:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ВІДОБРАЖЕННЯ У ЗВІТНОСТІ ДЕПОЗИТНИХ ВКЛАДЕНЬ У ВИГЛЯДІ «НІЧНОГО» ДЕПОЗИТУ (ОВЕРНАЙТ) :: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ВІДОБРАЖЕННЯ У ЗВІТНОСТІ ДЕПОЗИТНИХ ВКЛАДЕНЬ У ВИГЛЯДІ «НІЧНОГО» ДЕПОЗИТУ (ОВЕРНАЙТ)
:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ВІДОБРАЖЕННЯ У ЗВІТНОСТІ ДЕПОЗИТНИХ ВКЛАДЕНЬ У ВИГЛЯДІ «НІЧНОГО» ДЕПОЗИТУ (ОВЕРНАЙТ)
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОСОБЛИВОСТІ ВІДОБРАЖЕННЯ У ЗВІТНОСТІ ДЕПОЗИТНИХ ВКЛАДЕНЬ У ВИГЛЯДІ «НІЧНОГО» ДЕПОЗИТУ (ОВЕРНАЙТ)

 
27.10.2017 17:58
Автор: Лесик Ірина Олександрівна, студентка магістратури 2 р.н. кафедри «Облік і оподаткування», економічного факультету, Національного університету біоресурсів і природокористування України; Колеснікова Олена Миколаївна, кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку та оподаткування Національного університету біоресурсів і природокористування України
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]

Для збереження грошових коштів і здійснення розрахунків установи банку відкривають всім підприємствам незалежно від форми власності поточні, депозитні рахунки у національній та іноземній валюті згідно з Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах, затвердженою Постановою НБУ від 12.11.2003 р. № 492 [3].

Коли підприємство вирішує вкласти свої обігові вільні кошти на депозит в банк, то виникають певні питання та труднощі, а саме: порядок обліку самої суми вкладу або залишку на рахунку. Якщо йдеться про поточний рахунок або депозитний вклад до запитання, то їх суми обліковують на рахунку синтетичного обліку 31. Для поточних рахунків це субрахунок 311 «Поточні рахунки в національній валюті», а для депозитних вкладів до запитання — 313 «Інші рахунки в банку в національній валюті».

Однак якщо йдеться про строковий вклад (депозит), то це окреме питання, на якому рахунку, а також у якій статті балансу слід відображати його основну суму — як кошти (рахунок 31) чи як фінансові інвестиції (рахунок 35). Відповідно до п. 3 НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», до коштів (грошей) належать готівка, кошти на рахунках у банках та депозити до запитання. Водночас стандарт класифікує як еквіваленти коштів (грошей) такі активи, як короткострокові високоліквідні фінансові інвестиції, які вільно конвертуються у певні суми грошей і які характеризуються незначним ризиком зміни вартості [1].

Інструкція №291 пропонує обліковувати еквіваленти коштів на субрахунку 351 «Еквіваленти грошових коштів», який належить до рахунку 35 «Поточні фінансові інвестиції»[2]. Проте у балансі підприємства гроші та їх еквіваленти відображаються в одній статті, тому, по суті, для складання фінансової звітності не має особливого значення, чи класифікує підприємство депозити як кошти (рахунок 31), чи як їх еквіваленти (субрахунок 351). Щоправда, слід мати на увазі, що відповідні суми потрапляють до різних рядків розділу VI «Грошові кошти» приміток до річної фінансової звітності (форми №5): інші рахунки в банках — до рядка 660, еквіваленти коштів — до рядка 680.

На даний момент, банки пропонують вкласти свої гроші на умовах овернайту «нічний» депозит – це гарна можливість заробити високі відсотки, за сумою залишку вільних обігових коштів рахунку в банках наприкінці робочого дня.

Підприємство може розміщувати великі суми коштів, на «нічному» депозиті, це більш раціональніше, чим просто зберігати вільні кошти на розрахунковому рахунку. І це зручніше, чим повністю вкладати кошти на депозитний рахунок. Вкладати гроші можна на дуже мінімальний термін: починаючи з одного дня, а в нашому випадку з однієї ночі, а також у вихідні та святкові дні.

На практиці в підприємницьких реаліях, відсотки з «нічного» депозиту незначні (це звичайно, якщо сума вкладу невелика), але це краще, ніж нічого. І на практиці, ці гроші, які надходять на наступний операційний день на розрахунковий рахунок, як мінімум, відшкодовують витрати по банківському обслуговуванню.

Список використаних джерел:

1. НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0336-13.

2. Інструкція № 291 «Про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій» [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0893-99.

3. Інструкція № 492 «Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах» [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1172-03.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СИСТЕМА ПРИНЦИПІВ СТРАТЕГІЧНОГО ФІНАНСОВОГО АНАЛІЗУ
27.10.2017 18:15




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.271 сек. / Mysql: 1570 (0.211 сек.)