Основою розвитку великого промислового підприємства на сьогоднішній день є впровадження інновацій. В ринкових умовах цей процес виступає ключовим фактором розвитку суб'єктів господарювання та запорукою їх успішної діяльності.
Українські авіабудівні підприємства відомі всьому світу . Всі вони мають надзвичайний потенціал і багато років досвіду в цій сфері. Представлена галузь нараховує понад 60 підприємств: авіаційні заводи, авіаремонтні заводи, виробники вертольотів та виробники двигунів. [1]
ДП «Івченко-Прогрес» було створено 5 травня 1945 року. Основним видом діяльності є розробка нових та модернізація раніше створених авіаційних двигунів. Партнерами підприємства є багато українських підприємств а також закордонних, основними з яких є: Польща, Росія, Китай, Германія та США. Також підприємство приймає участь в багатьох міжнародних програмах, таких як: AERO-UKRAINE, ESPOSA, OXIGEN і т.д. [1]
Основною проблемою розвитку підприємства до рівня найкращих світових підприємств є застаріле обладнання. Інноваційний розвиток підприємств нашої країни дещо гальмує в порівнянні з країнами ЄС, США, Японії та Китаю.
В Останні роки перед ДП «Івченко-Прогрес» постала проблема з необхідністю виготовлення дрібних деталей зі складними внутрішніми порожнинами для проектування нових деталей для двигунів. До браку відходило близько 70% стержнів. Тому вищим керівництвом було вирішено закупити та встановити 3D-принтер. Також щороку на підприємстві проводиться модернізація старого обладнання але цього все одно замало. Багато дрібних деталей відходить до браку, через що знижується продуктивність та йде затримка у виробництві двигуна. В порівнянні із закордонними підприємствами відповідної галузі ми відстаємо. Хоча наші спеціалісти і мають високу кваліфікацію, проте фактор застарілого обладнання не дає змоги більш стійко закріпитися на міжнародному ринку.
ДП «Івченко – Прогрес» належить до групи «Укроборонпром» але фінансування здійснюється лише коштами самого підприємства. Саме дефіцит фінансових ресурсів та недосконалість нормативно-правової системи регулювання і стимулювання інноваційної діяльності є основними проблемами для підприємства і галузі в цілому.
Отже, аналізуючи вище зазначене можна сказати, що рівень розвитку підприємств значно залежить від придбання нових технологій, що забезпечують тривалу конкурентоспроможність продукції та високі економічні результати діяльності підприємства. Забезпечення інноваційної активності підприємств авіабудування в Україні повинно здійснюватися в комплексі національної інноваційної системи та належного фінансування.
Список використаних джерел:
1. [Електронний ресурс]. Режим доступу http://ivchenko-progress.com
2. Ілляшенко С.М. Інноваційний менеджмент : Підручник. – Суми : ВТД ―Університетська книга, 2010. – 334 с.
|