:: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТИЦІЙНОГО СТИМУЛЮВАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ЕКОНОМІКИ :: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТИЦІЙНОГО СТИМУЛЮВАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ЕКОНОМІКИ
:: ECONOMY :: ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТИЦІЙНОГО СТИМУЛЮВАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ЕКОНОМІКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПЕРСПЕКТИВИ ІНВЕСТИЦІЙНОГО СТИМУЛЮВАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ЕКОНОМІКИ

 
26.10.2017 22:28
Автор: Конакова Катерина Миколаївна, аспірант, Державний науково-дослідний інститут інформатизації і моделювання економіки,
[Секція 7. Інвестиційно-інноваційні процеси в економіці;]

Поняття «інвестиційна діяльність» логічно можна пояснити як діяльність в інвестиційній сфері щодо реалізації інвестиційного процесу при впровадженні інвестицій. Закон України «Про інвестиційну діяльність» визначає сутність інвестиційної діяльності як сукупності практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації інвестицій [1]. Інвестиційна діяльність в рамках чинного законодавства може здійснюватися на основі різних форм інвестування, зокрема: розміщення коштів на відкритих ринках та в інший спосіб громадянами, підприємствами різних форм власності, асоціаціями, спілками і товариствами, а також громадськими та релігійними організаціями, іншими юридичними особами, заснованими на колективній власності; державного інвестування, у тому числі державної підтримки реалізації інвестиційних проектів за рахунок коштів бюджетів, позабюджетних фондів і позичкових коштів; інвестування, здійснюваного органами місцевого самоврядування; іноземного інвестування, здійснюваного іноземними громадянами, юридичними особами та державами; спільного інвестування.  

Всі вище згадані форми інвестиційної діяльності безпосередньо впливають на кількісні та якісні показники росту трудових ресурсів: змінюється попит, пропозиція на робочу силу за рахунок створення чи оновлення підприємств, створюються передумови для зміни номінальної та реальної заробітної плати.

При поясненні зазначених форм інвестування Карпінський Б.А. і Шира Т.Б. виділяють два підходи до трактування інвестиційної діяльності. В широкому розумінні це сукупна діяльність по вкладенню грошових коштів та інших цінностей в проекти, а також забезпечення віддачі вкладень, а у вузькому значенні – це купівля/продаж довгострокових активів та інших об’єктів інвестування, що не є грошовими еквівалентами [2]. Сазонець І.Л. та Федорова В.А. також зазначають, що інвестиційна діяльність являє собою залучення інвестицій (інвестування) і сукупність практичних дій щодо їх реалізації [3].

Отже, інвестиційні процеси, які реалізуються цілеспрямовано та упорядковуються суб’єктом їх регулювання та моніторингу формують економічне поле інвестиційної діяльності. 

З врахуванням вищезазначеного ми можемо констатувати, що інвестиційна діяльність – це унормована сукупність інвестиційних процесів контрактного характеру, що супроводжують підготовку залучення та використання (впровадження) інвестицій, їх цілеспрямовану реалізацію при фінансуванні інвестиційних проектів у визначених сферах (напрямах) економічної політики держави та підприємств.

На основі аналізу різних джерел інформації (наукової літератури, точок зору державних діячів, оглядів експертів в інтернет-виданнях та мережах, можна дійти висновку, що для відтворення економічного потенціалу України необхідним є забезпечення інвестиційними ресурсами, насамперед, виробництва для спрямування їх першочергово на продуктивні цілі суспільного відтворення.

Список використаних джерел:

1. Про інвестиційну діяльність : Закон України від 18.09.1991р. № // [Електронний ресурс]. – Режим доступу :.http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1560-12. 

2. Карпінський Б.А. Інвестиції: термінологічний словник /  Б.А. Карпінський, Т.Б. Шира. – К. : «Видавничий дім «Професіонал», 2009. – 464 с. 

3. Сазонець І.Л. Інвестування: підручник / І.Л. Сазонець, В.А. Федорова. – К. : Центр учбової літератури, 2011. – 312с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ В УКРАЇНІ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
24.10.2017 21:32
ПРОБЛЕМИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ДП «ІВЧЕНКО-ПРОГРЕС»
20.10.2017 19:00




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.203 сек. / Mysql: 1630 (0.16 сек.)