОНДУ СПОЖИВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ :: ECONOMY :: ДОХОДИ ЯК ДЖЕРЕЛО ФОРМУВАННЯ ФОНДУ СПОЖИВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
:: ECONOMY :: ДОХОДИ ЯК ДЖЕРЕЛО ФОРМУВАННЯ ФОНДУ СПОЖИВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДОХОДИ ЯК ДЖЕРЕЛО ФОРМУВАННЯ ФОНДУ СПОЖИВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

 
27.10.2017 18:09
Автор: Літвінов Віталій Іванович, старший викладач кафедри бухгалтерського обліку і аудиту, Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут»
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

За останні роки в економіці відбулися зміни пов’язані з необхідністю збільшення обсягів інвестицій, зростання доходності виробництва, підвищення ефективності у всіх сферах діяльності сільськогосподарських підприємств. Ефективність виробництва продукції залежить від багатьох факторів, але саме величина та структура  доходу підприємства впливають на більшість її показників.

Адже саме співвідношення таких складових доходу як матеріальні витрати, витрати на оплату праці та прибуток визначають рівень рентабельності та інші показники ефективності діяльності сільськогосподарських підприємств.

Згідно Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід» доходи класифікуються за такими групами:

а) дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);

б) інші операційні доходи;

в) фінансові доходи;

г) інші доходи.

Дохід є надходженням економічних вигод, які виникають у результаті діяльності підприємства у вигляді виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), гонорарів, відсотків, дивідендів тощо. У бухгалтерському обліку дохід відображається у вигляді надходження активів або зменшення зобов'язань, яке призводить до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників (власників)).

Згідно Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід» доходи класифікуються за такими групами:

а) дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);

б) інші операційні доходи;

в) фінансові доходи;

г) інші доходи.

Як економічна категорія дохід (виручка) є потоком грошових коштів та інших надходжень за певний період, отриманий від продажу продукції, товарів, робіт, послуг [1]. Саме доходи від операційної діяльності забезпечують основну частку надходжень підприємства. Основу внутрішнього механізму формування доходів з операційної діяльності підприємства становлять окремі положення його статуту, система розроблених підприємством цільових стратегічних показників, критеріїв і нормативів їх доходів [2].

Основним джерелом формування загального доходу сільськогосподарських підприємств є дохід від реалізації продукції, який є визначальним у формуванні фінансових  результатів  діяльності  підприємства.

На величину доходу від реалізації продукції впливають два фактори

- кількість, асортимент та якість продукції, що підлягає реалізації;

- рівень реалізаційних цін.

 Обсяг (кількість) реалізованої продукції прямо впливає на величину виручки. А сама кількість реалізованої продукції залежить від обсягу виробництва товарної продукції і зміни величини перехідних залишків реалізованої продукції на початок і кінець року. Прямий вплив на розмір виручки справляє і рівень відпускних цін. У свою чергу, на рівень цін впливають якість і споживчі властивості, строки реалізації продукції, попит і пропозиція на ринку [3].

Частину виробленої продукції (робіт, послуг) підприємства використовують для власних потреб, а частина реалізується іншим субєктам. 

Вартість валової продукції визначається суспільно необхідними витратами живої й уречевленої праці та складається з двох частин: вартості витрачених засобів виробництва і вартості, створеної живою працею. Перша частина постійно відтворюється в натурально-речовій і вартісній формах, а тому вона не є доходом. Друга частина складається із знову створеної вартості і утворює валовий дохід. Таким чином, валовий дохід відображає знову створену у процесі виробництва вартість. В класичному розумінні валовий дохід за своєю вартісною формою складається із витрат на оплату праці і чистого доходу. 

Валовий доход кількісно визначається як різниця між виробленою за певний період валовою продукцією та матеріально-грошовими витратами на її виробництво (без оплати праці), тобто являє собою валову продукцію за вирахуванням матеріальних витрат [4]. 

При цьому потрібно врахувати, що до складу валового доходу входять також податкові платежі та відрахування в позабюджетні фонди. Це кошти, які разом із витратами на оплату праці та платою за земельні і майнові паї формують фонд споживання підприємств. Таким чином саме дохід від реалізації продукції є основним джерелом витрат на споживання. Проте, частка цих витрат у структурі доходів сільськогосподарських підприємств незначна. Наприклад, цей показник по Тернопільській області в 2016 році становив 14,4%. На нашу думку, з метою зростання ефективності виробництва продукції та продуктивності праці необхідно підвищити зацікавленість працівників у кінцевих результатах діяльності підприємств, в тому числі і зростанні їх доходів.

Список використаної літератури:

1. Бухгалтерський фінансовий облік: підручник / за ред. Ф. Ф. Бутинця – [7-е вид.]. – Житомир : Рута, 2006. – 832 с.

2. Ніколаєва В.П. Класифікація доходів з операційної діяльності підприємства /В.П.Ніколаєва // Економіка АПК.- 2009.- №10. -  С.91-95.

3. Лайко П.А. Фінанси АПК: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / П.А. Лайко, Ю.І. Ляшенко. – К.: ДІЯ, 2000. – 225 с.

4.  Юшко С. В. Категорії валового і чистого доходу; їх історія та майбутнє / С.В.  Юшко // Економіка АПК.– 2001. – № 1. – С.40-44.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
АНАЛІЗ МІЖНАРОДНИХ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ОДЕСЬКОГО РЕГІОНУ ІЗ КРАЇНАМИ ЄС
27.10.2017 18:25
УПРАВЛІННЯ СТРАТЕГІЧНИМИ РЕСУРСАМИ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ КОМПЕТЕНЦІЙ ПІДПРИЄМСТВА
26.10.2017 22:21
СИСТЕМА БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ В УКРАЇНІ
26.10.2017 21:39
ВДОСКОНАЛЕННЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
21.10.2017 15:31
ВПЛИВ КРИПТОВАЛЮТИ НА ФІНАНСОВИЙ РИНОК УКРАЇНИ
21.10.2017 15:28
ПОЛІЦЕНТРИЧНИЙ ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ЯК СФЕРА ПОЛІТИКИ
09.10.2017 19:53
УДОСКОНАЛЕННЯ ПІДХОДУ ДО ПОБУДОВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
06.10.2017 15:49
ТРАКТУВАННЯ СУТНОСТІ ПОНЯТЬ : СТАЛИЙ РОЗВИТОК, ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
06.03.2018 16:42




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.240 сек. / Mysql: 1599 (0.19 сек.)